składki zus dla osób prowadzących działalność gospodarczą w 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

?? o sorryy.... dla Zus byłam kolejnym jeleń, który dał się nabrać na ich sztuczkę, a dla mnie to własnie jest WALKA O SWOJE!!!!! Matką Teresa nie jestem i jak wpłacam kasę= składki (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

Informacja. Dzięki. Pan Daniel Silva .. daniel Pomoc w uzyskaniu kredytu dla przedsiębiorców z zaległościami w ZUS i US. Kontakt: zaleglosc.w.zus.i.us@wp.pl Zaległości Jestem (...)

Składki ZUS 2011 - wzrost o blisko 560 zł !!!

Składki ZUS 2011 - wzrost o blisko 560 zł !!!

Składki ZUS 2011 - wzrost o blisko 560 zł !!! Składki na ubezpieczenia społeczne obliczą osoby prowadzące działalność gospodarczą. Uznaje się za nie: * osoby (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

dziekuje: Mirosław prawo-pracy.net mam pytanie -jeśli byłem w roku danym 96 dni ciągłego L4 od stycznia do końca marca -to za chorobowe następne np.7 dni w lipcu kto płaci zus?? czy (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

obowiazki przechodzą na nowego właściciela, a tymczasem ubezpieczyciel wystawił polisę OC na mnie oraz na poprzedniego (!!!) właściciela, czyli w zasadzie w roku 2011 samochód miał (...)

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011 Witam. chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja z ZUSem w 2011 roku. Czy składki ZUS znacząco wzrosną?? z góry dziękuję (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

jednozmianowa....Pozdrawiam i dzieki serdeczne ADA prawo-pracy.net mam pytanie jestem w zwiazku z mezczyzna który płaci na swoje dzieci ze zwiazku małzenskiego alimenty w wysokosi 500 zł czy (...)

Wysokość składek zus 2011 dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą

Wysokość składek zus 2011 dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą

Wysokość składek zus 2011 dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą Jaka jest wysokość stawek ZUS dla osoby prowadzącej pozarolniczą działalność (...)

Studenci i ZUS

Studenci i ZUS

Studenci i ZUS Czy pracodawca, który mnie teraz zatrudni jest zwolniony z płacenia za mnie składki na ZUS (5 rok,dzienne)? I ile +- pracodawca zaoszczędza w ten sposób? (kamelnator) (...)

Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

ubezpieczenia w ZUS. Czyli: W sytuacji, gdy osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę w Wielkiej Brytanii prowadzi swoją działalność gospodarczą w Polsce, (...)

zus składka zdrowotna 2011 - JEST JUŻ KOMUNIKAT GUS !!!

zus składka zdrowotna 2011 - JEST JUŻ KOMUNIKAT GUS !!!

miesięczna podstawa wyniesie 2704,31 zł. 9% z tej kwoty do wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne. Wynosi ono w tym roku 243,39 zł. W 2010 roku składka zdrowotna dla prowadzących (...)

Składki zus

Składki zus

urlopie wychowawczym i prowadziłam pozarolniczą działalność gospodarczą. Nie opłacałam składek na ZUS. Nie wiedząc o możliwości umorzenia składek nie skorzystałam z tego przywileju. (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

w którymś momencie będę musiał działalność gospodarczą zamknąć i tak się stało. Matka synów jednak danych nie oddawała. Wystawiłem w tym roku w 4 agancjach na (...)

Jak przedtawia się opłacenie składki zdrowotnej ZUS za 1 dzień grudnia 2011 .Zawieszając działalność

Jak przedtawia się opłacenie składki zdrowotnej ZUS za 1 dzień grudnia 2011 .Zawieszając działalność

działalność gospodarczą(jestem emerytem) w m-cu XII 2011 w piśmie do UM zaznaczyłem datę 2.XII 2011. ZUS przysłał mi monit niezapłacenia składki (...)

wspólnota/prowadzący działalność gospodarczą

wspólnota/prowadzący działalność gospodarczą

wspólnota/prowadzący działalność gospodarczą Jestem właścicielem mieszkania w kamienicy. Istnieje w naszej kamienicy konflikt interesów mieszkańców i prowadzących działalność (...)

Praca na 3/4 etatu,otwarcie działalność a duży zasiłek z ZUS

Praca na 3/4 etatu,otwarcie działalność a duży zasiłek z ZUS

wiem, że nie może to być fikcyjna działalność i będzie sprawdzana. Witam Niestety przy pracownikach ten mechanizm nie działa. Dotyczy to tylko osób prowadzących działalność (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

conajmniej w kwocie minimalnego wynagrodzenia za pracę. Bellaya W jakich przypadkach przysługuje 18 miesięczny okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych ? kasia13951 Jak otrzymać i ile (...)

ZUS TANIEJ?

ZUS TANIEJ?

lata, czy to prawda? Mam bardzo wazne pytanie , pracuję oraz chcialbym rozpocząć własną działalność, tj salon fryzjerski dla mojej zony, co muszę zrobić? czy składaki będe mial jeszcze (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

:-) (uśmieszek NIESZYDERCZY ponownie dla Pana :-)) Pozdrawiam, Tomasz Piotrowski, P.R.E.S.C.O. PvB odnosnie "do konca swiata" w swieta czytalismy w pewnej gazecie o facecie zaszczutym przez (...)

Konieczność wprowadzenia kasy fiskalnej

Konieczność wprowadzenia kasy fiskalnej

stwierdziłem że w roku 2010 nie przekroczyłem limitów sprzedaży dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gosp.. Jednak w roku 2011 w lipcu nastąpiło (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jednorazowo roku. Do okresu siedmioletniej pracy w szkole, wlicza się okresy czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby oraz urlopu innego niż wypoczynkowy, trwające łącznie nie dłużej niż (...)

ZUS 18 tyś zł za zaległe składki - czy coś się da zrobić ?

ZUS 18 tyś zł za zaległe składki - czy coś się da zrobić ?

zawiesił działalności tylko zgłaszał co rok od 6 ciu lat zerowe dochody w skarbówce nie płacił też składek ZUS tych dodatkowych dla osób co oprócz tego co pracują prowadzą (...)

Składka zdrowotna

Składka zdrowotna

o nie uregulowanej składce zdrowotnej /bo taką płacę jako emeryt/ w wysokości 243,39.Powizycie w urzędzie ZUS otrzymałem informację że gdybym wyrejestrował 1.12.11 nie płaciłbym (...)

Zus w 2011

Zus w 2011

Zus w 2011 O ile wzrośnie składka zus dla prowadzących działalność gospodarczą? wyczytałem że będzie to blisko 560zl? czy to prawda?

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

zapytać, czy są w Polsce instytucje , które pomagają w spłacie zadłużenia w ZUS. Nie chcę , aby ktoś spłacił dług za mnie , ale pożyczył mi pieniądze , z możliwością (...)

Właściciel firmy na zwolnieniu lekarskim

Właściciel firmy na zwolnieniu lekarskim

chorobowe przez okres 90 dni i w tym czasie terminowo opłacałeś składki ZUS ( aktualny stan prawa ZUS 2010, wcześniej było 180 dni dla prowadzących działalność) TO: za (...)

Pomoc prana dla firmy

Pomoc prana dla firmy

jego kancelarię AUDENS. Duża wiedza i ogrom zaangażowania a również angażują się w sprawy dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą jak i spółek (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

. osoba dokonująca czynu określonego w art. 191 par. 1 k.k. w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. jolanta.koltunik Chętnie pomogę (...)

Ubezpieczenie od utraty dochodu Lloyd's - pytanie

Ubezpieczenie od utraty dochodu Lloyd's - pytanie

Ubezpieczenie od utraty dochodu Lloyd's - pytanie Kilka dni temu koleżanka zaczęła mi mówić o nowych ubezpieczeniach dla przedstawicieli wolnych zawodów i osób prowadzących własną (...)

1

2

3

4

5

...

7