stan prawny 2011 ustawa o kredycie konsumenckim Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kredyt konsumencki - czym to sie je?

Kredyt konsumencki - czym to sie je?

Kredyt konsumencki - czym to sie je? Ustawa o kredycie konsumenckim podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego dnia 18 grudnia 2011 roku, wprowadziło nowe regulacje (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

mógłbym się odnieść do Pani ostatnich zdań, które to bardzo dużo o Pani mówią i o tym jak mało Pani wie o temacie o którym z takimi emocjami się Pani wypowiada. tata77 Tata77 (...)

windykacja oc

windykacja oc

. Powołany przez nas w opinii prawnej stan prawny ma na celu wskazanie klientowi na podstawie jakich aktów prawnych opinia prawna została sporządzona. Na potrzeby tej opinii prawnej zostały wykorzystane

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

? Domyślam się, że o alimenty, więc do ewentualnej oceny twoich szans potrzebne są informacje o twojej rodzinie, czyli o rodzicach, o tym kto jest zobowiązany do alimentów na ciebie, (...)

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

moje dane osobowe nazwisko, PESEL, adres zameldowanie, dane o moim kredycie hipotecznym. Wysłali pismo o szkodzie zamiast do Banku to na pomylony adres prywatny. Domagam się od nich wypłaty (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wpisie nic nie orzekanie ponieważ nie ma to nic z tego art ludzie sądzicie się o konkrety a nie o odczucia każdy jest człowiekiem i każdy inaczej reaguje pozdrawiam wszystkich forowiczow kto (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

nowelizacje, o wyrażenie opinii na ten temat i ewentualne podanie ustawy i paragrafu oraz źródła literaturowego. Chciałbym nadmienić, że nie chodzi mi o zaniechanie płacenia alimentów, ale (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

własności zobligowana została spółdzielnia ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych. Czasami władze i pracownicy spółdzielni przekonują nas, że nie ma powodów do obaw gdyż ustawa o (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

ogóle się nie kalkuluję. Zresztą już nie chodzi o kasę tylko o zasadę, że bezprawnie przekazali moje dane osobowe i denerwują mnie tymi listami. Na listach podpisy są skserowane, list nie (...)

Staz absolwencki a Unia???

Staz absolwencki a Unia???

działalności gospodarczej. Taki stan będzie jednak utrzymywał się tylko do końca maja. Wchodząca 1 czerwca ustawa znosi zapisy pozwalające osobom bezrobotnym starać się o pożyczki (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

jadąc windą i ponownie zapala światło na swoim piętrze (klatki są bez okien). Jakim prawem mam płacić za kogoś kto zużył więcej prądu, gdy ja sam zużywam o wiele mniej? Czy można ten stan (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

zawiadomienie w sprawie wyjaśnienia sprawy o samowolkę. Chodzi o tzw. suszarnię do tytoniu którą to razem z bratem ojca i ojcem robiliśmy, gdyż wujko ma małe poletko tytoniu. Suszarnie zrobiliśmy (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

o mojej sytuacji materialnej,pózniej miałam wywiad .ze wszystkich ustaleń wynikło że zostaje mi 600 zl na życie przy 4 osobowej rodzinie.przed wnioskiem o umorzenie pisalam o raty ,jednak (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

rozmowie o "standardowym piśmie")o wystawienie dokumentów potrzebnych do uzyskania dodatku miezkaniowego.Pan administrator wystawił je bez problemu a w rubryce statusu mieszkania zaznaczył NAJEM.Urząd (...)

Służebność

Służebność

, przed którym toczy się sprawa o własność lub o wydanie nieruchomości albo jej części, jest właściwy również do przeprowadzenia rozgraniczenia, jeżeli ustalenie przebiegu granic jest (...)

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

stan prawny nieruchomości gruntowej ( pod tym budynkiem) nie jest prawidłowo uregulowany - tz. spółdzielnia musi zbadać zapisy w księdze wieczystej ( Dz.I i II oraz III i IV Kw) i porównać (...)

Mieszkanie w dyspozycji policji

Mieszkanie w dyspozycji policji

bez tytułu prawnego powinny go zwolnić, prędzej czy później policja i tak się o tym dowie. Konsekwencje mogą być nieprzyjemne - postępowanie administracyjne o opróżnienie lokalu ff... z (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

powinnam pisać i na co się powoływać. Pozdrawiam MCH (MCH) Zdecydowanie możesz starać się o wykup mieszkania. Nabycie jego reguluje ustawa z dnia 15.12.2000r o zasadach zbywania mieszkań (...)

Problemy z mieszkaniem

Problemy z mieszkaniem

. Jeżeli zatm stan prawny jest taki jak opisany w pytaniu to najprawdopodobniej Gmina będzie zobligowana do zapewnienia lokalu zamiennego, co czyni zwykle niechętnie i opieszale. Ewa Ewa Ch Witam, Od

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych ma obowiązek kierowania się dobrem uczniów, troską o ich zdrowie, postawę moralną i obywatelską z poszanowaniem godności osobistej ucznia. Ustawa (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

podczas rozprawy cywilnej o rozwód można załączyć do kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa; trzeba jednak mieć na uwadze, iż kościelny proces małżeński opiera (...)

Kiedy liczyć stan 20 pracowników warunkujący prawo zwalnianego pracownika do odprawy?

Kiedy liczyć stan 20 pracowników warunkujący prawo zwalnianego pracownika do odprawy?

(...) liczba 20 pracowników warunkująca m.in. prawo zwalnianego pracownika do odprawy winna być osiągnięta w jednym ze wskazanych momentów: - w momencie składania oświadczenia woli o rozwiązaniu (...)

Czy można unieważnić wypowiedzenie najmu lokalu przez Gminę za niepłacenie czynszu jeśli toczy

Czy można unieważnić wypowiedzenie najmu lokalu przez Gminę za niepłacenie czynszu jeśli toczy

o zaniedbanie i brak remontów od 30 lat. dzień dobry. Od dwudziestu lat zamieszkuję w mieszkaniu komunalnym , które ma nieuregulowany stan prawny , gmina któr podpisała ze mn umowę najmu (...)

Przepisanie mieszkania.

Przepisanie mieszkania.

, notariusza trzeba opłacić. Dowiedz się wcześniej ile taka przyjemność kosztuje. kula89 Tę sprawę reguluje ustawa o podatku od spadków i darowizn. Będzie to kosztowało około 3 tys. złotych. (...)