tresc art.178 kk paragraf 2 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu usług) (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy paragraf. Art. (...)

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

art 126a kk i art 257 kk oraz w dniu 10 (tego samego miesiaca)tez z art 126a kk i 257 kk i na koncu jest w zw z art. 11 paragraf 2 kk. (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

pojazdów. Na podstawie art. 42 paragraf 2 k.k. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju,jeżeli sprawca w czasie (...)

Art. 200.  kk

Art. 200. kk

. Jest podejrzany o usiłowanie maloletniej do poddania się innej czynności seksualnej z art.200 paragraf 1 KK. Czy ktoś miał podobny problem. Grozi mu od 2 do 12 lat. Jest załamany. (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

prowadzenia pojazdów za wykonany jeżeli środek karny miał zzastosowanie conajmniej 1 rok i mineła już połowa okresu na jaki w/w środek karny został zasądzony. Niestety art. 84 § 2 k.k (...)

 Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę?

k.k. w zw. z art. 11 paragraf 2 k.k. tj. Oskarżony (brat) doprowadził pokrzywdzonego (Play) do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Jako że brat przebywa w ZK został on (...)

Palenie śmieci na własnej posesji?

Palenie śmieci na własnej posesji?

mozecie w tym wniosku zazadac zaniechania tych naruszen i przywrocenia stanu zgodnego z prawem (jest to tresc roszczenia negatoryjnego jakie wam przysluguje wzgledem sasiadow. art 222par2 KC studiuje (...)

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2 Witam! mam pytanie odnośnie art 200 dokładnie paragraf 2. "tej samej karze podlega kto w celu zaspokojenia seksualnego małoletniemu (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

policji(bo to łajzy i pedały) wniosek 2- wal w łeb za nim Ciebie walną bo wtedy moze trafisz i sprawy nie bedzie. elo art158/1kk jest dość ciekawym stworem naszego prawa. Ten,że artykuł (...)

Przestępstwo z art. 286 1k.k - ściąganie plików

Przestępstwo z art. 286 1k.k - ściąganie plików

odpowiedź która dostałem na e-maila od serwisu e-prawnik "Witamy, rzeczywiście, niniejsze przestępstwo nie podpada pod ściąganie nielegalnych programów. Prosimy zwrócić uwagę na przepis art. (...)

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne. Witam dostałem właśnie odpowiedź od prokuratury. Na podstawie art. 305 paragraf 3 i 325e paragraf 2 kpk zatwierdza (...)

Artykuł 284 paragraf 2 czy jestem winny???

Artykuł 284 paragraf 2 czy jestem winny???

to zrobiłem. Nie mam świadków. Na skupie złomu są moje dane jako sprzedającego elementy karoserii. Wydaje mi się że nie uda mi się z tego wyjść. Proszę o radę... Treść art 284 kk o (...)

Molestowanie w szkole!!!!!

Molestowanie w szkole!!!!!

; czy takie zachowanie to doprowadzenie do innej czynnosci sexualnej??Jesli nie to jak zakwalifikowac taki czyn?? 2) Jesli art 200 KK to jest to przest. scigane z urzedu. Z tego co wiem dyrekcja (...)

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego, organu opieki (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

sie zakonczy ( umorzenie). Co do pkt 2- zloz pismo do sadu o przyznanie odszkodowania przed rozprawa albo na rozprawie ale NIE POZNIEJ niz przed odczytaniem aktu oskarzenia przez prokuratora. Bo potem

Zastraszanie, grośby karalne, pobicie, nękanie etc......

Zastraszanie, grośby karalne, pobicie, nękanie etc......

to wszystko co wymieniłem wyżej jeżeli zostanie pozwany do sądu? To pilne i odpowiedzi potrzebuje jak najszybciej. Z góry dziękuje ;) art. 190 kk § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem (...)

problem z agresywną nastolatką

problem z agresywną nastolatką

przyznała mi rację, czyli jest po mojej stronie. Zdjęcia mam przesłać na jej mail'a. Co do prawa to jest zapis w roździale XXV art 200 paragraf 1 KK, ze musiałaby mieć poniżej 15 lat, (...)

Zatrzymanie prawa jazdy

Zatrzymanie prawa jazdy

, czy od wyroku? foggy Witam! Mam pytanie tego roku zostałem zatrzymany za jazde w stanie nietrzeżwości poddałem sie dobrowolnej karze gdzie prokurator sporzadził wniosek o czyn art.178a paragraf (...)

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna?? Postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy. 178a paragraf 1 kk grozi zakaz prowadzenia pojazdów, ale 137 ust.1 pkt 1 w zw. z art.135 ust. 1 pkt 1 lit. a (...)

Sfałszowane potwierdzenie przelewu

Sfałszowane potwierdzenie przelewu

na tą kwotę . Do dnia dzisiejszego przelew nie przyszedł , sprawa trafiła na policje z tytułu art. 286 paragraf 1 kk . Czego mogę się spodziewać ? sprawa już trwa 2 tygodnie (...)

Paczka - brak możliwości zwrotu paczki

Paczka - brak możliwości zwrotu paczki

jednak zrezygnowałem, doszły do tego spory z osobą X i osobą Y związaną bezpośrednio z przedsięwzięciem. Teraz osoba X każe mi odesłać paczkę w ciągu 14 dni powołując się na art. 286 paragraf (...)