Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!11 Września 2006

  Intrum Justitia sp.z o.o. kieruje sprawę do Postępowania w trybie elektronicznym w Sądzie w Lublinie. Sąd nie mada merytorycznie sprawę tylko wydaje z automatu NAKAZ zapłaty wtedy, (...)

 • CHOROBOWE9 Marca 2008

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może rozwiązać ze mną umowę o pracę podczas chorobowego.Jeśli (...)

 • Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!20 Września 2002

  Witam wszystkich! Jestem studentem ekonomii w Kielcach. Mam sporo pomysłów na zarobienie dużych pieniędzy. Od kilku lat przepisuje teksty na komputerze (oczywiście bez bez zezwolenia). Od jakiegoś czasu (...)

 • ZUS i zadłużenie23 Września 2005

  zadluzenie ok 6 tys bo byly problemy finansowe i nie placilismu zus, potem skonczyly sie klopoty ale deklaracje nie wplywaly regularnie pomimo pieniedzy na koncie ksiegowej nie chcialo sie puscic przelewow((( (...)

 • Składki ZUS 20114 Stycznia 2011

  Witam. chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja z ZUSem w 2011 roku. Czy składki ZUS znacząco wzrosną?? z góry dziękuję za odpowiedź! Ile wynosza składki (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY26 Października 2006

  miesiecy ciazy i dziela na cały rok i potem jeszcze przez liczbe rodziny najlepiej podejsc do nich a nie słuchac innych bo kazdy gada co innego i mozna zgłupiec a przepisy sie pozmieniały bo mam rodzine w (...)

 • Składki ZUS 2011 - wzrost o blisko 560 zł !!!18 Stycznia 2011

  Składki na ubezpieczenia społeczne obliczą osoby prowadzące działalność gospodarczą. Uznaje się za nie: * osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?19 Lipca 2004

  . Może to być równie dobrze 3 lata jak również 10 lat. Nie zwalnia to jednak w żadnym stopniu od odpowiedzialności za dług. Jeżeli więc po 30 latach od dnia, w którym Panu pożyczyłem pieniądze, (...)

 • Studenci i ZUS26 Stycznia 2003

  Czy pracodawca, który mnie teraz zatrudni jest zwolniony z płacenia za mnie składki na ZUS (5 rok,dzienne)? I ile +- pracodawca zaoszczędza w ten sposób? (kamelnator) W tym wypadku (...)

 • Składki zus27 Grudnia 2003

  Co zrobić jeżeli pracodawca od pół roku nie odprowadza składek ZUS, a rozdał pracownikom deklaracje RMUA (ania21) skąd wiesz że nie odprowadza? Sprawdzałaś w zusie, powinni w zusie (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.