sn z dnia 6 czerwca 2000 r. (i pkn 705/99; osnap 2001/24/713) Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

I PKN 260/97) i z 25 listopada 1997 r. (sygn. akt I PKN 381/97) mozna stwierdzic, ze jezeli w przejmowanym przez spólke przedsiebiorstwie obowiazywal uklad zbiorowy (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 92. 10. Wyrok SN z dnia 26 stycznia 1999r., I PKN 534/97, OSNAPiUS 2000r., Nr 6, poz.215. 11. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 12 (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia (...)

odpowiedzialnosc materialna

odpowiedzialnosc materialna

prawdopodobieństwem, że szkoda powstała na skutek zdarzeń od niego niezależnych (wyrok SN z 7.03.2001 r. I PKN 288/00, OSNAP 2002/23/570 W świetle Kodeksu pracy, (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

bac i płacic... nie warto płacic!!! To dlaczego jeździsz bez biletu autobusem. Skorzystałeś z usługi wiec musisz za nią zapłacić. Swoje zobowiązania trzeba regulować i tyle. RADA: (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu. Od 2006r maj ,mam syna 5l i córkę 3l mąż mnie zostawił jak byłam w ciąży w 5miesiącu 2004r poszedł do innej ,założyłam sprawę o rozwód z jego winy .Oczywiście (...)

Przepuklina a wypadek przy pracy

Przepuklina a wypadek przy pracy

pracowniczych, jeżeli przyczyniły się w znaczącym stopniu do pogorszenia samoistnej choroby (wyrok SN z dnia 5 lutego 1997 r., II UKN 85/96, OSNAP 1997, nr 19, poz. 386). (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uchwał Sądu Najwyższego z dnia 26 października 1961 r., IV CO 15/61, OSN rok 1962, nr 4, poz. 131 i z dnia 27 czerwca 1969 r., III CZP 34/69, OSPiKA rok (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia 2009 r. (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

0010 0996 4896 alimentor alimenty.pl To już jest hamskie z ich strony, nie mieć i nie płacić a mieć i unikać płatności to nie fair play. No i jeszcze do tego z dziećmi (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

przetwarzania danych w związku z cesją wierzytelności, jest wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 6 czerwca 2005 r., (sygn. akt I OPS 2/2005), z (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

zalegałam z płatnościami. 24.09.2001 r. wpłaciłam niewielką kwotę i na tym koniec moich wpłat.Po trzech latach:01.07.2004 r. przyszło pismo z F-my windyk.KRUK i (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

konto i było wszystko ok) zajechałem do komornika i przedstawiłem mu 21 wyciągów z konta gdzie były same przelewy na konto byłej żony że 2017rok i 6 potwierdzeń przelewu (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

lekarskim bo jestem w 4 miesiacz ciazy. Termin porodu mam na 13 listopada. Powiedzcie mi jesli sie orientujecie jak to jest z dalsza umowa. I z urlopem macierzynskim i wychowawczym. (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

dostałem zwolnienie od 01 maja do 30 czerwca i teraz będę miał rehabilitacje przez 6 tygodni i następne zwolnienie prawdopodobnie do połowy sierpnia.Pracodawca płaci przez pierwsze (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

rozwiedzionych regulował art. 28 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr z 2002 r., Nr 42, poz. 368.). Zgodnie (...)

Wzór podania o separację

Wzór podania o separację

. 7 czerwca 1955 r. w Krakowie c. Zbigniewa Zapały i Natalii z d. Zdun, orzeczonej wyrokiem z dnia 17 marca 2000 r wydanym w sprawie IC 518/99 Sądu Okręgowego, 2) (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

DOJERZDZAC DALEJ NIZ 20 KILOMETROW. WIE KTOS COS O TYM. krzysztoF W ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ) z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. z (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

moge zrobic i gdzie z góry dziekuje krysia85 [cytat] prosze o pomoc ojciec córki obecnie mieszka i pracuje m niemczech od 4 mc nieplaci alimentów co moge zrobic i gdzie z (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

możesz prowadzić swoje sprawy związane z alimentami i inne. Dalej - jeżeli nie mieszkasz z matką to możesz pozwać i ją o alimenty, o ile nie pracujesz i nie możesz utrzymać (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

zrobiłam Przez 10 lat sama wychowywałwam i utrzymywałam dziecko i wcale nie narzekałam. Jakoś wiązałam koniec z końcem. Ojciec się nie kontaktował z dzieckiem i bardzo (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 69, poz. 415, z późn. zm.) są one walory- zowane o średnioroczny wskaźnik cen towarów (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

podpowiedzi co ja moge z tym zrobic. Bardzo bym chcial moc chociaz rozmawiac z moja coreczka. Ma 10 lat i na pewno teskni (napisala mi to zreszta w mailu)... tomek alimenty.pl Witam ! Mam 21 (...)

Mam pytanie odnośnie mojej pracy 23.09.20011r. skończył mi się urlop wychowawczy stawiłam się do

Mam pytanie odnośnie mojej pracy 23.09.20011r. skończył mi się urlop wychowawczy stawiłam się do

zachowuje prawo do wynagrodzenia. Zdaniem Sądu Najwyższego, pracownikowi należy się tylko wynagrodzenie w wysokości wynikającej z art. 81 par. 1 k.p. (wyrok SN z 16 czerwca 2005 (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

. U. z 2003r. Nr 119, poz. 1116 z póęn. zm.) -ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o ochronie praw lokatorów...(Dz. U. Nr 71, poz.733 z póęn. zm.) -ustawy (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

osob nie miało takiego szczęscia i do dziś się meczy z szwedzką firmą. Z IMP polecam Drapieżniki z Bliska(pożądnie wydane) i Muzyke Mistrzów( choć można pewnie to (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

podpisać umowę z pewną korporacją, jednak umowa była strasznie oszukana, i w ogóle niezgodna z tym, co nam obiecywano!! Miały być małe wpłaty wstępne dla adwokata i 20% z (...)