Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • czy osoba niepełnoletnia może komuś wynająć mieszkanie?3 Marca 2013

  Witam Państwa, mam następujący problem. Znalazłam z chłopakiem mieszkanie (kawalerkę). Mieszkanie należy do osoby niepełnoletniej, ale początkowo podpisaliśmy umowę najmu z jej prawnym opiekunem (rodzicem) (...)

 • alimenty na corke ktora ma nieformalna rodzine7 Czerwca 2008

  Moja 23-letnia corka,studiuje dziennie i otrzymuje alimenty od ojca.W zeszlym roku zamieszkala na swoim na mieszkaniu po dziadku.Niedawno urodzila synka,zostala matka. Za maz nie wyszla,ale zyje w raz z narzeczonym (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz7 Marca 2008

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic alimenty? na zone nie musisz placic alimentów o ile wyszla (...)

 • Badania w RODK7 Grudnia 2004

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. Trwały prawie pięć godzin! Każdy rodzic jest "przesłuchiwany" (...)

 • Wysokość alimentów29 Sierpnia 2001

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej jedynym żywicielem (Baktat) Myślę że może, pod warunkiem, (...)

 • rodzic zastępczy24 Sierpnia 2010

  Dzien dobry. Mam takie pytanie ożeniłem się z kobietom, która ma syna z poprzedniego małżeństwa chcę zostać jego rodzicem zastępczym co muszę zrobić jakie dokumnety muszę mieć?Czy zgoda ojca jest potrzebna (...)

 • Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka13 Marca 2014

  Otrzymuję świadczenie na syna z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ,dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka (ojciec nieznany ).Od jakiegoś czasu żyje w związku konkubenckim i z tego związku urodziła nam (...)

 • Dziedziczenie długów po rodzicach2 Kwietnia 2013

  Witam, mam następujący kłopot, w sumie mamy go całą rodziną. Jedno z moich rodziców od bardzo dawna ma skłonności do popadania w długi. Niestety, nie mają zawartej intercyzy, jedno z nich - winowajca (...)

 • Które dowody powołać w sprawie o alimenty?27 Grudnia 2012

  Mam pytanie mam dwoje dzieci. Jeżeli ojciec zajmuje sie starszym dzieckiem a ja młodszym to znaczy ze mamy sobie wyplacać jakieś alimenty za dzieci które mamy? Bo to by było troche bez sensu. Da sie zrobic (...)

 • jestem polakiem mieszkam we francji,żona wyjechała z dziećmi do polski7 Kwietnia 2012

  Witam od razu przejdę do rzeczy a więc ,mieszkałem z żoną we Francji około 6 lat,nagle żona podjeła decyzję o powrocie do polski,ale ja że mam we Francji kontrakt CDI nie mogłem tego tak zostawić więc (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane