Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna wyższa od schedy spadkowej8 Marca 2004

  Jest 2 spadkobierców.Przed śmiercią 1 otrzymał darowiznę 440.000.Spadek dla dwojga to180.000.Drugi nie otrzymał darowizn.Ile powinien otrzymać drugi przy dziale spadku ? (romeo) Tak dla sprostowania SCHEDA (...)

 • wyłączenie ze schedy spadkowej1 Sierpnia 2011

  Chcę żeby moja mama zapisała w testamencie lub darowała mieszkanie bezpośrednio na moje dzieci z II małżeństwa, czy zapis w akcie darowizny o wyłączeniu ze schedy spadkowej zabezpiecza sprawę?

 • skład schedy spadkowej26 Maja 2011

  witam, kilka dni temu zmarł mój ojciec, był dwukrotnie rozwiedziony. Ja jestem córką z pierwszego związku,z drugiego ma również córkę. Niedawno wykupił mieszkanie na własność i prawdopodobnie przekazał (...)

 • darowizna+scheda+zachowek/darowizna nie wchodzi do schedy mam prawo do zachowku?1 Czerwca 2005

  Ojciec za zycia (zmarł, fakt darowizny brat ukrywał przede mna) zrobił darowizne na mego brata gdzie w akcie darowizny zapisano ze nie zalicza sie do schedy, czy mam prawo do zachowku lub ustawowego dziedziczenia. (...)

 • Jak uniknąć zapłaty zachowku?18 Sierpnia 2012

  Witam. Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie. Opiszę ją jak najkrócej?. 1. Jestem synem z DRUGIEGO małżeństwa mojej mamy. 2. Miałem brata z PIERWSZEGO małżeństwa mojej mamy. 3. Brat nie żyje. (...)

 • Zachowek7 Maja 2012

  Witam. W 1986 roku dziadek przepisał 17ha gospodarstwo swojemu synowi a siostrze mamy i od tego roku najprawdopodobniej zaczął pobierać emeryturę rolniczą. Poza tym dwojgiem są jeszcze dwie siostry. Moja (...)

 • podział zachowku30 Stycznia 2012

  jestem ujęty w testamencie ojca jako jedyny spadkobierca jego oszczędności bankowych (ok 37 tys.) Posiadam również zapis pośmiertny od spadkodawczyni tj.mojej zmarłej matki. Jaka wysokość zachowku przysługuje (...)

 • Spadkobierca, zapisobierca ... trudny przypadek spadkowy. Proszę o pomoc w interpretacji.28 Lipca 2011

  Witam. Testament jest skonstruowany w ten sposób: "W pełni świadom/a (...) jako moich spadkobierców powołuję: 1. A 2. B 3. C 4. D A zapisuję: 1/2 domu i samochód B zapisuję 1/4 domu C zapisuję 1/4 (...)

 • Zachowek po zmarlym 25 Maja 2011

  Jakis czas temu ciotka napisala do mnie pismo abym zaplacil jej zachowek ja zaplacilem tylko jego czesc zwg na to ze kwota jaka zadala byla stanowczo zawyzona podaka mnie do sadu abym jej wyplacil stosowne zachowek (...)

 • Wycena darowizny do zachowku15 Marca 2011

  Mama dokonała darowizny swojego mieszkania spółdzielczego bratu w 2005r nie wiem dokłatnie jaka to kwota - ok. 25 000zł.w 2009r po wylewie z uwagi na konieczną pomoc medyczną musiała zamieszkać w DPS z (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane