Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwrot podatku19 Marca 2004

  , jak do tej pory nie otrzymałem żadnej konstruktywnej odpowiedzi. miras Witajcie, Jestem doradcą online firmy Euro-Tax, zajmującej się doradztwem w zakresie zwrotu podatku płaconego za granicą. Chciałbym (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy9 Czerwca 2005

  za niezłożenie PIT11 i nie zarejestrowanie w UP. mąż pracował przez pół roku, pracodawca mówił mu że zgłosił męża do zus-u,i odprowadza za niego składki. jak się okazało (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...11 Stycznia 2003

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku dochodowego mimo iż spisaliśmy standardową umowę (...)

 • ślub z obywatelem Turcji14 Maja 2004

  wzajemnego podejscia 2 osob,i przed podjeciem tak waznej decyzji jak wziecia slubu,trzeba porozmawiac o wszystkim. Ja mam to za soba,uszczesliwil mnie jak zaden inny czlowiek :)mamy podobne poglady,w (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY26 Października 2006

  ? jestem cały br. rok na urlopie wychowawczym płatnym i 31,12,2008 kończy mi się umowa o prace czy w takiej sytuacji należy mi się urlop wypoczynkowy platny za rok 2008 ? Prosze o odpowiedz... (...)

 • Praca za granicą- jak rozliczyć??6 Kwietnia 2005

  Mąż pracuje w Holandii, tam płaci podatki, nie ma żadnego dochodu w Polsce. Czy musi sie rozliczac w Polsce (PIT 36)? Urzedy Skarbowe nie mają zdania-jedni mówią,że tak (...)

 • Umowa o dzieło24 Marca 2001

  1. Czy jako zlecający w umowie o dzieło jestem zobowiązany opłacić składkę na ubezp zdrow za wykonawcę? 2. czy istnieje ograniczenie czasowe terminu trwania umowy o dzieło? (emwu) dwa razy (...)

 • Umowa o dzieło a Urząd Skarbowy6 Lutego 2007

  Czy z Umowy o dzieło muszę się rozliczać w formie Pitów do urzedu skarbowego? Jestem studentką. Tak! podobnie jak z umową zlecenia. Obowiazek odprowadzenia podatku z takiej umowy ciąży na pracodawcy(zlecajacym (...)

 • Praca w Belgii.Nieopłacone ubz socjalne w końcu bankructwo firmy POMOCY!!!2 Stycznia 2007

  Pracuje w Belgii w firmie budowlanej już drugi rok, dostałem karte pobytu na okres pięciu lat i pozwolenie na prace na rok.Mój pracodawca (belg) mimo iż wystawia pracownikom rozliczenie (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym26 Czerwca 2006

  wyglądać w następujący sposób: otrzymałeś mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeżwości. Przyjmując mandat karny kredytowany (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane