przest��pstwo z art.207/144 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

sądach Twojego okręgu bo jeśli wszystkie sądy praktykują takie działania to jest to raczej zadanie dla kuratora okręgowego i to on powinien coś z tym zrobić po wyjaśnieniu tematu z prezesem (...)

Służebność

Służebność

przekroczenie granicy w zw. z budową nastąpiło z winy nieumyślnej sąsiada możliwe jest dochodzenie roszczeń z art. 151 k.c., jeżeli zaś z winy umyślnej ? aktualizuje (...)

Art. 278/144

Art. 278/144

Art. 278/144 Witam, otrzymalem dzisiaj poleconym list, gdzie miejscowa Policja wzywa mnie w charakterze świadka w sprawie XXXXXX ... z art. 278/144. Ktoś z Was umie to rozszyfrować? Z (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

sprawie mamy z taką właśnie do czynienia) przedawniają się z upływem lat dwóch. Stosujemy tu również Art. 750 i 751 Kodeksu Cywilnego- tryb dotyczący przedawnienie roszczeń z (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

podstawe prawna art.117 kc. Pozdrawiam. schycha dzisiaj dostałem kartkę z berlina z następującą treścią -"Wracamy właśnie z Niemiec,mamy ciekawą propozycję.Prosimy o (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

przeprowadzić sie do chłopaka z dzieckiem i z nim zamieszkać. Czy ja mam obowiązek płacenia na nią alimentów w takiej sytuacji? i czy jak założę sprawę sądową to kto pokrywa koszty? bardzo (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

pow. 10,11 ha i 10,59 ha. Uzyskali nadto pisemną deklarację (...) Agencji Handlowej P. sp. z o.o. z siedzibą we W. o udzieleniu im poręczenia za zobowiązania wobec wnioskodawcy z tytułu (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy określają (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. tezy (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym (...)

VAT-25

VAT-25

znajdują się w swobodnym obrocie w rozumieniu art. 24 Traktatu.Zgodnie z treścią art. 24 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską (Dz. U. z dnia 30 kwietnia 2004r. Nr 90 (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

każdy z małżonków może żądać, ażeby ustalenie udziałów w majątku wspólnym nastąpiło z uwzględnieniem stopnia, w którym każdy z nich przyczynił się do powstania tego majątku. (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

konieczne również zgłoszenie w gminie powrotu do Polski. Zgłoszenia tego będzie można dokonać w urzędzie lub drogą elektroniczną. Podstawa prawna: Art. 2, art. 3, art. 24 ? art. (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy sprawę (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

jestem w błędzie?? Pozdrawiam Kasia Chcąc odbyć aplikację kuratorską z kim powinnam najpierw skontaktowaćsię w Sądzie Okręgowym? Z prezesem sądu, kuratorem okręgowym czy kadrami? Z (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

zrozumieć, ale jeśli ja będę szczęśliwy, to moje dziecko też będzie szczęśliwe. Dlaczego? Choćby dlatego że może kiedyś dziecko uzna, że z różnych przyczyn woli mieszkać z ojcem (...)

art 284 art 244

art 284 art 244

art 284 art 244 Czy jezeli na wezwanie w sprawie z powyższych artykułow stawie sie w podanym terminie i zloze wyjasnienia istnieje podstawa do zastosowania sankcji?

art. 157 i art.158

art. 157 i art.158

art. 157 i art.158 Witam! Mam pytanie, o czym mówią art 157 i 158? Chce się dowiedzieć o co chodzi tylko nie wyroki itp. nowy chłopak mojej siostry jest zdaje sie związany z tymi (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr 120 z 1998 (...)

Art.244 KK

Art.244 KK

jeździ pijany- był trzeźwy)teraz będzie sądzony na podstawie art.244 kk co może zrobić aby uniknął więzienia? co mu grozi? bardzo proszę o pomoc.. zuzka88 ja mam podobną sytłacje moge wiedzieć (...)

Art. 12., art. 91 kk.

Art. 12., art. 91 kk.

wymierzenie mu określonej kary lub środka karnego bez przeprowadzania postępowania dowodowego; jeżeli oskarżony nie ma obrońcy z wyboru, sąd może, na jego wniosek, wyznaczyć mu obrońcę z (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

alimenty z funduszu idą z naszych podatków, a alimenty od dziadków z ich kieszeni. Jak dziadkowie zaczną płacić, to może ojciec się szybko znajdzie i sam przejmie obowiązek alimentacyjny. (...)

art. 157kk

art. 157kk

art. 157kk Witam. Zostałem zatrzymany za art. 157 paragraf 1 gdzie poddałem się dobrowolnie karze, gdzie poddałem się dobrowolnie karze 6 miesięcy bezwzględnego wyroku. Tego czynu dopuściłem (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

kumulacja art. 159 kk. z art. 158 § 2 ? ponieważ pojawia się już skutek. Wówczas kwalifikacja będzie łączna na podstawie art. 11 § 2 kk. Może być również kumulacja art. (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

przepisy prawa pracy wiążą z rozwiązaniem stosunku pracy przez Pracodawcę za wypowiedzeniem". Z romowy z Kier. Kadr wynika, że nie przysługuje mi żadna odprawa oraz okres wypowiedzenia. (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

z kazdego miasta zostalo wyslane do zarzadu pismo o okreslonej tresci z podpisami dziewczyn ze wszystkich punktow z tego miasta(zebrac je lepiej osobiscie bo znow gdzies utkwi) to dalo by to (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

, które jej przysługują? Beti prawo-pracy.net Dziewczyny. ja jestem w 21 tyg ciąży. Dostałam wczoraj pismo z ZUS: ,,...zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25.06.1999r., (...)

Art. 286

Art. 286

kredytowa wydana na nieustalona osobe i niekumam jak mozna sie poslugiwac karta wydana na nieustalona osobe ??? bo z tego co wiem jakis pan z ameryki niezglosil szkody i niezostaly udostepnione dane (...)