testament zmiana ustawydz. u. z 1964 nr 16 po Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

będziemy już z nią mieszkać? Proszę o szybką odpowiedź. agusia alimenty.pl dokladnie zgadzam sie z toba alimenty sa do okresu studiów czyli 25 lat o ile sie uczy jezeli syn ma 27 lat to (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

dorota.sengotta Ja mam podobnie jak wieszając z was z tym ze ja jeszcze mieszkam u rodziców i mam dług w wysokości 2430 zl z Orange za internet. dzwoniła babka najpierw do mojego (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

spadek

spadek

Proszę mi napisać jak wygląda postepowcze spadkowe. Mianowice umarł moj ojcicec a zaraz potem jego druga zona. Z pierwsza zona miał rozwód. Nie mial dzieci z druga zona. Wiodomo dzieczi z (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

do powiedzenia mimo że zamieszkiwałem z nią aż do jej zgonu! Co prawda złożyłem odpowiednie papiery w sprawie najmu ale je odrzucono wieć wstąpiłem na drogę sadową z gmina i po (...)

Zmiana imienia

Zmiana imienia

nosily po dwa imiona tak jak u mnie w rodzinie. Jednak ze po szoku poporodowym , zalatwianiu formalnosci z pogrzebem itd.. zapomnialam o tym i nadalam kazdej po jednym imieniu. (...)

windykacja oc

windykacja oc

wszystkie istotne dla Pana stanu faktycznego akty prawne, w tym powołana przez Pana ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zm.).Z (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

wywolalaby zadnych skutków prawnych w zakresie umowy o prace. Wtedy spólka moglaby wystapic z powództwem do sadu o ustalenie, ze umowa o prace z bylym dyrektorem zostala rozwiazana z uplywem (...)

Zmiana nazwiska

Zmiana nazwiska

żona zaszła w ciążę z innym mężczyzną po urodzeniu nadała dziecku moje nazwisko obecnie jesteśmy po rozwodzie i po sprawie o całkowitym zaprzeczeniu ojcostwa ale dziecko to (...)

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

zmienilas nick?;) ? DZIEWCZYNA XXX bb kochnie 2012-12-13 16:39:51 jaki nick? ? Ja 2012-12-13 16:40:14 jak sms pisalas z netu to byl nick zakazana ? DZIEWCZYNA XXX bb kochnie 2012-12-13 (...)

Dobry adwokat - Warszawa- Polecam Panią Magdalenę Antoszewską

Dobry adwokat - Warszawa- Polecam Panią Magdalenę Antoszewską

adwokat Sarę Oziemską. 693-551-389. Magda Niestety nie znam tej adwokat, nie miałam przyjemności z nią pracować. Natomiast miałam przyjemność pracować z panią Iwoną Sztubecką z (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

obowiązek płacenia pensji przez pierwsze 33dni zwolnienia[/u], po tym robi to ZUS. Tylko, że pracodawca oznajmił mi że [u]do 3miesiaca ciąży moje wynagrodzenie wynosi 80%[/u], (...)

nie chcę drogi koniecznej po swojej działce

nie chcę drogi koniecznej po swojej działce

dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 93 z późn. zm., dalej ?kc?) ?Jeżeli nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

sprzeczne z dobrem dziecka. W opiece wspólnej nie różnicuje się rodziców na lepszych i gorszych przez ustalanie miejsca zamieszkania przy którymś z nich jedynie ustala czas w którym dziecko (...)

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

nieuregulowanych niniejsza umowa maja zastosowanie przepisy ustawy z dnia 23 kwietra 1964 Kodeks Cywilny ( dz. U. Nr 16, poz. 931 innych obowiązujacych ustaw 1 letell ktorekolwiek (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

guzik z pętelką . Sąd ubolewał, ze powinnam olać pismo z Zus , dzięki temu nie miałabym problemu z wypłatą. Jednym słowem z tymi złodziejami nie wygrasz. Sąd apelacyjny nie (...)

POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

listopadzie czyli niczym I CO Z TYM FANTEM ZROBIĆ GDYBY TAK SIĘ STAŁO ,A Z DOŚWIADCZENIA JESTEM PRZEŚWIADCZONY ŻE TAK BĘDZIE PONIEWAŻ OBSŁUGA FAKTYCZNIE U NICH JEST FATALNA ZA JAKĄ (...)

alimenty na wiecznego-leniwego studenta

alimenty na wiecznego-leniwego studenta

. Przecież można zaciągnąć kredyt studencki - tyle się o tym mówi. Gdy dziecko żyje z rodzicami to jakoś korzysta z tego kredytu ale jak jest z rozbitej rodziny nie (po co jak (...)

SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

ukochany wcale nie jest taki kochany po wszystkim, ale czy nie to samo wiele z Was twierdzi po ślubie ? Mam prawie 18-to letnią córkę i drżę za każdym razem kiedy wychodzi z domu. (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, z późn. zm.2)) o powierzchni użytków rolnych przekraczającej 2 ha przeliczeniowe (...)

Chcę się rozwieść

Chcę się rozwieść

- jakieś straszne poczucie winy mnie dopada;-( To chory związek, chora i toksyczna miłość. Rozdwojenie kompletne - z jednej strony wiem, że nie chcę być z tym człowiekiem, że chcę ułożyć (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

działalność gospodarczą w ramach spółki cywilnej. Od 2001 r., w związku z chorobą uczestnika, wnioskodawca przejął wszystkie obowiązki związane z prowadzeniem gospodarstwa i zarządzania (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

zjawic i miec to z glowy i nie miec pozniej problemow jak sie matce po czasie odmieni. Pozdrawiam przemi alimenty.pl Witaj , moze Twoja byla malzonka ma dziecko z kims innym ? , ale wtedy wystepuje (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

o Was o waszych relacjach z dziećmi Przemass Witajacie! ja mam taki problem...zylam z facetem 6 lat w zwiazku zwanym 'konkubinatem' mamy dziecko.facet mnie wyrzucil z domu,wczesniej zamknal (...)

Dobry adwokat - warszawa

Dobry adwokat - warszawa

nią miałam innego adwokata, ale później stwierdziliśmy z byłym mężem, że jeszcze damy małżeństwu szansę, niestety nic z tego nie wyszło i po pół roku natknęłam się na Panią (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

kobieta z którą czasami się spotykam i zdaję relację z tego co się dzieje to powiedziała mi tak: "... nie jest tak łatwo odebrać dziecko kobiecie, tymbardziej, że ma Pani jeszcze syna... (...)

Jak zapisać w bibliografii kodeks cywilny?

Jak zapisać w bibliografii kodeks cywilny?

chyba o ten rok 1964. Ja sprawdzałam na stronie Internetowy System Aktów Prawnych i nic z tego nie rozumiem. Tam jest napisane, że ustawa posiada tekst jednolity z 1964 r. Nie rozumiem (...)

poszukuję dobrego adwokata w poznaniu  rozwód i podział majatku

poszukuję dobrego adwokata w poznaniu rozwód i podział majatku

rożnych sądów z różnych spraw. Po spotkaniu u niego jestem już o wiele spokojniejsza i nie musze chodzić tak często do psychologa... DariaSzmigiel cóż, ja własnie wróciłem ze (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

alimenty z funduszu idą z naszych podatków, a alimenty od dziadków z ich kieszeni. Jak dziadkowie zaczną płacić, to może ojciec się szybko znajdzie i sam przejmie obowiązek alimentacyjny. (...)