tekst ustawy o vat 2011r art.43 ust.1 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o ile się walczy ( bo tego nie (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

tym musiałem złożyć wniosek NIP3 o zmianę adresu zamieszkania i wniosek o VAT25 został wydany właśnie w tamtym mieście. Tamtejszy US nie widział żadnych przeszkód do wydania decyzji (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

INSPEKTOR NADZORU BUDOWLANEGO PINB.7355-100112/WH Decyzja Działając na podstawie art. 80 ust. 2 pkt l, art. 83 ust. l ustawy z dnia 07.07.1994 r. - Prawo Budowlane (tekst (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

prawna Niniejsza opinia została sporządzona na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 261, poz. 2603). (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

znalazła się natomiast w art. 43 ust. 2 ustawy o VAT. Rozumie się przez nie towary, których okres używania przez podatnika dokonującego ich dostawy wyniósł co najmniej (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

......robisz sobie z nas pośmiewisko....... A potem o windykacji mówi się jak o wariatach......Żal i sromota wielka Tez windykator Fifi przeczytaj sobie Ustawę o prawie telekomunikacyjnym (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

dnai 15.12.2000r. o spóldzielniach mieszkaniowych (tekst jednolity - Dz.U. z 2003r. Nr 119, poz.1116) - szczególnie art.4 ust.1. oraz zapewne statut jego spóldzielni. (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy przypada (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

mieszkaniowych). Dopiero wówczas powstaje ex lege wspólnota mieszkaniowa. Zgodnie z postanowieniami art.4 ust. 6˛ ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. o spóůdzielniach mieszkaniowych, (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt 5, art. 12, art. (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

o uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym? tyle mowia ustawy: USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 89 poz. 414), (tekst (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

. bartek45 Art. 86 a ust 1 ustawy nowelizującej wskazuje, że w przypadku nabycia: 1) samochodów osobowych, 2) innych niż samochody osobowe pojazdów samochodowych o dopuszczalnej (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

mogę. Mnie chodzi o to, czy bez problemu mogę założyć sprawę o alimenty jego rodzicom, czyli dziadkom syna??????? Aditi Hej CO TY MÓWISZ MI O ZA WYSOKICH DOCHODACH ABY OTRZYMAĆ ALIMENTY (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

rozporządzeniu oraz w ustawie o podatku od towarów i usług nie regulują terminu do wystawiania faktur korygujących. Jednocześnie art. 112 ustawy o podatku od towarów i usług (...)

Służebność

Służebność

nieruchomościami lub innymi gruntami. Ust. 3: rozgraniczenia nieruchomości dokonują wójtowie (burmistrzowie, prezydenci miast). Przepis art. 33 ust. 1 wskazanej ustawy stanowi, że (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. (...)

Zawiadomienie o podziale środków !!!

Zawiadomienie o podziale środków !!!

art.131 ustawy z dnia 28 sierpnia 1997r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2010r. Nr 34, poz. 189, z pózn.zm) oraz zgodnie z art 40a ust. (...)

Obecne niewolnictwo

Obecne niewolnictwo

nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium" artykuł 126 ustawy 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Powołując się na Art. 32 ust. 2 Konstytucji RP, Ustawę o obywatelstwie (...)

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

treścią przepisu art. 10 ust. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych źródłem przychodu jest najem, podnajem, dzierżawa, poddzierżawa oraz inne umowy o podobnym (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

, że musi zdać egzaminy - to musi na nowo zrobić kurs prawa jazdy ??? Bardzo proszę o odpowiedż. Chyba nie. Prawo o ruchu drogowym mówi: Art. 114. 1. Kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji (...)

podgladanie w pracy przez szefa kamera

podgladanie w pracy przez szefa kamera

„- pisze Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń nr 3/2005, s.30. Zgodnie z art. 1 ust. 1 Ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (publikacja: tekst (...)

Wyłudzenie alimentów

Wyłudzenie alimentów

administracyjne na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tekst jednolity: Dz.U. z 2012 r. poz.1228 z póź. zm.) w (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Pożarnej oraz w rozporządzeniach wydanych na podstawie jej przepisów. W ustawie o PSP, oprócz prawa do lokalu mieszkalnego (art. 74 ust. 1) oraz prawa do pomocy na budownictwo mieszkaniowe (...)

żądanie usunięcia danych osobowych BRE Bank S.A.

żądanie usunięcia danych osobowych BRE Bank S.A.

. Otóż zostałam poinformowana, iż NIE MAM możliwości wystąpienia do banku z takim żądaniem. Poprosiłam o wskazanie podstawy prawnej i tu zaczęły się schody. Pani najpierw chciała mi czytać (...)

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie alimentów

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie alimentów

dotyczącej przyznania świadczenia z funduszu alimentacyjnego w miesiącu wrzesień 2013r. Ponadto zgodnie z art. 19 ust.1 ustawy dnia 07 września 2007r. o pomocy osobom (...)

1

2

3

4

5

...

21