Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY26 Października 2006

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. ALE PONOC TRZEBA PRZEPRACOWAC 6 MIESIECY,URLOP MACIERZYNSKI (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia12 Marca 2006

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego roku szkolnego, aby nie dezorganizować teraz pracy (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy20 Lipca 2004

  Co się dzieje w sytuacji, kiedy kobieta za raz po urlopie macierzyńskim wniosek, ze chce iść na urlop wychowawczy, ale od np. końca 2005 roku do końca 2006? kodeks pracy mówi wyrażnie, ze jak daty nie napisze (...)

 • Podział dorobku małżeńskiego - Co mogę zrobić?25 Marca 2004

  Pół roku temu wyprowadziłam się zabierając ze sobą jedynie drobne rzeczy typu odkurzacz i mikser. Obecnie jestem świeżo po rozwodzie. Nie jestem w stanie się dogadać z byłym mężem na temat jakiegoś (...)

 • Zaproszenie na szkolenie: Prawo zamówień publicznych, Łódź, 30.09.201127 Września 2011

  Prawo zamówień publicznych dla Zamawiających od A do Z Termin: 2011.09.30, Łódź ________________________________________ Zapraszamy na szkolenie wprowadzające w tematykę prowadzenia postępowania o udzielenie (...)

 • opłata skarbowa za pełnomocnictwo22 Kwietnia 2011

  Witam Czy opłata skarbowa za pełnomocnictwo dotyczy osób wymienionych na pełnomocnictwie czy dokumentu?? Składałam pełnomocnictwo dla biura rachunkowego gdzie wymienione były dwie osoby i pani w skarbówce (...)

 • Sąd przyznał dziecko mojemu mężowi22 Kwietnia 2014

  Witam!!moja sprawa jest dosc skaplikowana..wyprowadzilam sie od meza pod koniec wrzesnia 2013r mamy 3 letniego synka ktory zawsze byl przy mnie..kiedy wyprowadzilam sie synek oczywiscie zamieszkal ze mna.13 pazdziernika (...)

 • Umowa sprzedaży - pojęcie "nowa" a gwarancja22 Kwietnia 2013

  witam serdecznie mam zapytanie czy pod pojęciem "nowa" wiąże się udzielenie gwarancji na daną rzecz. Wspólnik sprzedał naszą formę wtryskową którą kupiliśmy jakiś czas temu, zostały tylko wykonane (...)

 • VAT-2529 Marca 2013

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone 6% cło oraz 19% VAT od wartości motocykla, z Niemiec (...)

 • art. 286 § 1 kk 20 Lutego 2012

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane