streszczenie ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

wymiarze tego urlopu. Nie posiada natomiast nadanego ustawą uprawnienia do wskazania daty tego rozpoczęcia urlopu. Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego z ustawy z 23 stycznia 2003 r. (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

charakterze, o którym mowa w art. 88 ust. 1 ustawy z 26 stycznia 1982 r. - Karta nauczyciela należy wliczać wyłącznie okresy niezdolności do pracy z powodu (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

. zm.) oraz z ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, z późn. zm.). Art. 4. ustawy (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

lat pracuje w tej samej firmie,z dniem 1 maja nabył prawo do 26 dni urlopu,mam pytanie czy te 26 dni należy mu się juz w tym roku,czy będzie pomniejszony renata 38 prawo-pracy.net Mam 33 (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

członków wspólnoty. Możecie również z pośród siebuie wybrać zarząd i zarządzać samemu. Jacek Zgodnie z postanowieniami art.4 ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. (...)

Urlop macierzyński 2002

Urlop macierzyński 2002

Urlop macierzyński 2002 Czy będzie mi przysługiwał 26 tygodniowy urlop macierzyński jeżeli urodzę dziecko 1 stycznia 2002 r., a urlop rozpocznę przed narodzinami dziecka czyli np. 29 (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej wymienione: (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

2010r. Tam pracowalam do grudnia 2013r. Pozniej mialam rok przerwy. Nowa prace zaczelam w grudniu 2014r. Pracowalam do czerwca 2015r i sie zwolnilam. Wszystko zostalo rozliczone lacznie (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

zonowu zieja nawet na zachodzie jest takie prawo jak unasas zakaz sporzywania alkocholu w miejscu publicznym potocznie nazywane a ta naprade to nazywa sie "ART 43 ust.1 z dnia 26 padziernika (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

przekazać jakieś pieniądze z chorobowego do ZUS-U na poczet zaległości? OLI prawo-pracy.net Jesli jestem zatrudniona od 2 stycznia a zanioslam chorobowe 9 stycznia czy pracodawca ma prawo (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

a powinnaś dostawać od 105 do 115 przynajmniej u mnie tak jest. Nata prawo-pracy.net same capy z was który przez u owarte. ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 28 maja 1996 r. w (...)

Służebność

Służebność

wystąpić z roszczeniem z art. 231 § 1 k.c, pozbawić właściciela gruntu sąsiedniego roszczenia z art. 151 k.c. (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 29 grudnia 1987 r., (...)

zakup alkoholu nieletnim 2013 !!

zakup alkoholu nieletnim 2013 !!

moment przekazywania alkoholu. tak moze dostac za to sprzedawca po ...jak i osoby co kupywaly niunia1611 Zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 26 października 1982 r. (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 92. 10. Wyrok SN z dnia 26 stycznia 1999r., I PKN 534/97, OSNAPiUS 2000r., Nr 6, poz.215. 11. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 12 lutego 1998 r. (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. Nr 98, poz. 1070) oraz wydane na podstawie art. 157 § 2 tej ustawy rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości (...)

Co może zrobić  sąd rodzinny wobec nieletnich.

Co może zrobić sąd rodzinny wobec nieletnich.

ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich. mloda_m Dziękuje:) Justyna S

reklama alkoholu jest dozwolona?????

reklama alkoholu jest dozwolona?????

reklama alkoholu jest dozwolona????? Czy reklama alkoholu jest dozwolona w prawie polskim? Art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości przeciwdziałaniu (...)

Stypendium socjalne

Stypendium socjalne

dochód w okresach, o których mowa w lit. a i b, jest wyższy lub równy 1,15 sumy kwoty określonej w art. 5 ust. 1 i kwoty określonej w art. 6 ust. 2 pkt 3 ustawy z (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

pracodawcy wymówieniw z pracy 07.08.2017 roku za porozumieniem stron na L4 jestem od 09.08.2017 pracodaca powiedział ze podpisze umowę jeśli zrezygnuje z L4 czy to zgodne z praem i czy (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

roku. Dnia 17.07.2007 zostaly przekazane do komornika sadowego w podległym rejonie o wszczecie egzekucji z nieruchomości. Ogolnie kwota zadłużenie z obu firm wynosi wraz z odsetkami (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

latach alimentów. kowalski65 Prosze bardzo art 137 KRO - "Roszczenia o świadczenia alimentacyjne przedawiniaja sie z uplywem lat 3" ustawa z dnia 17.06.2004r , ktora wchdzi (...)

Przeszukanie - kto ma prawo?

Przeszukanie - kto ma prawo?

: 1. Ustawę z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (art. 11a ust. 1 pkt 2) 2. Ustawę z dnia 15 grudnia 2000 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (art. 58) 3. (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

leżałam z dzieckiem w szpitalu dzwoniłam do niego nawet nie odebrał telefonu. w tej chwili od stycznia jesteśmy po rozwodzie, on ma ograniczone prawo do dziecka ,od 26 stycznia (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

podpisać? monika prawo-pracy.net Witam! Proszę o wykładnie i pomoc w przedmiotowej sprawie:jako pracodawca zatrudniłem w m-cu listopadzie 2008r pracownicę na czas określony tj. do dn.29.02.2009r (...)

1

2

3

4

5

...

18