roszczenie o przeniesienie w z 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

pisemnie ? W takich sprawach z nimi nie można wdawać się w żadne rozmowy. Wystąpić pisemnie /listem poleconym/ i zażądać dokumentów, w oparciu o które wzywają do (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

po wypadku w 2006 roku! Z ubezpieczeniem było wszystko ok. Z panią, do której się dodzwoniłam, nie dało się rozmawiać. Wyszukałam w kc paragraf, który mowi o tym, że (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

to zostać opublikowane przez media, trafić w formie skargi do ministerstwa sprawiedliwości oraz w formach listów otwartych do prezesów sądów, w których takie orzeczenia zapadały z (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

i skutki ich niewykonania). ANNA Umowa zawarta z firmą POLKOMTEL S.A. jest umową o świadczenie usług. Zgodnie z art. 554 Kodeksu Cywilnego, roszczenia przedsiębiorcy z tytułu sprzedaży (...)

kupno nieruchomosci w mojej sytuacji

kupno nieruchomosci w mojej sytuacji

przenieśli własność wraz z pozwoleniem na budowę i wylanymi ławami. Budowa z przerwami do 2011 roku i przestał na stanie surowym otwartym. W lipcu 2012 podpisałem z nim (...)

Służebność

Służebność

przekroczenie granicy w zw. z budową nastąpiło z winy nieumyślnej sąsiada możliwe jest dochodzenie roszczeń z art. 151 k.c., jeżeli zaś z winy umyślnej ? aktualizuje (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

względu na dojazd do pracy z innej miejscowości) wynosi: 1037,34 Minimalne wynagrodzenie w roku 2011 wzrośnie o 69 zł. Wraz ze zwiększeniem tej kwoty wrosną także inne świadczenia (...)

zadlużone mieszkanie ojca

zadlużone mieszkanie ojca

uniemożliwiono Pani uczestniczenie w postępowaniu. Wraz z tym wnioskiem musi Pani złożyć sprzeciw do nakazu z uzasadnieniem, że roszczenie jest bezzasadne, ponieważ Pani nie mieszkała (...)

VAT-25

VAT-25

zakupilem w USA,a podatek zaplacilem w Niemczech, a urzednicy w US chca, zebym zaplacil im ejszcze raz VAT, co od razu uwazalem za bezpodstawne, ale jak widac urzednicy w US nie sa do (...)

spadek

spadek

skonsultowanie się z prawnikiem w Polsce w celu uzyskania dokładnych informacji dotyczących Twojej konkretnej sytuacji: 1. Konsultacja z prawnikiem 2.Sprawdzenie ważności testamentu 3. (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

zadłużenia odbyła się sprawa w sądzie. Co z przedawnieniem w mojej sytuacji? Jan W 2001 R ZAŁOZYLEM KONTO BANKOWE W PKO S.A. TYM Z BYCZKIEM DOSTAŁEM LIMIT NA KARCIE (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

forum kilkanaście) podkreślam, ze przedawnienie nie następuje z urzędu i trzeba o nie wnieść do sądu. Za każdym razem, w każdej mojej wypowiedzi podkreślam, że przedawnienie podnosi (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

złożeniem podania o becikowe ale z dniem urodzenia dziecka. allia9 Zgodnie z zapowiedziami z dniem 1 stycznia 2013 roku wchodzą w życie nowe przepisy i nowe zasady przyznawania (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

powyższego postu otrzymuję regularnie prośby o pomoc w w/w temacie. Proszę wszystkich piszących do mnie o szczegółowy opis sytuacji z podaniem wszystkich okoliczności (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

alimentów. A co z dziadkami? Ola Olu Dokładnie złożyłam zawiadomienie o przestępstwie z wnioskiem o ukaranie. W zawiadomieniu chodziło o alimenty i oszustwo. Dziadek (...)

Podział majątku, a roszczenie regresowe

Podział majątku, a roszczenie regresowe

Podział majątku, a roszczenie regresowe Dzień dobry. Uprzejma prośba o radę. Rozwód bez orzekania o winie nastąpił i właśnie się uprawomocnił (w listopadzie br.) Parę miesięcy (...)

3 kazusy z prawa cywilnego - same problemy

3 kazusy z prawa cywilnego - same problemy

przejdzie na Pawła (1) z datą 5 stycznia 2015r. , (2) z datą 8 stycznia 2015r. czy też (3) z chwilą zawarcia osobnej umowy rozporządzającej, która w okolicznościach analizowanej (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z (...)

Szkolenia WOLTERS KLUWER POLSKA - czerwiec 2011 - KALENDARIUM !!!

Szkolenia WOLTERS KLUWER POLSKA - czerwiec 2011 - KALENDARIUM !!!

termin: 17 czerwca 2011 r. Warszawa, w godz. 10:00 - 16:00 wykładowca: Joanna Ćwik?Bielińska ? Sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, wykładowca z wieloletnim doświadczeniem w (...)

Wypowiedzenie

Wypowiedzenie

zgodne z prawem i jak w takim przypadku postąpić? adrian65 Witam, 5 marca złożyłam wniosek do swojej firmy na ręce szefa o dodatkowy macierzyński, urlop wychowawczy za 2011 i (...)

Świadczenie rehabilitacyjne - batalia z ZUS

Świadczenie rehabilitacyjne - batalia z ZUS

Świadczenie rehabilitacyjne - batalia z ZUS Witam, bardzo proszę o informacje w mojej sprawie: Od końca grudnia 2009 byłam na swiadczeniu rehabilitacyjnym po wykorzystaniu 182 dni L-4. W (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

. Specjalizujemy się w prowadzeniu postępowań upadłości konsumenckich. W związku z powyższym w zakres świadczonych przez Kancelarię usług wchodzi: ? udzielanie porad prawnych (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

ubiera dzieci ani mnie,siebie tez nie ubiera.Jeśli chodzi o mnie i o dzieci pomagają mi rodzice(ubieraj nas itd.)sypiamy osobni tzn.ja w pokoju z dziecmi a mąż w swoim pokoju.Współżyjemy (...)

Dom na działce rodziców

Dom na działce rodziców

ale jeżeli od wartości spadku to wartość ta po wybudowaniu domu wzrośnie. Jako, że wiesz, że działka należy do rodziców będziesz posiadaczem w złej wierze i nie będzie Ci przysługiwało roszczenie (...)

Opóźnienie dewelopera w przeniesieniu własności nieruchomości.

Opóźnienie dewelopera w przeniesieniu własności nieruchomości.

żądanie uzasadnił iż z ww punku wynika iż deweloper ma prawo do 120 dniowego opóźnienia. Proszę o ocenę tego punku i tej sytuacji. Jeżeli mam rację to co powinienem dalej z tym (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

korzystało się z pomocy mops wcześniej potrzebne zaświadczenie to od pracodawcy o udzieleniu wychowawczego na jaki okres i na jakie dziecko zaświadczenie z ZUS o odkładaniu składek (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

kochanki z usmiechem na ustach. W miedzy czasie jak nie bylo go w domu jego zona dowiedziala sie o tym. Po przyjsciu powiedziala mu, ze wie o tym, a jedyna jego reakcja byla taka, (...)

Akt Notarialny warunkowy

Akt Notarialny warunkowy

. Zapłata i przekazanie nieruchomości nastąpiło w 1991 roku. W 2011 roku urząd miasta wezwał do wyjaśnień gdyż w księgach wieczystych widnieją byli właściciele dodam, że (...)

Windykacja długu ojca

Windykacja długu ojca

sądu (czym mnie notorycznie straszy od dwóch lat). Nie przeprowadzałem sprawy o odrzucenie spadku. W tej chwili windykator ,,doczepił" się do mojej mamy z takimi samymi pogróżkami. [/cytat] Dzień (...)

1

2

3

4

5

...

29