składki zus od umowy zlecenia na 175 zł Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

5, (po powrocie z macierzyńskiego zostałam zgłoszona do ubezpieczeń), to ZUS teraz w lutym czeka na wpłatę składki za styczeń i od momentu zaksięgowania składki mają (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

prawo-pracy.net WITAM.CZY JESLI DOCHOD NA OSOBE PRZEKROCZYL 504 NA OSOBE,A WYNIUSŁ 529 NA OSOBE.CZY W TEJ SYTUACJI NALERZY MI SIE DODATEK W KWOCIE 400?JESTEM (...)

ZUS TANIEJ?

ZUS TANIEJ?

świadczącego usługi "a" 3. wykonuję dla znajomego na podstawie umowy zlecenia usługi "a" i "b" 4. do ZUS płacę 100 ubezpieczenia z racji (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

:)))) agnieszka.barsc UPS informował mnie telefonicznie, że paczka nie przechodziła nigdzie pomiarów. Jeżeli nawet paczka była wysłana za 120 netto 175 brutto. Gdzie dostałem na (...)

umowa zlecenia a składki zus

umowa zlecenia a składki zus

od pażdziernika 06' do lipca 07' byłam na urlopie dziekańskim, nie wykonywałam świadczeń z tytułu umowy zlecenia. Pracowałam w tym czasie na umowę o pracę i opłacałam (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

prace przedluzaną co miesiac umowa bylo od marca teraz od czerwca dal mi umowe zlecenie tez na miesiac i tak caly czas co miesiac co miesiac :-((( czy to tak moze byc jak dlugo mozna byc (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

? dorota310 prawo-pracy.net tu nikt nie odpowiada d31 prawo-pracy.net Witam, jestem zatrudniona od 1.09.2010r na umowę o prace, która jest na rok.Mam pytanie czy pracodawca musi płacić (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

(działalności od 7 lat nie prowadzę). Wystąpiłem do nich z prośbą o rozłożenie należności na raty. Kazali wpłacić koszty manipulacyjne. Po wpłaceniu, oczywiście należności nie rozłożyli (...)

Studenci i ZUS

Studenci i ZUS

pracodawca płaci tylko ubezpieczenie zdrowotne,tj. około 100 miesięcznie. Zaoszczędza w ten sposób ok. 500 . miesięcznie ,bo pełna składka zus wynosi około 600 . maya (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

+ KOMORNIK KTóRY CI WEJDZIE NA PENSJE TEż SWOJE ZGARNIE I Z 20 ZROBI SIę PONAD 700. BEZNADZIEJNE PRAWO ALE Cóż PORADZIć. JA MAM NAUCZKę LEPIEJ PłACIć OD RAZU JESZCZE (...)

Wynagrodzenie prowizyjne

Wynagrodzenie prowizyjne

o pomoc !!! przy Umowie zlecenia na prowizji ile zabiorą mi na składki zus ? przyjmijmy że mam otrzymać 1000 prowizji ile zabiorą mi na zus jeśli (...)

Umowa zlecenie

Umowa zlecenie

dostaniesz - bo nie ma umowy. A sądzenie się w tym wypadku to strata czasu, choć masz do tego prawo. mdfan mam parę pytań o ubezpieczenie w ramach umowy zlecenie, mam szanse popracować na (...)

Brak wynagrodzenia przez rok

Brak wynagrodzenia przez rok

spółką. Od 02.05.2013. pan Y jako reprezentant ABC PL podpisał ze mną umowę na 7.500 netto jako równowartość wynagrodzenia otrzymywanego wcześniej z obu spółek. Z tytułu tej (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

czym na ostatniej sprawie zmieniła żadanie na rozwód. Sąd w takich przypdkach orzeka o rozwodzie i już miała papierek w ręku. Sąd zasądził na rzecz mojego małotniego syna kwotę (...)

umówa zlecenie podczas zatrudnienia na 1/3 etatu

umówa zlecenie podczas zatrudnienia na 1/3 etatu

do ZUS? Jeśli tak, to jaka to będzie kwota? Jeżeli zarabiasz mniej niż minimalne wynagrodzenie tj1270 a to u ciebie występuje bo masz 700 to musisz opłacić składki od (...)

Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

? daaricia@wp.pl witam pracuje na umowe zlecenie na czas okreslony i niedawno dowiedziałam sie ze jestem w ciazy czy mój pracodawca moze mnie zwolnic?? iska prawo-pracy.net WITAM. MAM PYTANKO, PRACUJĘ (...)

Umowa zlecenia a ZUS

Umowa zlecenia a ZUS

Umowa zlecenia a ZUS Od stycznia 2005 pracuję na dwie niezależne umowy zlecenia, czy od każdej z niech powinnam odprowadzać składki ZUS, czy wystarczy (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

Administracji Publicznej przez słuchaczy pobierających stypendium, ? wykonywania pracy na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia lub umowy o świadczenie usług, do której (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

ZUS bo ojciec dziecka płaci po 50 miesięcznie no cóż od maja dostanę 170 więc na nic orzeczenie sądu w kwestii wysokości alimentów.Dodam pracuję za 600 (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

.......... Podpisujesz umowę na okres próbny na 3 m-ce, potem na rok.. a po 2 tygodniach od podpisania umowy na rok dowiadujesz się, że dziewczyna jest w ciąży i przynosi (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

sprawa ciagnie sie od 2004r, faktury sa z grudnia. Marta Witam! W 2004 r. zarejestrowałam się na działalności gospodarczej nie długo po tym na to zaświadczenie wzięłam telefon komórkowy (...)

Waloryzacja polisy PZU

Waloryzacja polisy PZU

Posiadam dwie polisy w PZU i standardowo wyliczyli śmieczne kwoty wo wyplaty. Polisa nr 1 wyliczona na 400 i polisa nr 2 wyliczona na 560 . Mam pokwitowania z wpłat które (...)

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011 Witam. chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja z ZUSem w 2011 roku. Czy składki ZUS znacząco wzrosną?? z góry dziękuję za odpowiedź! Ile wynosza (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

była ubezpieczona na 200.000 i dostałam 400!! 5 lat temu mój brat odebrał swoją polisę, a był ubezpieczony na kwotę połowę mniejsza 100.000 i dostał 1.000 (...)

Składki zus

Składki zus

ustali stan faktyczny a następnie zwindykuje takiego pracodawcę .Ważne jest czy was zgłosił do ubezpieczenia i jak możesz prosić o kopię zgłoszenia w Zus. Jagoda wystąp ze skargą na bezczyność (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

/alimenty-dla-doroslego-dziecka-.html     e-prawnikpl Witam mam problem poniewaz pisalam do prawnika lecz on nie odpowiada na moje pytania dokladnie. Oto moja sytuacja- rozmowa z prawnikiem: Moje

Zus zaniżył podstawę wymiaru składki na ubezpieczenia pracownikowi.Obniżył wynagrodzenie przy wypłacie zasiłku chorobowego.

Zus zaniżył podstawę wymiaru składki na ubezpieczenia pracownikowi.Obniżył wynagrodzenie przy wypłacie zasiłku chorobowego.

, bo Zus zarzuca mi też, że za krótko pracowałam i potem szybko poszłam na L4. pomocy!!!!!!!!!!! witam czy nikt nie jest w stanie pomóc w moim problemie obniżenia podstawy wymiaru składki (...)

Umowa zlecenie-co trace

Umowa zlecenie-co trace

Jestem zatrudniona na umowę zlecenie od 8 miesięcy. Składki na ZUS są odprowadzane. Czy po roku pracy mogę ubiegać się o zasiłek. A co z urlopem macierzyńskim? Moni78 (...)

Zmiana podstawy wymiaru składki przez Zus osobie na etacie.

Zmiana podstawy wymiaru składki przez Zus osobie na etacie.

prawie 2 miesiące dostałam decyzję z ZUS. W decyzji Zus nie zakwestionował tzw. fikcyjności umowy , czyli uznał, że faktycznie pracowałam, natomiast zus zaniżył podstawę wymiaru (...)

KOSMICZNE ALIMENTY - RATUNKU

KOSMICZNE ALIMENTY - RATUNKU

Panstwo a on sam jest wpisywany na liste dluznikow, i scigaja go, wojtek Ale 800 to naprawdę dużo i chyba za dużo mi przyznano 150 na dziecko myślę że to mało a uczciwą (...)

1

2

3

4

5

...

45