Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawie rozwód/separacja13 Lipca 2014

  Witam serdecznie, przedstawię moją sytuację, chociaż nie wiem czy trafiłem do odpowiedniego działu. Małżeństwem jesteśmy od kilkunastu lat i mamy nastoletnią inteligentną, ale niesforną córkę ( z (...)

 • Zwrot poniesionych kosztów za rozwód przez byłego9 Lipca 2014

  Witam, jakiś czas sąd rozwiązał moje małżeństwo bez orzekania o winie. Zasądził też zwrotu połowy kosztów jakie poniosłam od mojego ex męża ale sąd nie podał w jakim terminie powinien to zrobic. (...)

 • moja działka wspólny dom jak podzielić po rozwodzie24 Czerwca 2014

  witam jestem 20 lat po ślubie, zakupiliśmy działkę z zapisem w akcie że z moich środków przedmałżeńskich wspólnie wybudowaliśmy dom , teraz rozwód co z podziałem nieruchomości czy żonie należy (...)

 • Rozwód, długi, mieszkanie5 Czerwca 2014

  Witam. Zacznę od tego, że w mieszkaniu moich rodziców dług wzrósł do takiej kwoty, że wykluczyli nas ze spółdzielni. Znaleźli się tacy ludzie, co stwierdzili, że zamiana mieszkań będzie dobrym wyjściem. (...)

 • sprawa rozwodowa rodziców20 Maja 2014

  Witam. Chciałabym zapytać jakie są koszty sądowe rozprawy rozwodowej z orzekaniem o winie. Moja mama chciałabym złożyć wniosek rozwodowy, ale obawiamy się, ze nie będzie jej na to stać. w naszej sytuacji (...)

 • dług z kredytu odnawialnego zaciągniętego w trakcie rozwodu14 Maja 2014

  Witam. W trakcie postępowania rozwodowego, jako współwłaściciel konta podpisałam mężowi zgodę na kredyt odnawialny, który miałbyć regulowany z wpływającego wynagrodzenia za pracę. Mążuniemożliwił (...)

 • Rozwód. Intercyza jest najważniejsza ?4 Maja 2014

  Witam, od roku studiuję prawo. Interesuję się prawem rodzinnym. Zastanawiam się, czy intercyza jest najważniejsza? Ten temat może pomóc wielu ludziom. Załóżmy, że jest rodzina. Ojciec to alkoholik. (...)

 • Ojciec, kredyt i matka z dzieckiem27 Kwietnia 2014

  Witam, chciałbym się dowiedzieć coś na temat takiej sytuacji: Jest rodzina by wzięła rozwód, mają kredyty na 500 tyś, dziecko (niepełnoletnie) przypadłoby matce, takie małżeństwo posiadałoby (...)

 • Podwyższenie alimentów27 Kwietnia 2014

  Witam. Opisze sytuacje od początku d końca. Synek ma 20 miesięcy. Rozwiodłam się z mężem w Grudniu zeszłego roku ale nie byliśmy już razem po miesiącu od narodzin synka. On nie interesował się synem, (...)

 • Rozwód rodziców, wyprowadzka matki i pełnoletnich dzieci23 Kwietnia 2014

  Witam. Proszę o pomoc. Zacznę od początku aby wyjaśnić jak wygląda sytuacja. Mam 25 lat i mieszkam z dwójką rodzeństwa, z matką oraz ojczymem w domu jednorodzinnym. "Rodzice" się rozwiedli i podpisali (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.