Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • To co powinnam pobierać rentę czy wcześniejszą emeryturę?6 Maja 2011

  Gazeta Podatkowa z 2007.02.02 art" Prawo do emerytury niezależne od ustania stosunku pracy" Cytat: "Prawo do emerytury (wcześniejszej-jak wynika z artykułu)-po uprzednim wnioskowaniu- może nabyć (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie4 Grudnia 2005

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował sie nim (dziecko ma 8miecięcy). Nigdy nie miał czasu (...)

 • Zmiany w prawie do emerytury6 Czerwca 2011

  Witam, ponoć mają zostać wprowadzone zmiany w możliwości przyznawania prawa do emerytury, ma ono ponoć być uzależnione od daty urodzin> jak to dokladnie ma wyglądać ? ktoś wie coś więcej na ten (...)

 • Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!20 Września 2002

  Witam wszystkich! Jestem studentem ekonomii w Kielcach. Mam sporo pomysłów na zarobienie dużych pieniędzy. Od kilku lat przepisuje teksty na komputerze (oczywiście bez bez zezwolenia). Od jakiegoś czasu współnie (...)

 • mieszkanie, konkubinat i horror15 Października 2009

  10 lat temu poznałem wspaniałą kobietę. Zakochałem się i zaproponowałem jej aby wprowadziła się do mnie wraz z trójką swoich córek. Mieszkanie mam duże 95m2. 6 lat temu urodził nam się syn, jest wspaniały (...)

 • alimenty na byłą żonę22 Lutego 2008

  możliwośc dorobienia do emerytury i korzysta z tego prawa ale boimy się że eks moze podnieść alimenty . Dodam że na córkę płaci 700zł a na nią 200 razem 900 zł m-cznie. Problemem są alimenty (...)

 • czy emeryt może dorobić do emerytury?14 Czerwca 2011

  Jak to jest z kwestią dotyczącą dorobienia sobie do emerytury przez emeryta? Czy naprawdę od 1 września nie będzie mógł emeryt sobie dorabiać? Czy to będzie dotyczyło każdego emeryta? Według (...)

 • Nauczyciele do zolnienia!27 Kwietnia 2011

  Witam! Samorządy szukają oszczędności w wydatkach na oświatę. Dlatego wydały specjalne zarządzenia lub wytyczne (formalne lub nieformalne) dla dyrektorów szkół, w których nakazały im ograniczenie zatrudnienia. (...)

 • Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .29 Maja 2008

  Się podepnę . Płace od 3 lat alimenty od momentu wyprowadzenia się z domu , jeszcze przed wyrokiem 500 pln . Ani razu się nie spóźniłem mam zlecenie stałe . Na rozprawie jak chciałem zmniejszyć nominalna (...)

 • wyrok a nieplacenie alimentow10 Sierpnia 2004

  Wyrokiem sadowym placilem kiedys alimenty w wysokosci zasadzonej (mianowicie 1000 zl), od kilku lat place mniej, okolo 200 zl, pomimo ze caly czas jest w mocy wyrok 1000 zl (sprawa o obnizene jest nadal w toku). (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane