uchwała sn z 7 grudnia 1970 r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

zarobku paru groszy kosztem moim i mojej reputacji, albo działał bezprawnie, jak się teraz ma uchwała : (uchwała SN z 9 września 1987 r. III CRN 233/87)?. Co lepsze panowie (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia 1991 (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

obciążenia go kosztami egzekucyjnymi. Rok później SN podkreślił (uchwała SN z 9 września 1987 r. III CRN 233/87), że wierzyciel, który bez potrzeby powoduje wszczęcie (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 92. 10. Wyrok SN z dnia 26 stycznia 1999r., I PKN 534/97, OSNAPiUS 2000r., Nr 6, poz.215. 11. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 12 lutego 1998 r. I CKN 499/97. 12. Wyrok (...)

PARANOJA -PŁACĘ ALIMENTY SĄD ODRZUCIŁ SKARGĘ NA KOMORNIKA

PARANOJA -PŁACĘ ALIMENTY SĄD ODRZUCIŁ SKARGĘ NA KOMORNIKA

. Rok później SN podkreślił (uchwała SN z 9 września 1987 r. III CRN 233/87), że wierzyciel, który bez potrzeby powoduje wszczęcie egzekucji, sam powinien ponieść wywołane (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

przeprowadzić sie do chłopaka z dzieckiem i z nim zamieszkać. Czy ja mam obowiązek płacenia na nią alimentów w takiej sytuacji? i czy jak założę sprawę sądową to kto pokrywa koszty? bardzo (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uchwał Sądu Najwyższego z dnia 26 października 1961 r., IV CO 15/61, OSN rok 1962, nr 4, poz. 131 i z dnia 27 czerwca 1969 r., III CZP 34/69, OSPiKA rok 1970, nr 5, poz. 94 (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

grudnia 2001 r.). W takim przypadku równiez zostalaby rozwiazana z uplywem terminu, na jaki zostala zawarta, to jest z dniem 16 grudnia 2001 r., i zgoda na urlop udzielona (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało użyte w (...)

zniesienie egzekucji komorniczej

zniesienie egzekucji komorniczej

wysokości, dłużnik alimentacyjny może złożyć skargę na czynności komornika do sądu. Ważna w tym względzie jest uchwała Sądu Najwyższego sprzed prawie dziewiętnastu lat (z 27 listopada (...)

Służebność

Służebność

wystąpić z roszczeniem z art. 231 § 1 k.c, pozbawić właściciela gruntu sąsiedniego roszczenia z art. 151 k.c. (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 29 grudnia 1987 (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń (...)

Koszty egzekucji komorniczej

Koszty egzekucji komorniczej

- stosownie do okoliczności - w drodze skargi kwestionować czynność komornika w zakresie obciążenia go kosztami egzekucyjnymi. Rok później SN podkreślił (uchwała SN z 9 września (...)

Mam pytanie odnośnie mojej pracy 23.09.20011r. skończył mi się urlop wychowawczy stawiłam się do

Mam pytanie odnośnie mojej pracy 23.09.20011r. skończył mi się urlop wychowawczy stawiłam się do

nie mniejsze od posiadanych poprzednio (uchwała SN z 27.09.1979 r., I PZP 37/79, OSN 1980, Nr 2, poz. 22). Przy zatrudnieniu pracownicy, po zakończonym urlopie wychowawczym, na stanowisku (...)

Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

. Poniżej kontaktowy adres e-mail.   E-mail: aramconationalfinance@gmail.com C.E.O Amin H Nasser Środek Bamba Fatou Bamba Fatou do "Bamba Fatou" - Wypierdalaj z tego forum z tymi swoimi pierdolonymi

Ryczałt za nocleg w podróży służbowej

Ryczałt za nocleg w podróży służbowej

rozumieniu par. 9 ust. 4 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 19 grudnia 2002r., w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia 2009 r. okres nieprzerwanego (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

umiescic w domu opieki a ode mnie chca 1000zl na cele opieki a ja nie mam z czego placic Jak to jest prawnie Z gory dziekuje TOSIA Adwokat Magdalena Rymkiewicz-Aranowska to osoba, na którą można (...)

Koszty zastępstwa procesowego do depozytu sądowego ?

Koszty zastępstwa procesowego do depozytu sądowego ?

- stosownie do okoliczności - w drodze skargi kwestionować czynność komornika w zakresie obciążenia go kosztami egzekucyjnymi. Rok później SN podkreślił (uchwała SN z 9 września (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

umowy najmu zawartej na czas okreś­lony przewidujące możliwość wypowiedzenia tej umowy z ?ważnych przyczyn? mieści się w hipotezie art. 673 § 3 KC. Uchwała SN z 21.11.2006 (...)

jak pozbyć się egzekucji komorniczej

jak pozbyć się egzekucji komorniczej

z tym problem zwłaszcza w chwili gdy chcę wziać jakąkolwiek pożyczkę z banku. Czy jest jakieć wyjście z tej sytuacji aby "pozbyć" się komornika z mojej pensji? Tak jest taka (...)

celowe uniemożliwienie spłaty

celowe uniemożliwienie spłaty

wykonawczym, może skutecznie - stosownie do okoliczności - w drodze skargi kwestionować czynność komornika w zakresie obciążenia go kosztami egzekucyjnymi. Rok później SN podkreślił (uchwała (...)

Zniesienie komornika przez pełnoletniego

Zniesienie komornika przez pełnoletniego

wykonawczym, może skutecznie - stosownie do okoliczności - w drodze skargi kwestionować czynność komornika w zakresie obciążenia go kosztami egzekucyjnymi. Rok później SN podkreślił (uchwała (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

DOJERZDZAC DALEJ NIZ 20 KILOMETROW. WIE KTOS COS O TYM. krzysztoF W ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ) z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. z (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

-pracy.net w pazdzierniku 2011r przekroczyło mi 10 lat pracy(ze stażem) nie wiedziałm ze staz wlicza mi sie do lat pracy i dokumenty o stazu dostarczylam księgowej w styczniu 2 012 r ksiegowa (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

kładł wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia (...)

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

osiemset złotych ) wraz z ustawowymi odsetkami od dnia 30.04.2010r do dnia zapłaty, 6)przeprowadzenie rozprawy także w mojej nieobecności, 7)zasądzenie od pozwanego, na moją rzecz, kosztów (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

2010r. Tam pracowalam do grudnia 2013r. Pozniej mialam rok przerwy. Nowa prace zaczelam w grudniu 2014r. Pracowalam do czerwca 2015r i sie zwolnilam. Wszystko zostalo rozliczone (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

pracodawcy wymówieniw z pracy 07.08.2017 roku za porozumieniem stron na L4 jestem od 09.08.2017 pracodaca powiedział ze podpisze umowę jeśli zrezygnuje z L4 czy to zgodne z praem i czy (...)