uchwała z dnia 15 marca 2006 r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Służebność

Służebność

wystąpić z roszczeniem z art. 231 § 1 k.c, pozbawić właściciela gruntu sąsiedniego roszczenia z art. 151 k.c. (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 29 grudnia 1987 (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

-pracy.net Witam, w II 2008 obroniłam lic. w lutym 2010 roku bronie magistra. Od 25 IV 2006 byłam na stażu a od 10 października 2006 jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony - nadal.W (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

z nadzieja ze sie rozwiedzie.Wymyslaja tysiac powodow i zawsze jest za wczesnie. W koncu z Ciebie zrobi winna i tyle... Kasia Jestem w podobnej sytuacji. Z tym że to ja jestem zamężna, z (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało użyte w (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy przypada (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

końca marca. Mozna obliczyć samemu. 20 dni : się przez 12 m-cy i mnoży przez przepracowane miesące tzn 20:12x3=? z zaokraglamy do pełnych dni. czyli jest to urlop za 2006 r. i (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. Wyroki w takich sprawach (dotyczących cesji wierzytelności wraz z danymi osobowymi od POLKOMTEL S.A)kilkakrotnie wydawał Naczelny Sąd Administracyjny (m. in. wyrok OSK769/04 z 12.10.2004 r, (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

o Was o waszych relacjach z dziećmi Przemass Witajacie! ja mam taki problem...zylam z facetem 6 lat w zwiazku zwanym 'konkubinatem' mamy dziecko.facet mnie wyrzucil z domu,wczesniej zamknal (...)

widzenia z dzieckiem

widzenia z dzieckiem

proponujecie. mam córę 10 miesięcy . pomóżcie mi z góry dziękuje. ela elzbietka20 ela193@buziaczek.pl to mój e-mail elzbietka20 Mam wielki problem ...Rozwiodłam się z męże 2006 (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

Fundusz remontowy

Fundusz remontowy

, względnie z regulaminem funduszu remontowego. krzysztof Spóůdzielcze puůapki… Zgodnie z postanowieniami art.4 ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. o spóůdzielniach mieszkaniowych (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

dotyczy urlopu, mam jeszcze kilka dni z zeszłego roku, które powinnam wykorzystać do końca marca. Z tego co wiem za miesiące od początku roku do końca marca też przysługuje (...)

pomoc w rozwiązaniu kazusa

pomoc w rozwiązaniu kazusa

zapłaty pomimo licznych wezwań do zapłaty. Piotr M. dnia 3 lutego 2000 r. wystąpił z powództwem przeciwko Spółce żądając zapłaty 52.000 zł uznając, że taką właśnie szkodę (...)

Jak obliczyć ilość dni urlopu

Jak obliczyć ilość dni urlopu

w naszym zakładzie od 15 marca 2010 r. do 11 czerwca 2010 r.na zastępstwo w wymiarze 3/4 etatu , równoczesnie pracuje cały czas w innym zakładzie w pełnym wymiarze pracy i tam korzysta (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Najwyższego z dnia 9 czerwca 1976 r. III CZP 46/75, OSNCP 1976/9 poz. 184. 17. Uchwała Pełnego Składu Izby Cywilnej SN z dnia 09.06.76 r. OSN 1976/9 poz. 184. (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

: (...) złotych), a od uczestników Anny P., Grzegorza P. i Józefa P. kwoty po 600 zł (słownie: (...) złotych) z tytułu kosztów w postępowaniu kasacyjnym. Uzasadnienie: Postanowieniem z dnia (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

kładł wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

. filecik59 Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy działania żony i komornika (...)

alimenty

alimenty

alimentów ile komornik zabierze mi z wynagrodzenia?Z góry dziękuję za odpowiedzi czek Witam co grozi za niepłcenie aliminetów?Z góry dziękuję za pomoc zwitek Witam. mam taki (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

to 2na3 z art310 z1 chcialbym sie dowiedziec po jakim czasie jest przedawnienie albo co moge z tym zrobic probowalem odroczeni ale dostalem tylko na 10 miesiecy to bylo 5 lat temu przeciez (...)

Zmiana Uniwersytetu.

Zmiana Uniwersytetu.

jednolitych studiów magisterskich uchwalonego przez Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego uchwałami z dnia 31 maja 2006 roku, z dnia 25 kwietnia 2007 roku, z dnia (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

jestem w ciazy a umowa w pracy kończy mi sie z koncem marca. Czy bedąć w ciąży z 3 dzieckiem pracodawca musi mi przedłuzyc umowe do czasu porodu? A czy później macierzyński bedzie (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z 2006 (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z allegro (...)

Wzór podania o separację

Wzór podania o separację

. 7 czerwca 1955 r. w Krakowie c. Zbigniewa Zapały i Natalii z d. Zdun, orzeczonej wyrokiem z dnia 17 marca 2000 r wydanym w sprawie IC 518/99 Sądu Okręgowego, 2) powierzenie (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

Ciekawy przypadek - Poprawiona data na przedawnionym mandacie

Ciekawy przypadek - Poprawiona data na przedawnionym mandacie

Ciekawy przypadek - Poprawiona data na przedawnionym mandacie Witam Dnia 15 marca 2012 roku otrzymałem nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym za przejazd bez biletu dnia 07 marca (...)

1

2

3

4

5

...

12