Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • uciążliwy sąsiad rolnik7 Listopada 2013

  Witam Piszę do Państwa o pomoc ponieważ od pewnego czasu borykam się z problemem sąsiada rolnika który na swoje pole(do tej pory obsiewane plonami) sprowadził stado krów i postanowił (...)

 • Nieużtkowany pokój sąsiada21 Października 2013

  Witam serdecznie Chce zaadoptować poddasze na własne mieszkanie złożyłem pismo do gminy i w odpowiedzi słownej otrzymałem że mogę wziąć jedno pomieszczenie ( istniejący już pokój) (...)

 • Jak wymeldować uciążliwego męża z mieszkania moich rodziców29 Kwietnia 2013

  Witam Serdecznie Chciałabym prosić o poradę w sprawie wymeldowania mojego męża. Sytuacja ma się następująco, gdyż z moim mężem już nie prowadzimy ogniska domowego, pożycie małżeńskie ustało, kolejnym (...)

 • Trudna sytuacja wykupu mieszkania komunalnego27 Października 2012

  Witam, Sprawa wygląda następująco: Wszedłem niedawno w możliwość wykupienia mieszkania komunalnego w którym mieszkam. Sprawa jednak nie jest prosta, głównym najemcą mieszkania jest mój wujek, ja na (...)

 • Dyrektor miejskiej placówki zwolniony bezprawnie23 Sierpnia 2012

  Witam. Ostatnio w mojej miejscowości głośno o pewnej sprawie. Artykuł z lokalnej strony internetowej:. Szesnaście miesięcy od odwołania Mirosława Badury z funkcji dyrektora MDK zakończyła się sprawa (...)

 • Działka rekraacyjna a działka budowlana - różnice?6 Maja 2012

  Działka rekraacyjna a budownala. Zostałem współwłaścicielem 2 działek: jednej 900m^2 a drugiej połozonej wzdłuż wspomnianej - ok 100m^2. Te 100m to pas długości działki i szerokości 1,5m przeznaczony (...)

 • Jak odwolac sie od wyroku sadu grodzkiego?27 Lutego 2012

  Proszę o pomoc. Chodzi o wczorajsze zajście w mojej kamienicy gdzie mieszkam. Sąsiad pijak sprowadził sobie nie dawno kolege na miszkanie. Wkońcu się kolegi pozbył ale chyba bez jego rzeczy, kolega (...)

 • Uciążliwy hałas - prośba o radę13 Listopada 2011

  Zwracam się z ogromna prośbą o pomoc. Sprawa dotyczy uciążliwego hałasu dobiegającego od strony sąsiada. Mieszkam w domu jednorodzinnym a obok została wybudowana hala produkcyjna (zanim jeszcze (...)

 • Skarga na pracę urzędnika w 2011 - do kogo zażalenie ??11 Kwietnia 2011

  Jeśli terminy na załatwienie spraw minęły lub sprawa jest załatwiana przewlekle, to zgodnie z nowelizacją kodeksu postępowania administracyjnego, możemy zwrócić się do organu wyższego stopnia. W (...)

 • skarga kasacyjna do NSA28 Listopada 2010

  Bardzo proszę o opinię w sprawie pozwolenia na budowę. Otrzymałam pozwolenie na rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku od Prezydenta Miasta. Sąsiad zaskażył decyzję do Wojewody, (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane