Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • przymusowe badania psychiatryczne 31 Maja 2011

  Mój kolega miał kolizje firmowym samochodem, i po tym zdarzeniu pracodawca wysłał go na badanie psychiatryczne. Jakie ma to uzasadnienie w przepisach prawa? Na podstawie jakich przepisów pracodawca (...)

 • zlozenie zeznan. przymusowe leczenie28 Listopada 2013

  Witam! moj ojciec jest osoba chora psychicznie ( nie orzekl tego psychiatra). od jakichs dwoch lat jego zachowanie bardzo sie zmienilo, zaczal moja rodzine bardzo zle traktowac, do tego stopnia, ze zdecydowalismy (...)

 • konkubinat a przymusowe leczenie24 Sierpnia 2010

  Witam, Czy konkubentka może wysłać na przymusowe leczenie psychiatryczne konkubenta? Na przymusowe leczenie psychiatryczne może wysłać tylko sąd. mrozowskim

 • Ubezwłasnowolnienie23 Marca 2004

  Mam problem - moja siostra jest anorektyczką i alkoholiczką (choć to podobno niemożliwe). Nie chce poddać się żadnej formie leczenia. Jest to osoba dorosła - razem z rodziną doszliśmy do wniosku że ubezwłasnowolnienie (...)

 • Uznanie dziecka9 Września 2002

  Mam dziecko z mężatką. Z urzędu dziecko otrzymało nazwisko męża matki. Co mamy zrobić aby dziecko zostało prawnie uznane za moje? (piotr) Jestem w sytuacji, że mam dziecko z męzczyzną, który nigdy nie (...)

 • Badanie psychiatryczne23 Czerwca 2010

  Czy ktoś orientuje się kto kieruje na badania psychiatryczne? Kto o tym decyduje? Słyszałem, że są zawsze przeprowadzane w przypadku przestępstw na tle seksualnym, czy w przypadku innych przestępstw (...)

 • Wymeldowanie pełnoletniego syna21 Marca 2009

  Witam. Piszę w imieniu osoby która ma 33. letniego syna (dajmy mu na imię Marcin), który jest pijącym schizofrenikiem, nie bierze leków na dodatek nie chce dobrowolnie poddać się leczeniu psychiatrycznemu (...)

 • Pozwolenie na broń palną.6 Grudnia 2011

  Witam. Proszę państwa chciałbym się dowiedzieć od osoby w temacie, czy w polsce aby otrzymać pozwolenie na broń palną należy mieć badania psychiatryczne stwierdzające że jesteśmy poczytalni? (...)

 • Łączenie wyroków4 Maja 2005

  Witam Mam pytanie w imieniu kolegi R.G. Kolega jest obecnie osadzonym w ZK Ruszcza Kolega w stresowych sytuacjach w związku z sytuacją rodzinną popełnił sporo błędów łapiąc 4 wyroki w zawieszeniu Obecnie (...)

 • Przymusowe Leczenie a Sąd Rodzinny14 Lipca 2010

  Przyszło do mnie z Sądu Rodzinnego wezwanie na badanie alkoholowe. Z wnioskiem do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zwróciła się moja eks żona, z którą mieszkam pod jednym dachem. Co (...)

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane