Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna wyższa od schedy spadkowej8 Marca 2004

  Jest 2 spadkobierców.Przed śmiercią 1 otrzymał darowiznę 440.000.Spadek dla dwojga to180.000.Drugi nie otrzymał darowizn.Ile powinien otrzymać drugi przy dziale spadku ? (romeo) Tak dla sprostowania SCHEDA (...)

 • wyłączenie ze schedy spadkowej1 Sierpnia 2011

  Chcę żeby moja mama zapisała w testamencie lub darowała mieszkanie bezpośrednio na moje dzieci z II małżeństwa, czy zapis w akcie darowizny o wyłączeniu ze schedy spadkowej zabezpiecza sprawę?

 • skład schedy spadkowej26 Maja 2011

  witam, kilka dni temu zmarł mój ojciec, był dwukrotnie rozwiedziony. Ja jestem córką z pierwszego związku,z drugiego ma również córkę. Niedawno wykupił mieszkanie na własność i prawdopodobnie przekazał (...)

 • dziedziczenie gospodarstwa rolnego a ewentualna zaliczenie na poczet schedy spadkowej21 Marca 2013

  Witam, proszę o komentarz do opisywanego stanu faktycznego. W 1983 zmarła spadkodawczyni pozostawiając także gospodarstwo rolne. Z trzech spadkobierców tylko jeden miał kwalifikacje, aby odziedziczyć to (...)

 • darowizna+scheda+zachowek/darowizna nie wchodzi do schedy mam prawo do zachowku?1 Czerwca 2005

  Ojciec za zycia (zmarł, fakt darowizny brat ukrywał przede mna) zrobił darowizne na mego brata gdzie w akcie darowizny zapisano ze nie zalicza sie do schedy, czy mam prawo do zachowku lub ustawowego dziedziczenia. (...)

 • Spadek, mieszkanie, darowizna, kredyt27 Września 2013

  Witam serdecznie, mam pewien problem i chciałem się poradzić jakiegoś specjalisty, tj. prawnika... Postanowiłem jednak zajrzeć najpierw do internetu - tak znalazłem się tutaj. Po krótce opisze sytuację (...)

 • darowizna, zapis windykacyjny, umowa dożywocia-co lepsze?4 Lutego 2013

  Moi rodzice posiadają wspólnie: - spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu (pow. 72m2, obecna wartość ok. 216.000) oraz - działkę rekreacyjną (pow.10 ar, wartość 100.000). Zameldowani są tam od (...)

 • Jak uniknąć zapłaty zachowku?18 Sierpnia 2012

  Witam. Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie. Opiszę ją jak najkrócej?. 1. Jestem synem z DRUGIEGO małżeństwa mojej mamy. 2. Miałem brata z PIERWSZEGO małżeństwa mojej mamy. 3. Brat nie żyje. (...)

 • podział zachowku30 Stycznia 2012

  jestem ujęty w testamencie ojca jako jedyny spadkobierca jego oszczędności bankowych (ok 37 tys.) Posiadam również zapis pośmiertny od spadkodawczyni tj.mojej zmarłej matki. Jaka wysokość zachowku przysługuje (...)

 • Spadkobierca, zapisobierca ... trudny przypadek spadkowy. Proszę o pomoc w interpretacji.28 Lipca 2011

  Witam. Testament jest skonstruowany w ten sposób: "W pełni świadom/a (...) jako moich spadkobierców powołuję: 1. A 2. B 3. C 4. D A zapisuję: 1/2 domu i samochód B zapisuję 1/4 domu C zapisuję 1/4 (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane