Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy należy się zasiłek pielęgnacyjny na grupe lekka?21 Marca 2013

  Mojej córce przyznano lekki stopień niepełnosprawności. Chcialabym się dowiedzieć czy przysługuje jej zasiłek pielegnacyjny, Symbol niepełnosprawośći 10N. W orzeczeniu było napisane' (...)

 • Ulga rehabilitacyjna - warunki jakie trzeba spełnić !!!16 Kwietnia 2011

  Będzie to możliwe, gdy niepełnosprawny posiada: 1. orzeczenie o zakwalifikowaniu przez organy orzekające do jednego z trzech stopni niepełnosprawności lub 2. decyzję przyznającą rentę z tytułu (...)

 • Stopień niepełnosprawności - orzeczenie30 Marca 2011

  Ustawa określa trzy stopnie niepełnosprawności: znaczny, umiarkowany i lekki. Skutki naruszenia organizmu, które kwalifikują badanego do orzeczenia w jego przypadku znacznego stopnia niepełnosprawności (...)

 • stopień niepełnosprawności - padaczka6 Września 2010

  Witam was, czy na padaczkę można dostać umiarkowany stopień niepełnosprawności? Czy ktoś z Was może taki dostał? Pozdrawiam Aga

 • Stopień niepełnosprawności - jaka dokumentacja ??30 Marca 2011

  Wraz z formularzem wniosku, który można dostać w odpowiednim urzędzie (starostwie powiatowym) lub na stronach urzędu właściwego dla miejsca zamieszkania, należy dołączyć odpowiednią dokumentację. Dokumentacja, (...)

 • Umiarkowany stopień niepełnosprawności ? co mi daje?23 Marca 2011

  Uzyskałam umiarkowany stopień niepełnosprawności czyli 3, coś się zmienia w takiej sytuacji? Tak, zasiłek pielęgnacyjny: osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje (...)

 • Świadczenia pielęgnacyjne18 Marca 2011

  Witam! Czy zgodnie z zapisami w ustawie wnuk może pobierać świadczenie pielęgnacyjne na babcie? Jaka ustawa to systematyzuje??? Z góry dziękuję za pomoc Witam, mam takie pytanie, moja żona z orzeczoną (...)

 • Uprawnienia osób niepełnosprawnych w pracy4 Listopada 2010

  Witam. Jestem osobą niepełnosprawną. Aktualnie studiuję, chciałabym zatem w przyszłości pracować w zawodzie. Prosiłabym więc o informacje dotyczące tego, jakie prawa mi przysługują w pracy. Mile widziane (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko28 Lutego 2002

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru się wymigiwać od płacenia. (pero) Obowiązek utrzymania (...)

 • orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym23 Sierpnia 2011

  Zwracam się z prośbą o ustalenie jakie przysługują mi uprawnienia jako osobie, u której organy uprawnione do orzekania o niepełnosprawności orzekły stopień niepełnosprawności umiarkowany. (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane