Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Testament21 Lutego 2003

    Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u notariusza) dla mnie. Jeszcze za życia, babcia spłaciła (...)

  • CZY TESTAMENT "RĘCZNY" MUSI BYĆ SPORZĄDZONY PRZY ŚWIADKACH?17 Września 2002

    Czy testament sporządzony ręcznie ,bez świadków ,jest ważny ? Jakoś nie mogę się doczytać w K.C. (PATRYCJA) art 949 kc /nie potrzebni swiadkowie przy t. wlasnorecznym/ swiadkowie niezbedni sa przy (...)

  • testament po dziadku6 Września 2011

    Dziadek umarł prawie dwa lata temu, był ciężko chory i lada dzień mógł umrzeć więc sporządził testament, niestety nie mógł go spisać sam a jedynie podpisać (dziadek był po kilku wylewach). (...)

  • spadek2 Listopada 2008

    mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym mama nie pracowała i całośc nalezy sie bratu przy czym (...)

  • Testament rodziców12 Lipca 2002

    Moi rodzice sporządzili wspólny testament-razem się pod nim podpisali. Rodzice już nie żyją.Zmarli w latach 70-tych. W testamencie tym wskazali mnie jako spadkobiorcę- domu i działki. Mam siostrę, (...)

  • Darowizna domu3 Września 2009

    Witam! Mój tato dostał w darowiźnie od swojej matki stary dom.Rozbudował go i teraz chce zrobić darowiznę na mnie. Czy w razie jego śmierci moja matka i brat będą mieli prawo żądać ode mnie jakiejś (...)

  • Czy można wydziedziczyć bo nie był ktoś na pogrzebie?13 Grudnia 2007

    witam, mam pytanie jesli chodzi o testament i wydziedziczenie - czy mozna to podwazyc. sytuacja wyglada tak 2 lata temu umarl mi dziadek. wtedy uzgodnil z babcia ze ich spadek (nieruchomosc) po smierci pozostawia (...)

  • Ostatnia wola Zmarłego a testament - pytanie o interpretację prawa7 Lutego 2008

    Witam Bardzo proszę specjalistów o pomoc. Sprawa dotyczy ew. uznania spadkobiercy za niegodnego. Zgodnie z art. 928 &1 ptk 2 i 3 KC można o to wnosić jeśli spadkobiorca dopuścił sie w sposób bezprawny (...)

  • KTÓRY TESTAMENT WAŻNIEJSZY - SPORZĄDZONY U NOTARIUSZA CZY ZNALEZIONY W DOMU Z PÓZNIEJSZĄ DATĄ ?11 Września 2002

    Czy ktoś się może orientuje w tej materii,który testament ma moc prawną ,który jest wiążący,sporządzony u notariusza czy zostawiony w domu ,pisany odręcznie,oczywiście z datą - póżniejszą. (patrycja) (...)

  • spadek- podziały - zameldowanie16 Maja 2013

    Witam. Mieszkałam z rodziną z samotną ciotką, która zameldowała nas na stałe w swoim domu. Umowa ustna- dbacie o dom ( tj. koszenie trawy, jakies tam drobne naprawy itp.), zero czynszu, tylko rachunki - jak (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane