tekst ustawa o podatku od spadków i darowizn stan prawny na 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


spadek

spadek

psyhiczny był mojej mamuy ?( mama chorowała na serce i często bywała w szpitalu jak i miała operacje na bajpasy ) Są tez świadkowie moja żona jak i teściowa które zeznaja (...)

jak ominąć podatek od spadku i darowizn?

jak ominąć podatek od spadku i darowizn?

;ustawy o podatku od spadków i darowizn ilonaa29 Jerzeli natomiast spadek został przyjęty to niema juz możliwości na jego odwołanie (zgodnie z art. 1018 ust. (...)

Darowizna

Darowizna

obowiązujące od 29.02.2000 do ... Kwoty wolne od podatku: I grupa podatkowa: do 9.057 zł II grupa podatkowa: do 6.838 zł III grupa podatkowa: do 4.607 zł Skala podatku (...)

Przepisanie mieszkania.

Przepisanie mieszkania.

, notariusza trzeba opłacić. Dowiedz się wcześniej ile taka przyjemność kosztuje. kula89 Tę sprawę reguluje ustawa o podatku od spadków i darowizn. Będzie (...)

Ile ma wynosić taksa notarialna 2012 roku??

Ile ma wynosić taksa notarialna 2012 roku??

rozumieniu przepisów ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn nie więcej niż 7 500 zł. To jest maxymalna stawka w przekroju przez wszystkie dostępne (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

rachunku!!! Czy to jest wogóle zgodne z prawem ??. Prosze o pomoc. Damiii Zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług nabywając pojazd od podmiotu prowadzącego (...)

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

16.01.2014r. 80.000 zł Darowizna z dnia 29.01.2014r. 67.500 zł Kwota wolna od opodatkowania 9.637 zł Zwolnienie określone w art. 4 ust. l pkt 5 ustawy o podatku od spadków (...)

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

Notariusza) Podaję część, którą możesz wykorzystać: Dz.U. 1983 Nr 45 poz. 207 USTAWA z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn Art. 16. 1. (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

wpływających co miesiąc na konto. Widzicie tylko i wyłącznie swoją sytuację.. ale sytuacji drugiej strony to już nie dostrzegacie. Po prostu patrząc na wasze wyrachowanie, i (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

obliczlna wiecznie jej mało a do roboty nie chce się ruszyć woli żyć na koszt Państwa swojego ex .Na utrzymanie siebie i dwóch córek ma łacznie 3500zł i wciąż jej mało.Czekamy (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

szłam na rękę jak mogłam, to naprawdę czuję się oszukana! I co mam teraz zrobić? Dopiero 2 tygodnie pracuje na czas określony (na rok), a już tydzień w tym czasie była na (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ktoś na tym forum kto dostał czy nie i na jakich warunkach np. czy miał zasiedzenie tylko tyle nie nic więcej Remek55 Witam, Przegrzebałem forum i nie widzę przypadku podobnego (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

własności zobligowana została spółdzielnia ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych. Czasami władze i pracownicy spółdzielni przekonują nas, że nie ma powodów do obaw gdyż ustawa (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ginekologa, że kobieta była przynajmniej na 1 wizycie w czasie ciąży. Można również postarać się o alimenty na dziecko i matkę (jeżeli nie ma środków na utrzymanie) (...)

Spadek po mężu - interpretacja indywidualna ustawy

Spadek po mężu - interpretacja indywidualna ustawy

darowizn na zasadach ogólnych I grupy podatkowej. W skład spadku wchodzi również gospodarstwo rolne o powierzchni powyżej 1 hektara, nabyte na warunkach współwłasności (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej "xxx" z siedzibą w xxxxx xxxx o umorzeniu jako bezprzedmiotowego postępowania w sprawie zgodności z prawem wykonania robót budowlanych polegających na (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

dlatego ponieważ kwota została na szczęście odzyskana wcześniej i już nie potrzebuje tych środków. Od komornika dowiaduję się także o wysokości kwoty i kiedy dokładnie (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

... Gosia___ Niestety sytuacja i mnie dotknela:( nlnie mam wiele czasu na odwolanie..bardzo prosze jesli mozna o pomoc..Paskudka77 czy moge prosic o wyroki i apelacje ...pikw_80@o2.pl Z (...)

podatek do spadku

podatek do spadku

postępowania w sądzie zapłacenie podatku spadnie proporcjonalnie do wyroku sądu na wszystkich spadkobierców? Czy dobrze rozumiem przepis Art. 4a ust.3. ustawy o podatku od (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

300zł na szkołę ale co zrobić na staż iść za 470zł i stracić alimenty i stypendim? Stary się chwali, że kase ma ale płaci tylko dlatego, że trzeba camilla3 Hej, wniosłam (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

konto. Przelew na konto zawsze dojdzie i kosztuje znacznie mniej niż przekaz pocztowy i nie trzeba nawet o nim pamiętać (wystarczy zlecenie stałe). Kasę na pocztę ojciec (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

zapłać dla Świętego spokoju". Jak to się stało? zlapali mnie w autobusie w 1999 roku i wlepili mandat na kwote 70zł. Na drugi dzień pojechalem i ten mandat zaplacilem i (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

rozporządzeniu oraz w ustawie o podatku od towarów i usług nie regulują terminu do wystawiania faktur korygujących. Jednocześnie art. 112 ustawy o podatku od (...)

koszty uzyskania przychodu 2011

koszty uzyskania przychodu 2011

ust. 1 pkt 12, który stanowi, że do kosztów nie zalicza się podatku dochodowego oraz podatku od spadków i darowizn. Inne podatki mogą być kosztem. Jako tzw. koszty (...)

Zwolnienie z podatku od spadku

Zwolnienie z podatku od spadku

warunki art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn (ust. 1 pkt 3, ust. 2 pkt 1-3). Pojawia się jednak problem i wątpliwość odnośnie spełnienia pozostałych (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

dwóch latach (od 2011 do 20013)? Pozdrawiam leonxel Witam! Bardzo proszę o radę. Od 20lat ojciec z nami nie mieszka i jest z mamą po rozwodzie, alimenty, czasami dostawaliśmy (...)

Darowizna drugiego mieszkania

Darowizna drugiego mieszkania

. Zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, jeżeli zaliczamy się do I grupy podatkowej, jestem całkowicie zwolniony z zapłaty podatku. (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

piękne powiedzenie "co wolno wojewodzie, to nie tobie ...". I oni trzymajac sie pieknych staropolskich tradycji, robią co do nich nalezy. Aha i nim opadnie na nas blady strach proponuję, (...)

VAT-25

VAT-25

przepisów o podatku od towarów i usług. Zatem w sytuacji, gdy u Wnioskodawcy wystąpi nadpłata podatku od towarów i usług, będzie mu przysługiwało prawo (...)

Staz absolwencki a Unia???

Staz absolwencki a Unia???

rozpoczęcie działalności gospodarczej. Obecnie obowiązująca ustawa o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu pozwala bezrobotnym na uzyskanie niskooprocentowanych pożyczek (...)

1

2

3