skladki zus dla pracodawcy i jednego pracownika za styczen2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

z ubezpieczeń, więc była ciągłość. Zus 16.01.2015 wysłał do mnie pismo, z informacją, że dostał moje L4 do wypłaty i prosi w trybie pilnym o wysłanie dokumentów ZUS ZWUA, ZZA (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jest praca dla kobiety w ciąży, że są ważniejsze dla mnie teraz sprawy niż praca i opóźnione przesyłki i dobijający się klienci non stop na telefonie. Szefa mam super, wie (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

? No właśnie, że mnie nie zarejestrował, potrącał składki ZUS i podatek a dziś mam z nim potyczkę w Sądzie Pracy o kwotę ponad 10 tysięcy złotych i ustalenie istnienia stosunku (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

??.Serdecznie dziękuje za odpowiedż Peter prawo-pracy.net czy jak pracodawca przestał od kilku mieś płacić składki zus ma zaległości a mam umowę na stałe i pełny etat i teraz (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

zdrowotnych, nie ma do ZUS-u i nie ma później do emerytury. Tacy pracodawcy powinni już teraz "wybulać" na część emerytur i duże odszkodowanie dla takiego pracownika (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

? i do kiedy trwa ubezpieczenie zdrowotne w ramach stosunku pracy? za ile dni lipca pracodawca powinien zaplacic za mnie zus ? czy bedac chora moge isc na zwolnienie 13 lipca ? i (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

ludzi prokuratorem i sadem andrzej.wojcik W moim przypadku (a bardziej mojego dziecka) nie byłam żoną, i dla tego sprawa dotyczy tylko i wyłącznie dziecka. Na dzień dziesiejszy (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

rentowe i takie tam mnoza razy 9 miesiecy ciazy i dziela na cały rok i potem jeszcze przez liczbe rodziny najlepiej podejsc do nich a nie słuchac innych bo kazdy gada co innego i mozna (...)

Zwolnienie lekarskie

Zwolnienie lekarskie

nie interesują. W ZUS-ie tylko tyle załatwiłam, że przyjmują moje zwolnienie i odsyłają pracodawcy, który je i tak przetrzymuje. Bez pieczątki i jego podpisu pieniążków (...)

Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

i pracuję na umowę zlecenie na czas nieokreślony dostawałam tz.rmuły i miałam opłacane podstawowe składki ubezpieczeniowe czy mogę iść na zwolnienie lekarskie i czy bendę miała (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

naszej klasie? Zaraz sie wpisuje!!! I rozgadam komu tylko sie da! renia prawo-pracy.net hehe,ddobre:D, to żeśmy się odnalazły:)! też szukałam coś na ten temat i trafiłam tu:). I też (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

pracownika... prosiłabym o szybką poradę:) pozdrawiam goskavd prawo-pracy.net pracowałam w sklepie sporzywczym na pół etatu i nie wiem ile mi sie nalerzy za urlop za siedem i (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

. i poza tym młodociani maja urlop 26 dni do 20. i ferie macie urlop praktycznie 2 miesiace nie przekraczając ich, czyli zgaszacie ferie wolne i macie dostać bezpłatny urlop. wakacje dostajecie (...)

DZIAŁANIE BEZPRAWNE P[RACODAWCY - L4 - WYMUSZENIA

DZIAŁANIE BEZPRAWNE P[RACODAWCY - L4 - WYMUSZENIA

służącym do pozbawienia pracownika wyższego wynagrodzenia zgodnego z Kodeksem Pracy za pracę w dni wolne i dodatkowo wolne od pracy, uchylaniu się od płacenia podatków (dochodowego (...)

ABOLICJA ZUS dla przedsiębiorców!

ABOLICJA ZUS dla przedsiębiorców!

artykuł - Abolicja ZUS - umorzenie zaległych składek dla przedsiębiorców - polecam, dość szczegółowy.  adamN Witam, mam \"układ ratalny\" po uzgodnieniu z zusem i (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

Są NA 3 LATA A TOWAR NA 2 CZY JAKOś TAK ALE JEśLI ZROBIA CI SPRAWE W SADZIETO OD WYROKU 10 LAT I PO 9.5 KTOS ZNOWI SPRAWE TO ZNOWU 10 LAT I TAKI WYROK MOżE NIGDY NIE ZNIKNąć Z TWOJEGO ZYCIA (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

zwolnienia lekarskiego a pracodawca czyli SZKOLA, swiadczenie wynosi 100% poborow plus wysl. lat i zaklad pracy odprowadza do ZUSU skldki emerytalne i inne tak jakbysmy pracowali normalnie WIEC ZUS (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

. Problem w tym , ze go nie ma. Może wiecie gdzie go znaleźć. Myśle że chodzi o druk orzeczenie lekarskie. Bede wdzięczna za pomoc. Aga Agnieszka prawo-pracy.net Przepraszam za brak "ogonków" (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

pracodawcy), przy zachowaniu istniejacych stosunków pracy, nastepuje w sposób automatyczny i niezalezny od woli dotychczasowego i nowego pracodawcy w tym znaczeniu, iz nie moga oni, (...)

umowa zlecenia a składki zus

umowa zlecenia a składki zus

najlepiej, jak potrafię. Pieniądze z tej pracy mam marne. A w momencie, kiedy jestem chora i kwalifikuję się na rentę. okazuje się ,że mam za mało przepracowanych lat i pytam co dalej? (...)

ZUS TANIEJ?

ZUS TANIEJ?

świadczącego usługi "a" 3. wykonuję dla znajomego na podstawie umowy zlecenia usługi "a" i "b" 4. do ZUS płacę 100 zł ubezpieczenia z racji mojej działalności (...)

Student i ZUS

Student i ZUS

jego wyborem do 10lipca 2012r. jesli sie nie zdecyduje losowo ZUS sam za mnie wybierze. Czy musze wybierac, czy to prawda ze do 26roku zycia mnie nie obowiazuje to ? Czy powinni mi potracac skladki (...)

wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

pogoilo i odszkodowanie jest naliczone zgodnie z taryfikatorem.Nawiasie mowiac 6 lat temu spadlem i pekla mi pieta i dostalem za to 7% tak samo byl to wypadek w pracy i co mam (...)

Mobbing w pracy!!!

Mobbing w pracy!!!

sztuczek jak się bronić samemu i to bardzo szybko pomogło. Obecnie nikt jej nie zaczepia i stała się bardzo lubianą osobą w klasie. Zazwyczaj osoby stosujące mobbig są same labilne psychicznie (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

pracownika czynności na rzecz pracodawcy nawet bez polecenia, ? w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy w drodze między siedzibą pracodawcy a miejscem wykonywania (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ze nie trzeba ich pisac. I mam problem bo w zeznaniu za 2011 roku skladek na ubez zdrowotne nie wykazano a w 2012 roku wykazałam czy to jest powazny blad? czy grozi mi za to jakas kara jesli (...)

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011

! wielbomił Witam, zatrudniam na umowę zlecenie pracownika, który pracuje również na umowę o pracę gdzie indziej i tam odprowadza składki zus. Czy w razie kontroli zus, muszę (...)

Co zrobic jesli byly maz nie placi

Co zrobic jesli byly maz nie placi

z przeszłością jakby była trędowata. Uważam, że na ojcu dziecka ciązy obowiązek i to bezwzględny płacenia alimentów i jestem pewna, że obecny partner tej kobiety ma prawo zadawac takie (...)

Wypowiedzenie

Wypowiedzenie

wypowiedzenia przy umowie na czas nieokreślony przed upływem 2 lat, ale u tego samego pracodawcy, gdzie wcześniej pracowałam rok na czas określony. Czy czas pracy u jednego pracodawcy (...)

Jaki fundusz emerytalny???

Jaki fundusz emerytalny???

wszystkich i zycze owocnych emerytur:) Dawid tak i powiedz mi czy ktos sprawdza ci regularność spływania składek a klienci NORDEA mają to za darmo i w każdej chwili moga zadzwonic (...)

1

2

3

4

5

...

9