Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT241 Kwietnia 2010

  belgia sprzedała Firmie jakiejś tam w belgi oni sprzedali Polakowi osobie fizycznej a on Niemcowi osobie fizycznej a Niemiec Mi i nadal mam problem bo US odmawia przyjęcia mi i wydania VAT 25 żada

 • Kontrola osobista/przeszukanie niedopełnienie obowiązków?26 Maja 2014

  Witam. Chciałbym zadać pewne pytanie. Wracałem ostatnio jak zwykle z kumplem ze szkoły i w pewnym momencie przysiedliśmy odpocząć. Nagle z daleka zobaczyłem podejrzane niebieskie nieoznakowane auto, z daleka (...)

 • przemoc psychiczna w domu20 Lutego 2007

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą wyciągnięciem na światło dzienne brudnych spraw. Co robić? (...)

 • Ochrona sklepowa14 Maja 2001

  Pare dni mialam przykry incydent z ochroniarzami sklepowymi. Jakie uprawnienie maja ochroniarze zatrudnieni w sklepie? Czy moga uzyc sily ? (Cala) Ochroniarze mają chronić dany obiekt i majątek tam zgromadzony. W (...)

 • Status osoby fizycznej a pełnoletność 13 Października 2011

  Witam, mam takie pytanie kiedy staję się osobą fizyczną? Czy do tego trzeba ukończyć 18 lat? Co uzyskuję kończąc lat 16 ? czy mogę się reprezentować w urzędzie ?

 • Upadłość/Bankructwo osoby fizycznej9 Października 2005

  Witam Czy ktoś z was ma jakieś informacje na temat wprowadzenia upadłości konsumenckiej. Z tego co słyszałem ponoć ma to wejść od 1 marca 2006. Sprawa upadłości niezwykle ważna dla osób nadmiernie zadłużonych (...)

 • Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?18 Lutego 2014

  Witam, chciał bym prosić Państwa o zainteresowanie niezwykłą i szokującą sprawą która toczy się przed sądem w Bielsku- Białej. Sprawa była opisywana w obszernym artkule w Głosie Ziemi Cieszyńskiej (...)

 • Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.10 Sierpnia 2013

  Witam serdecznie! Najpierw zadam pytanie, a następnie przedstawię pewną sytuację i opiszę własne stanowisko oraz interpretację Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zwanej dalej "updof". Pytanie: (...)

 • Wynajem lokalu użytkowego8 Lutego 2005

  W marcu 2000 roku na podstawie przetargu wynajęliśmy jako spółka cywilna lokal użytkowy od Urzędu Gminy o powierzchni 96,63m2 wg umowy najmu. Umowa najmu była za powierzchnię w m2 a nie za lokal. Powierzchnia (...)

 • Czy dowód osobisty muszę mieć zawsze przy sobie?18 Lipca 2005

  Czy mogą mnie spotkać jakieś konsekwencje, jeśli nie będę miał przy sobie dowodu osobistego a np. zażyczy go sobie policja? Czy wystarczy nosić przy sobie prawo jazdy? Nikt nie może Cię zmusić do noszenia (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.