ulga abolicyjna za 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


ulga mieszkaniowa/spłata kredytu na zakup zbywanej nieruchomości

ulga mieszkaniowa/spłata kredytu na zakup zbywanej nieruchomości

. Sprzedaż nastąpiła w 2008r W tym przypadku stosuje się zasady opodatkowania obowiązujące do 31grudnia 2006 r (Dz. U. Nr 217, poz. 1588) Zbywca płaci zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości (...)

Ulgi podatkowe 2010

Ulgi podatkowe 2010

Ulgi podatkowe 2010 W 2010 r. podatek dochodowy można było zmniejszyć o wydatki na utrzymanie dzieci, internet, oszczędzanie w kasie mieszkaniowej, rehabilitację czy darowizny. * ulga na dzieci

Ulga na dzieci 2013

Ulga na dzieci 2013

dziecko niepełnoletnie zawrze związek małżeński, to nie przysługuje już na takie dziecko ulga. Gdy np. dziecko w wieku 16 lat wzięło ślub 15. 05., to ulga przysługuje za miesiące (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. dziecka) nieruchomości, a także przychody przeznaczone na inne, niemieszkaniowe cele. dell1 :) Czy mogłabym otrzymać jednoznaczna odpowiedź...babcia zmarła 26 grudnia 2007r. A sprawa sadowa odbyła (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

zagrożona( w tym czasie 2 kolejne pobyty w szpitalu)cały czas ciąża zagrożona;/ za miesiąc pracodawca wypłacił mi wynagrodzenie.Wypłane z ZUS-u mam wstrzymaną,twierdzą że za szybko poszłam (...)

Wraca ulga internetowa!!

Wraca ulga internetowa!!

. Jeżeli zdecydują się oni na odliczenie,to wówczas będą mogli dokonać tego przez dwa kolejne lata podatkowe. Internauta, który skorzysta z odliczenia w zeznaniu podatkowym składanym za 2012 r., (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

,Jak sie wychodzi za mąż za faceta ktorego sie kocha nie wieszamy na niego psy,Wtedy widzimy w nim cos wspaniałego dopuki go nie dostaniemy czyli wyjdziemy za mąż.Po slubie myslimy ze teraz (...)

Błędna informacja z US dotycząca sprzedaży mieszkania spółdzielczego - co robić?

Błędna informacja z US dotycząca sprzedaży mieszkania spółdzielczego - co robić?

istniała ulga meldunkowa i że mogłam z niej skorzystać. Ulga ta całkowicie zwolniła by mnie z komiczności zapłaty należnego podatku od sprzedaży. Dodam iż uważam że spełniam warunki (...)

ulga meldunkowa, ulga za grunt ?

ulga meldunkowa, ulga za grunt ?

ulga meldunkowa, ulga za grunt ? witam, mam taki problem z rozliczeniem z urzędem skarbowym, chce skorzystać z ulgi meldunkowej, ale nie wiem czy obejmuje ona sprzedaż gruntu pod budynkiem. (...)

Ulga meldunkowa

Ulga meldunkowa

Ulga meldunkowa Witam Kupilam u developera mieszkanie w 2008r ale akt notarialny dostane dopiero w 04,2009r ,moge byc zamedowna w mieszkaniu juz od wrzesnia 2008r ,czy jakbym chciala (...)

Ile będzie wynosic strata z tytułu likwidacji ulgii internetowej?

Ile będzie wynosic strata z tytułu likwidacji ulgii internetowej?

Ile będzie wynosic strata z tytułu likwidacji ulgii internetowej? Wiadomo już ze ulga internetowa może zostać uchylona najwcześniej od 2013 r., za jej likwidacją przemawia jednak wiele (...)

PIT, ulga dla bezrobotnych

PIT, ulga dla bezrobotnych

PIT, ulga dla bezrobotnych Witam. Pracuje od 28.07.12. Czy przysługuje mi ulga dla bezrobotnych za okres od 1 stycznia 2012 do 28.07.12r ? Jeśli tak to za 6 mc czy 7 ? Jak się (...)

Ulga dla młodych

Ulga dla młodych

Ulga dla młodych Witam, mam pytanie odnośnie nowej ulgi podatkowej dotyczącej młodych. Jeśli moja ulga podatkowa wyniosła w tym roku 9654zł a wyświetlana kwota nadpłaty na zeznaniu podatkowym (...)

ludzki

ludzki

zana (lub poczytac moze, jak ja te smieszna lacine) ale czy to czyni z nich ˝sprawiedliwych˝? Ganiaja za forsa i za srebrniki Judasza by wbronili! Sprawiedliwosc nic nie znaczy bo Temida jest dla (...)

ulga na dzieci w 2012

ulga na dzieci w 2012

ulga na dzieci w 2012 moglby ktos z Was mi powiedziec ile wynosi przewidziana ulga na dzieci w 2012 r? bede wdzieczna za odpowiedz

opłata rtv dla emerytów zwolnienia w 2011 r

opłata rtv dla emerytów zwolnienia w 2011 r

opłata rtv dla emerytów zwolnienia w 2011 r Witam Mam pytanie kto może zostac zwolniony z opłaty za abonamnet RTV w roku 2011?I ile taka ulga wynosi?Z góry dziekuje za wszelkie informacje (...)

Ulga na dziecko

Ulga na dziecko

zmianie i tak jak w rozliczeniu za 2009 rok będzie wynosić miesięcznie 92,67 zł, czyli 1112,04 za cały rok. Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2009 r. wprowadzona została dwustopniowa skala (...)

Zostawić mężowi czy walczyć o zwrot poniesionych przeze mnie kosztów

Zostawić mężowi czy walczyć o zwrot poniesionych przeze mnie kosztów

. Jestem załamana. A on się smieje mi prosato w oczy mówiąc iż dom dałam mu wzamian za rozwód.Płakać mi się chce.Byłam poniżana przez 1,5 roku za to iż chciałam byc uczciwa. Na początku (...)

PIT 2010 - ulga odsetkowa 2010

PIT 2010 - ulga odsetkowa 2010

stycznia 2007 r. Z ulgi można korzystać do upływu terminu spłaty określonego w umowie o kredyt, ale nie dłużej jednak niż do 31 grudnia 2027 r. W zeznaniach za 2010 rok podatnicy mogą (...)

Czy muszę zapłacić podatek?

Czy muszę zapłacić podatek?

nabytych między 1 stycznia 2007 a 31 grudnia 2008 r. Podatek wynosi 19 proc. uzyskanego dochodu (dochód to różnica między kwotą kupna a sprzedaży). Nie trzeba też powiadamiać o tym fiskusa od razu, (...)

podatek od sprzedaży udziałów w gruncie związanego z lokalem mieszkalnym-osoba fizyczna

podatek od sprzedaży udziałów w gruncie związanego z lokalem mieszkalnym-osoba fizyczna

, które podlegają opodatkowaniu żeby je wpłacić do US do końca kwietnia 2009r ? czy jest do tego jakiś PIT do zeznania rocznego za 2008? Proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam. Piotr

dziedziczenie mieszkania własnościowego z hipoteką

dziedziczenie mieszkania własnościowego z hipoteką

roku trzeba poczekać do końca 2013 i pięć lat kalendarzowych. Bez podatku będzie można sprzedać mieszkanie po 01.01.2019 mrozowskim dziękuję za info., ale jeżeli mogę zapytac 1)to w jakiej wysokości

podatek od spadku - .Liczy sie data otwarcia spadku - czyli śmierc spadkodawcy czy termin uzyskania postanowienia

podatek od spadku - .Liczy sie data otwarcia spadku - czyli śmierc spadkodawcy czy termin uzyskania postanowienia

podatkowa to okres spadków i darowizn w 2007r. i dlatego skarbówka taka ostra , bo minister trochę pozmieniał i ludzie faktycznie są wprowadzani w błaqd.Liczy sie data otwarcia spadku - czyli śmierc

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

dokonania wymiaru podatku. 4. Za powierzchnię użytkową budynku (lokalu) w rozumieniu ustawy uważa się powierzchnię mierzoną po wewnętrznej długości ścian pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach (...)

Student informatyki i odpis od podatku

Student informatyki i odpis od podatku

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ewa To w takim razie jaka jest odpowiedź na to pytanie? Sam jestem studentem informatyki i mam podobny problem. Z góry dziękuję za udzielenia odpowiedzi, odpowiadającej bieżącym (...)