przestępstwo z art 209 1kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

dostał pieniądze, do tej pory mąż miał przez 2,5roku regularnie ściągane alimenty. Wczoraj dostał wezwanie na policję w sprawie przesłuchania o PRZESTĘPSTWO z art.209par1 k.k (...)

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

odpowiedzialności za przestępstwo z art. 209 § 1 jest to, aby niewypełnianie obowiązku alimentacyjnego narażało na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych dziecka. (...)

jak rozszyfrować te wezwanie z sądu? proszę o pomoc

jak rozszyfrować te wezwanie z sądu? proszę o pomoc

[quote=Zaś jeśli domaga się zapłacenia przez pozwanych zaległej kwoty za ich syna to podania podstawy prawnej żądania][/quote]a nie chodzi tu czasem o Art. 209 K.K art 1? - podstawa (...)

 art. 209 § 1 kk

art. 209 § 1 kk

art. 209 § 1 kk Witam. Czy możliwe jest aby ojciec który wcześniej nie płacił alimentów na dziecko, unikał pracy oficjalnej oraz kontaktu z sądem, prokuratorem, windykatorem (...)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

uchylaniu się, tak jak formułuje to artykuł 209 par. 1 kk w nowym brzmieniu? Joga94 Witam dostałem z policji wezwanie w charakterze świadka w sprawie o przestępstwo z art.209 (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

sprawie mamy z taką właśnie do czynienia) przedawniają się z upływem lat dwóch. Stosujemy tu również Art. 750 i 751 Kodeksu Cywilnego- tryb dotyczący przedawnienie roszczeń z (...)

Sprawa karna z 2008

Sprawa karna z 2008

problemów finansowych. W maju 2012 roku przyszło mi Postanowienie z Sądu Rejonowego dla Krakowa - Śródmieścia Wydział XIV Karny iż po rozpoznaniu sprawy za przestępstwo z art (...)

Zaświadczenie o niekaralności przy uchylaniu się od płacenia alimentów?

Zaświadczenie o niekaralności przy uchylaniu się od płacenia alimentów?

(mietek2) jeśłi uchylasz się od placenia alimentów i miałeś sprawę z tego tytułu z art 209 k.k i zapadł wyrok, to będziesz miał taka notę w zaświadczeniu o niekaralności. (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

. Szczerze mówiąc- tak się tylko mówi że pieniądze z alimentów są dla dzieci a prawda jest taka, że z tych pieniędzy opłaca sie rachunki, czynsz a dzieci z tego nie maja nic. wiem (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie Rady (WE) (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

niedomowien. wlasnie dzwoniono do mnie z ultimo i okazalo sie ze kupili moj dlug z 2003 roku z firmy telekomunikacyjnej. wspomne tez ze wlasnie od 2003 roku do 2016 roku mieszkalam poza granicami (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

narodzinami straciła 4 dzieci mysle że to jej pomysł żeby je odebrać. rok temu porwał córkę z przedszkola nie zabrał jej leków na astme wciąga małą w sprawy między mami nie wiem jakie najlepsze (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

, tylko żądamy od policji lub prokuratury ścigania sprawcy za popełnienia przestępstwa "naruszenia miru domowego", określonego w art. 193 Kk. Przestępstwo to ścigane jest z oskarżenia (...)

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

oskarżenia prywatnego. Art. 213. § 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy. § 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. (...)

Przestępstwo z art. 286 1k.k - ściąganie plików

Przestępstwo z art. 286 1k.k - ściąganie plików

Przestępstwo z art. 286 1k.k - ściąganie plików Witam wszystkich Ostatnio w mieszkaniu studenckim dostaliśmy (wszyscy -6 osób) pismo od stawienie się w komendzie jako świadkowie (...)

przywłaszczenie rzeczy znalezionej???

przywłaszczenie rzeczy znalezionej???

znalezioną należy oddać w miejscowym urzędzie administracji lub w policji. W przeciwnym przypadku jest to przestępstwo przywłaszczenia ( Art. 284. § 1 k.k.). Użytkowanie przez pewien (...)

Groźba karalna

Groźba karalna

Groźba karalna Jakie są prawno-karne aspekty groźby karalnej ? Zagadnienie to reguluje art. 190 oraz 191 kodeksu karnego. Kasia 43 z jakiego artykułu jest groźba karalna?! salomea70 art. (...)

brak mi na alimenty

brak mi na alimenty

.... może złozyc doniesienie, moga ci postawić zarzut z Art. 209 Kodeksu Karnego, który mówi że 1. Kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub (...)

Art. 200.  kk

Art. 200. kk

dzisiaj wiele nastolatek wygląda na nie swój wiek, na pewno 14 można pomylić z 17. Powiedzmy że przed stosunkiem nie było mowy o wieku. Czy osoba w wieku 18 lat może mieć problemu z art. (...)

czy podmiot niegospodarczy jest pokrzywdzonym z art 296 kk

czy podmiot niegospodarczy jest pokrzywdzonym z art 296 kk

tej sprawie toczy się oddzielne postępowanie przed sądem cywilnym) ale nie wypełnia ona znamion z art 298 kk ponieważ wg prokuratury ten artykuł stosuje się tylko i wyłącznie do spraw (...)

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

. Could moge zrobic? Marcia bebi odezwij sie , iga022@o2.pl mila Olu nie idź n policję ale od razu złóż doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa z art. 209 par. 1 kk. (...)

List gonczy

List gonczy

dokumentu nawet niejako z przypadku. Jest to więc przestępstwo kradzieży dokumentu (art. 275 par. 1 kk. Jeżeli został wystawiony lis gończy to należy albo jak najszybciej uiścić (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Ochrony Kupujących z Allegro 29.09 udaję się na policję, by złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z KK Art. 286. § 1. "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, (...)

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

to jest zgodnie z prawem? Dodam, że po kilku dniach wpis znajomego na forum (cały wątek) został usunięty. No i słusznie,że usunięto,bo to jest usiłowanie popełnienia przestępstwa z art. (...)

Kradzież

Kradzież

cokolwiek, uczę się, nie pracuję. Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie niepokoi. Na wezwaniu na przesłuchanie jest napisane, że przestępstwo dotyczy art. 279 kk, czyli kradzieży z (...)

Ojciec dziecka chce pozbawic mnie wladzy rodzicielskiej pomocy!!:(

Ojciec dziecka chce pozbawic mnie wladzy rodzicielskiej pomocy!!:(

o ich obniżenie. Sama Pani decydować o tym nie może. Proszę pamiętać, uporczywa niealimentacja jest przestępstwem karnym stypizowanym w art. art. 209 par. 1 kk. Prawnik1209

Ojciec cudzoziemiec- alimenty i pozbawienie praw. Bardzo proszę o pomoc.

Ojciec cudzoziemiec- alimenty i pozbawienie praw. Bardzo proszę o pomoc.

mieszkanie dla mnie i dzieci a nie rozumiem dlaczego pani(gosc2)jest w domu samotnej matki dlaczego pani nie zostala w mieszkaniu skoro pani sie nalezy i dzieciom. bylam przez 6 miesiecy z dziecmi w polsce (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!! Witam. Jakiś czas temu nie do końca będąc świadomą że to przestępstwo, za namową koleżanki z pracy zgrałyśmy zdjęcia naszej szefowej (...)

pozbawienie władzy rodzicielskiej

pozbawienie władzy rodzicielskiej

miesiące do dnia dzisiejszedo nie oddał wszystkich rzeczy np. łóżeczka. Nie dawno dostałam wezwanie na KPP na zeznania przeciwko ojcu Oliwii który jest podejrzany o z art 209 pkt 1 (...)

Art. 387 k.p.k. jaki wymiar kary zaproponować przy Art. 286. kk

Art. 387 k.p.k. jaki wymiar kary zaproponować przy Art. 286. kk

, przestępstwo jakie popełniłem było początkowo traktowane jako występek z art. 124 prawa farmaceutycznego, jednak prokurator stwierdziła, że teraz będzie to art. 286 i najniższy (...)