studenci do 26 roku zycia a zus w 2011 roku Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

z ubezpieczeń, więc była ciągłość. Zus 16.01.2015 wysłał do mnie pismo, z informacją, że dostał moje L4 do wypłaty i prosi w trybie pilnym o wysłanie dokumentów ZUS (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

jeszcze 20 dni urlopu do wykorzystania z ubiegłego roku i do pracy musiałabym wrócić 13 kwietnia 2010. Pracuję w sieci drogerii Schlecker na 1/2 etatu. Umowa kończy mi się 31 (...)

Jak długo należy płacić alimenty

Jak długo należy płacić alimenty

taka prośbe mara6 Uwazam ze do 26 roku zycia w przypadku nauki. jan99 nie widze odp sigrzegorz@vp.pl mam ten sam problem. czy jest ustalony wiek, do kiedy należy sie (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

. egzekwować alimenty w Polsce - zwraca się do polskiego sądu z wnioskiem, aby w jej imieniu przesłał do Szwecji dokumenty upoważniające ten sąd bądź też inny organ zagraniczny (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

oczywiscie,ze mozesz, masz obowiązek łożeni ana dziecko do 18 roku zycia, jesli on sie uczy nadal to do 25 roku, ale tylko wtedy gdy na prawde sie uczy, a z tego co pisze syn (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

pytanie ile urlopu mi sie nalezy? zaczałem swoja pierwsza prace w czerwcu 2004r pracowałem do sierpnia 2005, od wrzesnia 2005 do grudnia 2008 pracowałem w anglii, a od lutego pracuje (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

wynagrodzenie za prace praktykanta w wkacje?? ju***** prawo-pracy.net Za prace praktykanta w wakacje jest takie samo wynagrodzenie jak dostajesz w ciągu roku szkolnego.... W (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

pisemnie/ o zamiarze skierowania sprawy do Sądu . Najlepiej na obecnym etapie udać się do Rzecznika Praw Konsumentów/ jest w każdym Starostwie/ i poprosić o pomoc w tej sprawie. (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

, żadnych szans na przyjęcie do jakiegokolwiek przedszkola w naszej miejscowości, młodszy syn ma 8 miesięcy, żłobki u nas są 2- od drugiego roku życia. Ciekawe więc co mam zrobić (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

się do ojcostwa, nie są potrzebne żadne badania. W USC w miejscu zamieszkania matki nalezy złożyć wniosek o uznanie ojcostwa /stosowny druk dostanie się na miejscu/ W tym wniosku (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

macierzyńskiego, w razie przyjęcia na wychowanie dziecka w wieku do ukończenia 7 lat albo odpowiednio 10 lat, ulega wydłużeniu do 9 tygodni. II. Zmiany w Ustawie z dnia (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

jestesmy. z dnia na dzien się wyprowadziliśmy kazdy w swoją stronę. teraz elka do nas wydzwania i straszy nas ze poda nas do sądu ze się nie wywiązalismy z umowy. wypowiedzenie dalismy (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

koszmar. Partnerka namówiła mnie do wstąpienia do stowarzyszenia ochrony praw ojca i to był strzał w 10!!! Pomogli napisać wnioski do sądu, doradzili w oparciu o (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

chorobowe??? anita prawo-pracy.net Zatrudniłam się w firmie 29 lipca 2010r .W pracy w czasie zmiany nocnej skręciłam kostkę w stawie skokowym i doszło do przerwania torebki (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

ekwiwalentu za niewykorzystany urlop w momencie rozwiązania umowy o pracę, proporcjonalnie do okresu zatrudnienia. tj. w tym przypadku 3/12 z 26 dni albo z 20 dni. Pozdrawiam Ela (...)

prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

będzie mógł odwiedzać syna tylko w weekendy bo w tygodniu pracuje od 8.00 do 16.00 !!! Ja natomiast jestem matką przez cały czas w tygodniu i w weekendy!!! AQUA a ja jestem (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

zaciągnąłem kredyt w 1999r. niestety sytuacja zmusiła mnie do tego, że zaprzestałem spłat. Kredyt trafił do egzekucji komorniczej w 2000 roku, gdzie był spłacany. Po (...)

ZUS TANIEJ?

ZUS TANIEJ?

jednak ci uczniowie i studenci do ukończenia 26 lat, jeżeli umowe taką zawarli z pracodawcą, z ktorym pozostają w stosunku pracy lub jeżeli w ramach takiej umowy wykonuja (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

zaswiadczenia zaniose do mopsu? czy nie ma to znaczenia ze w 2011 nie wykazalam skladki a w 2012 wykazano. dodam ze moj dochod w obu latach byl niski bo dorabialam jako uczennica, (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pełne prawo do alimentów od twojego ojca. Musisz sama jako pełnoletnia już osoba złożyć pozew w 2 egz. do właściwego Sądu Rejonowego. Pozew jest bezpłatny. Wzory pozwów (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

. literakwz alimenty.pl POZNAŃSKA MANIFA 2015: DOŚĆ PRZEKRĘTÓW W SPRAWIE ALIMENTÓW W tym roku poznańska Manifa przejdzie pod hasłem "Dość przekrętów w sprawie alimentów!" Chcemy (...)

Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

. Świetna porada. Szczególnie, że jesteśmy w serwisie e-prawnik, a porada jak w serwisie e-love. Nie szukam nowego tatusia (chociaż dziecko by się ucieszyło) tylko logiki w tym całym (...)

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

do uczuć do mnie i ciągłe zmienianie nastawienia do mnie powinny całkowicie podwarzyć jej doniesienie o przestępstwie, ktoś nie jest pewny co do drugiej osoby czuje więc (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

większego wysiłku (np. ewidentny alkoholizm mężczyzny). Masz rację, że doradztwo prawne w sądach kościelnych w wielu wypadkach pozostawia wiele do życzenia. Jednak pomoc nie zawsze (...)

Studenci i ZUS

Studenci i ZUS

Studenci i ZUS Czy pracodawca, który mnie teraz zatrudni jest zwolniony z płacenia za mnie składki na ZUS (5 rok,dzienne)? I ile +- pracodawca zaoszczędza w ten sposób? (kamelnator) (...)

Chcę się rozwieść

Chcę się rozwieść

do domu 1-2 po skonczeniu pracy. siada przed telewizorem i seriale do wieczora lub tez siada do komputera i gada z kims na gadu gadu do poznego wieczora albo co chwile sms. w (...)

umowa zlecenia a składki zus

umowa zlecenia a składki zus

majacym ukończone 26 lat. Uczeń szkoły gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej, ponadpodstawowej oraz student do ukończenia 26 roku zycia wykonujący pracę na podstawie umowy zlecenia, (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia; 2) 91,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia; 3) 98,00 zł na dziecko w (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

niskim oprocentowaniu wynoszącym zaledwie 2% w ciągu roku do 30 lat w dowolnym miejscu na świecie. Oferujemy pożyczki od 1000 do dowolnej kwoty, o którą prosisz, skontaktuj (...)

1

2

3

4

5

...

38