stawka podatku od najmu lokalu w 2011r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

, a Wynajmujący nie usunął ich w odpowiednim czasie, nie dłuższym niż 7 dni roboczych od dnia wezwania b) w trakcie trwania umowy najmu, w przedmiocie najmu powstały (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

zabezpieczać pokrycie ewentualnych należności z tytułu najmu lokalu, jakie będą przysługiwać wynajmującemu w dniu, gdy będziesz się z tego lokalu wyprowadzać. Kaucja podlega (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

tego lokalu ? Karolina Witam od 1971roku jestem zameldowana u mojej mamy , która miała z miastem umowę najmu lokalu . W 2013 roku po wyjściu za mąż przeprowadziłam się (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

jedną osobę z uściśleniem w umowie, że w lokalu mogą mieszkać 4 osoby nie więcej. policja straszy, że bez meldunku tymczasowego dla wszystkich czterech osób może nas stąd wyrzucić. (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia 1991 r., sygn. III CZP 127/91. Tymczasem (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

2005r. jesteśmy w separacji (syg.Akt).Obecnie toczy się sprawa rozwodowa w Sadzie Okręgowym w P XIV Wydział Cywilny z siedziba w P(syg.Akt ). Od początku małżeństwa (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

lokatorskiego prawa do lokalu, 4. Najmu lokalu. Domyślam się, że jako członkowi spółdzielni, przysługuje Panu spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego (pkt.2) (...)

Przepisanie domku jednorodzinego z działką

Przepisanie domku jednorodzinego z działką

czegoś inego ? (hronus) Przeczytaj przepisy ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn., które załączam poniżej i sam wybierz: "Art. 4. 1. Zwalnia się od (...)

Rozczenia z tyt. najmu lokalu

Rozczenia z tyt. najmu lokalu

Rozczenia z tyt. najmu lokalu Witam. Od wrzesnia 2009r. do dnia maja 2013 wynajmowałem lokal mieszkalny - umowa pisemna. Za wynajem lokalu płaciłem wynajmujacemu 1510zł (miesiecznie) (...)

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

najemcami lokalu lub budynku lub będąc nimi rozwiążą umowę najmu, 5) będą zamieszkiwać w nabytym lokalu lub budynku przez 5 lat: a) od dnia złożenia zeznania podatkowego (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

prawo odrębnej własnoœci lokalu, powstaje odrębna od budynku, nieruchomoœć lokalowa. c/ w przeciwieństwie do spółdzielczego własnoœciowego prawa do lokalu, odrębna własnoœć (...)

podatek od umowy najmu

podatek od umowy najmu

podatek od umowy najmu w 2006r moja znajoma wynajęła mi niodpłatnie mieszkanie. w treści umowy zpisane jest że właściciel wynajmuje mieszkanie wzamian za opiekę nad nim, (...)

Odszkodowanie po wypowiedzeniu 3 letnim

Odszkodowanie po wypowiedzeniu 3 letnim

. W 94r w z najmów administracyjnych, -prawem PL zaistniały najmy cywilne, te zaś skutkiem prawa z 2001r, w sytuacji jeśli właściciel by miał ochotę zamierzać zamieszkać (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

takim lokalu, 3. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub udziału w takim prawie, 4. prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub udziału (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

ZAMIESZKUJĘ DALEJ Z TATĄ. DZIECKO RÓWNIEŻ ZGŁOSIŁAM DO OPŁAT. W 2010 ROKU WYMELDOWAŁAM SIĘ OD MAMY WRAZ Z DZIECKIEM.W 2011 ROKU TATA ZŁOŻYŁ WNIOSEK O ZAMELDOWANIE MNIE WRAZ Z DZIECKIEM (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

. Sprawa sądowa o nabycie spadku została założona dopiero w 2010 r. i z dniem 15.10.2010 r. wyrok został uprawomocniony. Pytanie czy w tej sytuacji zgłoszenie odziedziczenia spadku (...)

Zameldowanie a prawo do pobytu w lokalu

Zameldowanie a prawo do pobytu w lokalu

odprowadzac od tego podatku. Na stale zameldowany jestem dosc daleko stad i nuzace jest jezdzenie z kazda glupia sprawa kawal drogi. Chcialbym sie wiec na stale zameldowac w mieszkaniu, w (...)

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

ustalenia wysokości zobowiązania w podatku od spadków i darowizn z tytułu umowy darowizny z dnia 29 stycznia 2015 r. W toku prowadzonych czynności sprawdzających Naczelnik (...)

Zameldowanie

Zameldowanie

problem,ale od początku...Mieszkam z dziadkami od urodzenie,posiadam stały meldunek,moje dziecko też,mieszkanie w darowiźnie dziadek przekazał siostrze z którą jestem skłócona.Dziadkowie (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, o (...)

Podatek od wynajmu mieszkania w 2011 czy ryczałt?

Podatek od wynajmu mieszkania w 2011 czy ryczałt?

wydatki dotyczące przedmiotu najmu (czyli mieszkania) wolno będzie odliczyć. Mogą to być zatem nie tylko opłaty ze energię, wodę czy gaz, ale także należności za eksploatację budynku, czynsz, (...)

Właściciel żąda pieniędzy za najem mieszkania

Właściciel żąda pieniędzy za najem mieszkania

pokrycia swoich zobowiązań z wpłaconej kaucji. 7. W przypadku, gdy Wynajmujący nie ma w stosunku do Najemcy żadnych roszczeń w dacie zwrotu przedmiotu najmu, kaucja podlega zwrotowi (...)

Rozwiązanie umowy najmu

Rozwiązanie umowy najmu

najmu. Nie zawarcie do dnia 30.05.2018 r. aneksu przedłużającego czas trwania umowy najmu oznaczać będzie zakończenie niniejszej umowy najmu w terminie, na jaki została (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

policji przepracowal 14 lat. Mama nie ma prawa wlasnoci do innego lokalu, natomiast w mieszkaniu kwaterunkowym zamieszkuje juz nieprzerwanie od 1976r i caly czas jest tam zamedlowana (...)

Darowizna

Darowizna

obowiązujące od 29.02.2000 do ... Kwoty wolne od podatku: I grupa podatkowa: do 9.057 zł II grupa podatkowa: do 6.838 zł III grupa podatkowa: do 4.607 zł Skala podatku (...)

Najem lokalu - prośba o pomoc

Najem lokalu - prośba o pomoc

aktach) fakturę za bezumowne korzystanie z lokalu wraz z oświadczeniem, że wraz z zakończeniem umowy najmu w kwietniu nie korzystał Pan z lokalu, w związku z powyższym (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

podział majątku dorobkowego (jeżeli oczywiście w skład majątku dorobkowego wchodzi mieszkanie). Można to uczynić w drodze umowy zawartej przed notariuszem. W sytuacji istniejącego (...)

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

przypadku ryczałtu od przychodów ewidencjonowanycgh na wielkość należnego podatku nie mają wpływu ponoszone w związku z wynajmem koszty, ponieważ podatek w tej formie opłaca (...)

Zwolnienie z podatku od spadku

Zwolnienie z podatku od spadku

konieczne będzie rozwiązanie umowy najmu w ciągu 6 miesięcy - zgodnie z ust. 2 pkt 4? 2) Zamieszkanie w podarowanym lokalu przez naszą rodzinę (w tym oczywiście przeze (...)

Fundusz remontowy

Fundusz remontowy

kosztow w chwili ich rozliczania oczywiscie wiaze sie to z tym, ze w danym roku moglem nie korzystac z ulgi w podatku dochodowym bo nie mialem dowodu na korzystanie z niej. artur Piotr (...)

1

2

3

4

5

...

22