stawka vat na posiłki profilaktyczne od 01.01.2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Posiłek regeneracyjny w pracy.

Posiłek regeneracyjny w pracy.

sposób określa obowiązki pracodawcy w tej kwestii. Przykładowo jeżeli wykonywana praca jest na zewnatrz na dodatek w lecie temp oscylująca wokol przysłowiowego upału, ile l napoju jest przewidziane (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

są także z podatku od dochodów osobistych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 i 11a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z (...)

Wypowiedzenie z winy pracodawcy

Wypowiedzenie z winy pracodawcy

zasadniczą 2 tygodnie. W ostatnich 3 miesiacach zalegał z wypłata od 2 do 3 tygodni. Pracuje na kopalni i z racji tego należa mi sie posiłki profilaktyczne lub bony żywnosciowe. (...)

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej? Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co 5 (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

czy limity VAT na materiały budowlane mają wzrosnać?! luc667 limit będzie wyższy jeśli złożysz wnioski o zwrot VAT w I kwartale 2012 r, to jest na bank pewne! eryk14 Wiadomość (...)

Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 !

Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 !

Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 ! Oto najważniejsze zmiany w VAT od 1 kwietnia: * stawka na chleb (z terminem ważności ponad 14 dni) 23 proc. -> 8 proc. od 1 (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

chwili złożenia deklaracji VAT należności wynikających z faktur od zakupów. Podstawa prawna: * Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r., Nr 54, poz. (...)

Stawka VAT - zmiany od 2011 - sprawdź to !

Stawka VAT - zmiany od 2011 - sprawdź to !

Stawka VAT - zmiany od 2011 - sprawdź to ! Nowy projekt nowelizacji ustawy o VAT już od 1 stycznia 2011 r. zmienia stawki VAT. Oto informacje na ten temat: 22% (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

wyliczyłem odszkodowanie na 300tyś a oni zaproponowali 5tyś, tak to u nich wygląda. Dlatego sprawy prawie zawsze trafiają na Sąd remi81 to warto złożyć? bo nic nie napisała mi ta firma ile (...)

dieta pracownicza 2012rok

dieta pracownicza 2012rok

dieta pracownicza 2012rok witam. rząd podniósł w tym roku stawki za delegacje, 30 zł na dzień na jednego pracownika, mimo wszystko wydaje mi się mało prawdopodobne żebym wykupiła sobie za (...)

Zmiana VAT

Zmiana VAT

Zmiana VAT Od 2011 roku zmienią się stawki VAT. Podstawowy podatek od towarów i usług wzrośnie z 22 do 23 proc. Stawka 7 proc. zostanie podniesiona do 8 proc. , a stawka (...)

Ile wynosi od 1 stycznia 2011 r. stawka VAT na ciasta biszkoptowe pakowane - PKWiU 15.81.12?

Ile wynosi od 1 stycznia 2011 r. stawka VAT na ciasta biszkoptowe pakowane - PKWiU 15.81.12?

Ile wynosi od 1 stycznia 2011 r. stawka VAT na ciasta biszkoptowe pakowane - PKWiU 15.81.12? Ile wynosi od 1 stycznia 2011 r. stawka VAT na ciasta biszkoptowe (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

przypadającym na jego lokal oraz do obliczania stawek eksploatacyjnych w istocie oderwanych od kosztów ponoszonych na utrzymanie konkretnego lokalu. Takie podejście, na gruncie obowiązującego (...)

Jaka stawka % podatku dochodowego ryczałt od sprzedaży pre-paid i kodów oraz kont

Jaka stawka % podatku dochodowego ryczałt od sprzedaży pre-paid i kodów oraz kont

znajduje się gra, to czy taki sam % stawki podatku dochodowego ryczałt ewidencjonowany mogę użyć co w pkt 1? Czy jaką wtedy stawkę użyć? 4. Nie chce być Vat-wcem. Rozumiem, że mogę nie być (...)

o co chodzi z tym 7 proc. VAT-em od przekształcenia własności mieszkania?

o co chodzi z tym 7 proc. VAT-em od przekształcenia własności mieszkania?

dotyczy osób, które zamieszkały przed 2004 rokiem, czyli większosci z nas. Niby mieszkam w moim mieszkaniu od dawna, ale kto wie czy w przyszłym roku nie przyjdzie mi płacić tego VAT... Katarzyna (...)

Opłaty dla adwokata

Opłaty dla adwokata

to 360 zł reszta to rzecz umowna... pan się umówił na 2800 - dużo.... Proszę wejść na stronę www.e-prawnik.pl. OPŁATY DLA PRAWNIKÓW (po lewej stronie witryny) i raczej proszę brać pokwitowania (...)

Firma Apple oskarżona o zmowę cenową!!

Firma Apple oskarżona o zmowę cenową!!

... usługą. Dlatego stawka VAT na książkę wynosi 5 proc., ale od każdego e-booka polscy wydawcy muszą oddać państwu aż 23 proc." Więcej wyborcza.biz/biznes/1,101716,11180067,Ile_to_kosztuje_i_dlaczego_tak