Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • odzyskanie zajęcia komorniczego / przedawniona windykacja?29 Września 2011

    Przepraszam jeśli w złym wątku. W zeszłym miesiącu zakończyło mi się zajęcie komornicze pensji. W sumie prawie 9000 zł. Problem polega na tym, że windykowano mi rachunek telefoniczny z roku 2000/2001? (...)

  • Presco atakuje!!! co robić?19 Lipca 2004

    Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" i sam nie wiem co mam zrobić? Czytałem po internecie (...)

  • Bezradność komornika czy mściwość wierzycielki?12 Lipca 2004

    W kwietniu 2003r.komornik zajął mi pobory. Choc alimenty płaciłem regularnie i tylko raz spóźniłem się 1 dzień z ich zapłatą. Było to podstawą do zajęcia mi pensji. Mimo iż jeżdziłem do komornika (...)

  • KOMORNIK23 Kwietnia 2008

    Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy związek z żoną.Pieniążki na alimenty przekazywałem za (...)

  • kwota wolna od zajęcia komorniczego 14 Lutego 2011

    Witam. Mam zajęcie komornicze na emeryturze i nie za bardzo orientuję się w sposobie naliczania kwoty do zajęcia. Chodzi o to, że podczas naliczania kwoty do zajęcia osoba robiąca te naliczenia (...)

  • komornik i konto bankowe20 Czerwca 2012

    Cześć. Czy przepisy bankowe zabraniają zajęcia oszczędności dłużnika, poniżej konkretnej sumy pieniedzy na koncie? Tak, nie można zając sumy o trzykrotnej wartości minimalnej pensji krajowej. (...)

  • długi rodziców31 Maja 2004

    Czy pełnoletnie dzieci mające własne rodziny odpowiadają w jakiś sposób za długi rodzicow? Czy gdy z rodziców komornik ściągnął już wszystko co się da to czy może jeszcze nachodzić rodziny dzieci?? (lysy) (...)

  • Zajęcie komornicze z umowy zlecenia12 Czerwca 2008

    Bardzo proszę o informację, czy z umowy zlecenia mogą być potrącane zajęcia komornicze i do jakiej wysokości wynagrodzenia Witam serdecznie i prosze o pomoc na temat zajęcia komorniczego (...)

  • Praktyczna nauka zawodu24 Grudnia 2006

    Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej osoby, ale jak wygląda to z punktu prawnego. Tu nasuwają (...)

  • i znów komornik za komórke!!!3 Kwietnia 2006

    ja również dostałem pisemko o egzekucji komorniczej - sprawa przedawnienia tu również miałaby zastosowanie ale ja mam jeszcze inne pytanie jak to możliwe by odbywały się sprawy bez powiadamiania ew. dłużnika (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane