pytania iodpowiedzi kat b od 1 stycznia 2011r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

trzeźwości? Jak najlepiej postąpić aby odzyskać prawo jazdy? Tomasz mam pyatnie.zostalo mi zaobrane prawo jazdy pod wplywem na kat b. czy moge zapisac sie na kurs kat a? abcd Jeżeli (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia 2009 r. okres (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej (...)

Testy na prawo jazdy 2011 - nowe pytania egzaminacyjne !! sprawdź !

Testy na prawo jazdy 2011 - nowe pytania egzaminacyjne !! sprawdź !

Testy na prawo jazdy 2011 - nowe pytania egzaminacyjne !! sprawdź ! Od 1 stycznia 2011 weszły w życie nowe pytania egzaminacyjne na wszystkie kategorie prawa jazdy, zmieniono (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

kat A i B, jednak kat. D i E już nie można z wyjątkiem wydania orzeczenia z naruszeniem przepisów prawa. Nie można również powołać się na art 145 KPA, bowiem stan zdrowia jest badany (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

. filecik59 Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy działania żony i (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

to z punktu prawnego. Tu nasuwają mi się takie oto pytania: 1. Czy sobota, niedziela oraz święta z racji dni wolnych od nauki również dla praktykanta powinna być dniem wolnym od (...)

prawo jazdy problemy w wydziale komunikacji

prawo jazdy problemy w wydziale komunikacji

prawo jazdy problemy w wydziale komunikacji A więc mam takie pytania: 1. Zdałem na prawo jazdy kat. D i zrobiłem kwalifikacje zawodowa na przewóz osób. Pani w wydziale komunikacji mówi (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

witam JESTEM ZATRUDNIONA OD 21 LISTOPADA 2010 NA CZAS OKRESLONY NA 2 LATA. W STYCZNIU ZASZLAM W CIAZE I OBECNIE JESTEM NA ZWOLNIENIU OD 20 KWIETNIA. W ZWIAZKU Z TYM MAM PYTANIE CZY NALEZY MI SIE URLOP

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

duzym macierzynskim. Er Witam, bardzo proszę o informację w poniższej sprawie: ? Do 25 stycznia 2017 przebywałam na zasiłku macierzyńskim (od najwyższej podstawy); ? od 25 stycznia (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

-pracy.net Witam, mam 22 lat stażu pracy w przedszkolu .Była przerwa na macierzynski i urlop wychowawczy .Od 3 lat pracuję bez przerwy . 1 rok na niepełnym wymiarze godzin o od 2 lat na (...)

Aplikacja kuratorska

Aplikacja kuratorska

mną rozmawiać. Lukasz alimenty.pl [b]jeśli ktoś posiada, to proszę o przesłanie na mój email pytań i odpowiedzi z testu pisemnego pozdrawiam[/b] [b]januszbis@wp.pl[/b] janusz (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

przekazać jakieś pieniądze z chorobowego do ZUS-U na poczet zaległości? OLI prawo-pracy.net Jesli jestem zatrudniona od 2 stycznia a zanioslam chorobowe 9 stycznia czy pracodawca ma prawo (...)

Prawo jazdy - nie podałem informacji o chorobie, można to zmienić?

Prawo jazdy - nie podałem informacji o chorobie, można to zmienić?

brał odpowiedzialności na siebie gdyby coś się stało...". I teraz mam 2 pytania: 1. Mam w planach zrobienie prawa jazdy kat. A2, poszedłbym wtedy do lekarza już z zaświadczeniem od (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

twierdzić że masz 1 klienta . Jest to proste liczenie 1000 klientów X opłata sądowa powiedzmy 1500 zł = 1 500 000 do tego opłata biegłego powiedzmy 2000 zł. to kolejne 2 000 000 zł. (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

palanta. UC na w dupie, że umowa jest lipna. mrozowskim Witam kupiłem auto od turka w niemczech jednak dostałem tylko od niego 2 brify bez rachunku, znajomy mi robił dalsze papiery w polsce (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

na poziomie wynagrodzeń z 2010 r., do czego zobowiązywał wprowadzony 1 stycznia 2011 r. przepis art. 29b ustawy". Nadmieniono też, że członkowie RN dobrowolnie oddali nienależnie (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

doedukowała pani Aniu, tutaj polecam text na rozgrzewkę w temacie alimentów. elpasonaso Witam, Nie wiem od czego zacząć- więc może zacznę od początku. Mam 29 lat, od 3 roku (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

alimenty.pl od samego komornika mogą iść kilka dni,zależy od banku- w deutche bank sprawdzaj o 11.30 ,12.30 a potem po 18.00,każdy bank ma inne godziny księgowania. iza12014gmail.com alimenty.pl (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

Byłam zatrudniona na okres próbny od 02.12.2008r do 01.03.2009r i moja umowa wygasła w niedziele i byłam pewna że mi ją przedłużą,ale jednak NIE a ja dowiedziałam się tydzień temu (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

-cywilne.net Dzisiaj 04.03.2010 r dostalem telefon z jakiejs firmy od dlugow ze mam zaplacici dwie faktury z Centertela za rok 1999 r ! Bo sa nie zaplacone na kwota naleznosci okolo 360zl plus (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

ubezpieczyciela B (po prostu nie wypowiadałeś umowy). Miałeś w takim przypadku dwie polisy bo A przedłużało umowę o kolejne 12 miesięcy za które de facto musiałeś zapłacić i polisę w B (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 92. 10. Wyrok SN z dnia 26 stycznia 1999r., I PKN 534/97, OSNAPiUS 2000r., Nr 6, poz.215. 11. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 12 lutego 1998 r. I CKN 499/97. 12. Wyrok SN ? Izba (...)

zabrane prawko a motorower

zabrane prawko a motorower

lub rower sad musi odwiesic kare pozbawienia wolnosci bedaca w zawieszeniu. Dodatkowo w takim przypadku kara dodatkowo za złamanie zakazu sądowego. Co do skrocenia zakazu np. po 1 roku to jest to w

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wspollokatorce ktora brala prysznic a ze lazienka ma 2 wejscia jedno od wejscia glownego 2 od pokoju uslyszal jak ktos wchodzi i darła sie ze stoi nago zeby nie włazic na to pani starsza wparowala (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

6 alimenty.pl dlaczego od razu rozwód,zawsze jest jakies wyjście,trzeba umieć budować związek.To jest tak jak z budowa domu.Trzeba go budować od dołu a nie od srodka julian alimenty.pl (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

unieważnienia małżeństwa. Staż pon. 1 roku, orzeczenie o rozwodzie cywilnym w 2002r. mail: invent01@interia.pl invent01 Julio. Błagam pomóż mi chcę bardzo dostać uniewaznienie sakramentu (...)

zalatwie prawo jazdy

zalatwie prawo jazdy

przystępnej stopie procentowej. Nasza kwota pożyczki waha się od 10 000,00 EUR do 10 000 000,00 EUR, a okres spłaty wynosi od 1 roku do 20 lat przy 3% stopie procentowej. Aby uzyskać więcej (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

serdecznie pawel prawo-cywilne.net [b][/b]witam mam taki problem. Mam wyrok do odsiatki 2lata2miesiace z 2006roku. teraz dostałem bilet do odsiadki za tydzien mam sie zglosic w ZK. Martwi mnie to (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

doradzenie mi w tej sprawie.. Danuta B prawo-cywilne.net Mam pytanie od 7lat mam stałe zameldowanie u babci moja córka również ma stały meldunek od 2lat czyli odkąd sie urodziła (...)

1

2

3

4

5

...

16