Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • procentowy udział jako forma wyngarodzenia?15 Czerwca 2014

  Witam, w niedalekiej przyszłości (myślę, że w tym roku) planuję założyć firmę. Obecnie współpracuję z dwiema osobami, które w tej chwili są w charakterze wykonawców mojego projektu na którym (...)

 • Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy28 Maja 2014

  W latach 2009 - 2011 pracowałem na podstawie umowy o pracę. W okresie tym podpisałem 3 umowy o prace: 1. Dnia 11 grudnia 2008 zawarłem umowę na okres próbny 1 miesiąca, gdzie dniem rozpoczęcia pracy był (...)

 • Problem z PayPal12 Maja 2014

  Witam około 2 lata temu założyłem konto na Paypal ,,połączyłem go z moim kontem w banku", ale nic za pomocą tego paypala nie kupowałem ani nie sprzedawałem. Dziś otrzymałem telefon od firmy Avarto (...)

 • Przeksztalcenie spolki cywilnej w spolke z o.o.12 Maja 2014

  Witam, razem ze znajomym zalozylismy spolke cywilna i otworzylismy restauracje. Znajomy chce sprzedac swoje udzialy osobie trzeciej ale najpierw chcemy przeksztalcic spolke cywilna w spolke z o.o. (...)

 • Problem z Kazusem POMOCY!2 Maja 2014

  Witam, Proszę o pomoc w rozwiązaniu kazusu, przejrzałem większość kodeksu karnego i nic mi nie psuje do tej sprawy: STAN FAKTYCZNY: Sprawca Jan.W jest prezesem zarządu spółki z o.o., który (...)

 • VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji?25 Kwietnia 2014

  Witam! Mam pytanie, jak rozwiązać kwestię podatku VAT w następującej sytuacji: I wersja sp. z o.o. (czynny podatnik VAT) II wersja osoba fizyczna prowadząca jednoosobową dz.gos., korzystająca (...)

 • Wrogie i podstępne przejęcie firmy przez wspólnika25 Kwietnia 2014

  Kilka miesięcy temu założyłem spółkę ze swoim przyjacielem, żeby uruchomić restaurację. Przyjaciel zdecydował, że zamiast niego do spółki wejdzie jego żona, a on pozostanie w ?cieniu?, ale oczywiście (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca21 Kwietnia 2014

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona spłatą długu , gdyż moj ojciec nie opłacał mieszkania. (...)

 • towarzystwo budownictwa spolecznego24 Marca 2014

  Witam. Mam pytanie moja mama mieszkala w mieszkaniu należącym do towarzystwa budownictwa spolecznego spolka z o.o. Jej okna zakwalifikowano do wymiany lecz dopiero na rok 2014 moja mama patrzac w (...)

 • Udziały w spółce zoo - mniej niż 10%18 Marca 2014

  Witam, mam pytanie do osób zaznajomionych z tematem. W ramach pewnej zaistniałej sytuacji mogę przejąć 9% udziałów w pewnej spólce z o.o. Mam kilka pytań: 1. Czy muszę w takim wypadku (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.