Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • spadkobierca20 Czerwca 2007

  Mam problem może ktoś by potrafił mi na to cos poradzić? Dwa lata temu zmarła mi mama nie pozostawiając testamentu ani żadnego spadku, poprostu nic po niej nie odziedziczyłam, i teraz dostałam wezwanie (...)

 • Zmniejszenie zapisu testamentowego po jego wykonaniu7 Października 2009

  Proszę o pomoc w następującej sprawie. Zgodnie z zapisem w testamencie otrzymałam określoną kwotę pieniędzy, będącą równowartością połowy wartości rynkowej mieszkania. Spadkobierca zrealizował (...)

 • Art. 1015 - Tytuł swojego powołania ? od daty śmierci ? od daty ..?25 Marca 2007

  Art. 1015. § 1. Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. i tu pytanie (...)

 • Spadkobierca a najem8 Listopada 2010

  Sąd Najwyższy podjął następująca uchwałę: na podstawie art. 691 par. 1 k.c. nie można wstąpić w stosunek najmu lokalu socjalnego, o którym mowa w ustawie o ochronie praw lokatorów.

 • zaginiony spadkobierca23 Sierpnia 2010

  witam, zostałem jednym ze spadkobierców kawałka ziemi i domu, który na nim stoi. spadkobierców jest jeszcze dwóch, ale jeden z nich przebywa w nieznanym miejscu. chciałbym się dowiedzieć jak długo należy (...)

 • niepełnosprawny spadkobierca21 Listopada 2007

  Jest nas sześcioro spadkobierców ( wnuku po zmarłej babci). Jeden ze spadkobierców jest osoba niepełnosprawną. Po wylewie nie mówi , nie jest wstanie pisać , przebywa w ośrodku dla osób niepełnosprawnych.Poznaje (...)

 • małoletni spadkobierca29 Listopada 2005

  Jest zadłużona firma,której własciciel umiera,a jego najbliźsi spadek odrzucają. W rezultacie spadkobiercami zostały małoletnie dzieci z dalszej rodziny.Kto w takim razie podejmuję decyzje o dalszym losie (...)

 • Sędzia zwrócił uwagę na istnienie kc Art.514 Lutego 2014

  Powód(spadkobierca właściciela pierwotnego) wniósł sprawę o uiszczenie, 102,000 wraz z odsetkami. Za bezumowne bez prawa do lokalu mieszkania w jego nieruchomości. Początek sprawy, odbył się bez (...)

 • Czym jest niegodność dziedziczenia?30 Listopada 2011

  witam szukam informacji w temacie prawa spadkowego. czym jest niegodnosc dziedziczenia ? Art. 928. § 1. mówi ze: Spadkobierca może być uznany przez sąd za niegodnego, jeżeli: 1) dopuścił się umyślnie (...)

 • testament!!12 Sierpnia 2010

  Czy mogę w sądzie zakwestionować testament, który napisał mój żyjący ojciec? uważam że jest bardzo niesprawiedliwy. Czy można przeprowadzić taki proces jeszcze za życia ojca? Nie można kwestionować (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane