Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Trzynastka8 Stycznia 2002

  Czy po śmierci byłego pracownika, rodzinie należy się trzynasta pensja i czy należy potrącić podatek (polkb) Jedno jest pewne - jeśli ktoś dostanie tą pensję to na pewno jest to jego przychód (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY26 Października 2006

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. ALE PONOC TRZEBA PRZEPRACOWAC 6 MIESIECY,URLOP MACIERZYNSKI (...)

 • obliczanie pensji na L4 - kłopot28 Marca 2009

  Witam, niestety z powodów zdrowotnych muszę iść na L4 i troszkę niepouczęszczać do pracy. Mam pytanie jak obliczana jest pensja podczas L4, bo wiem że 80% z średniej pensji z ostatnich 12 miesięcy, (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz7 Marca 2008

  , alimenty w tej sytuacji, to może nie tyle trzecia pensja, tylko taka dodatkowa co miesięczna premia. Według mnie i zapewne nie tylko mnie, obowiązek alimentacyjny powinien być jak najbardziej, ale (...)

 • Trzynasta pensja po chorobowym 30 Września 2011

  Czy można zabrać 13 pensje pracownikowi który był na długim zwolnieniu lekarskim w ciągu roku? Jaki okres trzeba pracować aby nie stracić dodatkowej wypłaty? Gdy czas pracy w ciągu roku jest niepełny, (...)

 • pensja netto?21 Maja 2010

  Witam, jak policzyć kwotę netto (na rękę) swojej pensji?

 • prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie3 Lutego 2005

  bardzo duzo mowi sie o prawach ojca (glownie przez samych ojcow), natomiast nigdzie nie wspomina sie o obowiazkach ojcowskich po rozwodzie, dlaczego ojcowie sami rezygnuja albo ograniczaja te kontakty, mimo dobrej (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka22 Maja 2001

  . Proszę pomóżcie!! basiak11@interia.pl basiak11 Witaj! Jestem właśnie po sprawie alimentacyjnej na moją rzecz. Sąd przy dochodach męża 4200 zł (netto) zasądził mi 600 zł alimentów. Powoływałam (...)

 • prawo11 Sierpnia 2013

  czytam Państwa wypowiedzi na tym forum i zastanawiam się / w większości przypadków/ gdzie wy mieszkacie bo chyba nie w Polsce? potrzeba na przedszkole potrzeba na nianke potrzeba na nowe buciki potrzeba na (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?9 Grudnia 2002

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry dziękuję, aha dodam że ja pracuję i zarabiam 700zł (służba (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane