przestepstwo z art.2075 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Czy to jest przestepstwo z art 276 kk ?

Czy to jest przestepstwo z art 276 kk ?

Czy to jest przestepstwo z art 276 kk ? Czy osoba która przetrzymuje lub ukrywa moje dokumenty celowo, podlega artykułowi z kodeksu karnego 276? Masz jak najbardziej rację ze swoją (...)

wazne pytanie..

wazne pytanie..

wazne pytanie.. witam popelnilem przestepstwo z art.178kk i za kilka dni odbedzie sie pierwsza rozprawa, a kilka dni temu zostalem zatrzymany za jazde pod wplywem alkoholu na rowerze.. nie wiem (...)

Potrącenie, sprawa w sądzie, .... wycofanie ?!

Potrącenie, sprawa w sądzie, .... wycofanie ?!

OSKARŻENIA to czy istnieje mozliwosc ze wyszedłbym z tego bez szwanku? OCZYWISCIE POKRYŁBYM KOSZTY POSTEPOWANIA SĄDOWEGO. Jest to przestepstwo z art 177 par 1 k k.

Kara w zawieszeniu

Kara w zawieszeniu

przestepstwo z art.191$2 tzw. wymuszenie , wymuszenie to zrobilem na swoim dawnym pracodawcy co unikal sie od wyplacenia mi wynagrodzenia za moja prace w jego zakladzie wiec nie myslac a bylem (...)

KARA

KARA

przestepstwo z art.191$2 tzw. wymuszenie , wymuszenie to zrobilem na swoim dawnym pracodawcy co unikal sie od wyplacenia mi wynagrodzenia za moja prace w jego zakladzie wiec nie myslac a bylem (...)

Jazda w stanie nietrzezwosci - rower

Jazda w stanie nietrzezwosci - rower

podejrzanych o przestepstwo z art. 178a$2kk, zabrano nam prawa jazdy. Co nam grozi? Oraz za kazde sugestie do tego czy mozemy sie na cos powolac, co mowic w owy czwartek. Na wlasne pocieszenie (...)

Problem

Problem

tylko w sprawie KR 5455, podejrz.* o przestepstwo z art. 190 a 91 KK, czy jakoś tak. Tego 91 nie jestem pewien, bo nie moge dokładnie rozczytać, ale takie coś pisze. Jestem wobec z (...)

poslugiwania prawo jazdy kolegi

poslugiwania prawo jazdy kolegi

( 275kk) jesli jeszcze poslugujesz sie dokumentem cudzym bo Twoj zostal zatrzymany przez Sad to jeszcze popelniasz przestepstwo z art 244 kk . Kara przewidziana za to - pozbawienie wolnosci (...)

List gonczy

List gonczy

dokumentu nawet niejako z przypadku. Jest to więc przestępstwo kradzieży dokumentu (art. 275 par. 1 kk. Jeżeli został wystawiony lis gończy to należy albo jak najszybciej uiścić karę grzywny (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

podstawe prawna art.117 kc. Pozdrawiam. schycha dzisiaj dostałem kartkę z berlina z następującą treścią -"Wracamy właśnie z Niemiec,mamy ciekawą propozycję.Prosimy o (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

w sumie 6000zł i tak co pójście na policję dostawałem więcej. na dzień dzisiejszy jest to 10500 zł z czego 3tys nawet nie mam napisane za co dokładnie. mało tego miałem uzgodnioną kare z (...)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

wymiarze (taka sama kwota jak renta). Komornik ściąga mu z renty alimenty, ale nie stanowi to całości zasądzonych alimentów. W związku z tym ja otrzymuje alimenty z Funduszu Alimentacyjnego. (...)

Groźba bezprawna

Groźba bezprawna

odzwierciedlenie w jakimkolwiek art. KK badz MUSI byc to slowo powszechnie za przestepstwo uwazane (zabije cie, spale samochod itp.) We wszystkich innych przypadkach gdy ktos jest nadwrazliwy i z (...)

please help!!!

please help!!!

. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego. Przestepstwo jest ścigane z oskarżenia prywatnego, należy zatem wnieść prywatny akt oskarżenia(art.485 kpk i ns). Zwracam uwagę (...)

Art. 286

Art. 286

Art. 286 Witam mam nastepujacy problem czy jak jestem scigany za to przestepstwo z urzedu a osoba poszkodowana niezada naprawienia szkoy to musze oddac pieniadze?? czy zostane ukarany wyrokiem (...)

oskarzenie z art 177

oskarzenie z art 177

warunkowe umorzenie sprawy i propozycja jaka otrzymalam to 800 zl kary z wpisem do akt o przestepstwo drogowe na 3 lata . na warunki sie nie zgodzilam ,bo jak kara 800 zl jest dla mnie do przelkniecia (...)

karany prawnik??

karany prawnik??

jakie przestepstwo zostales skazany bo od tego zalezy czas, ktory musi minac do zatarcia. W kk znajdziesz to w okolo art. 106-108 kk ( nie pamietam dokladnie) i wtedy sobie oblicz. I pamietaj o wniosku (...)

Trwałe uchylanie sie od sluzby wojskowej

Trwałe uchylanie sie od sluzby wojskowej

ty zostałbyś dziadkiem. Wiele bym dał zeby znow móc iść do woja wowkow Czesc wam! Mam pytanie w zwiazku z uchylaniem sie od sluzby wojskowej. Mam 30 lat. Wyjechalem z polski 10 lat temu, bedac (...)

Czy pójdę siedzieć???

Czy pójdę siedzieć???

skoro wiedziales gdzie kierowac pytanie dotycząse twojej dupy. Ale odpowiem- I D Z I E S Z S I E D Z I E C !!!!!! Zebys chociaz ukradl chleb bo byles glodny ale piwsko?:-0 Powodzenia w (...)

Przestepstwo art286

Przestepstwo art286

dostalem pismo ze wplynął akt oskarzenia,przekreslony jest wniosek 335&2kpk,pouczenie skazanie bez rozprawy..Przestepstwo art 286&1kk. Proszę o radę i o pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam!

Oskarżony z Art 190 kk - Jak mam się bronić ???

Oskarżony z Art 190 kk - Jak mam się bronić ???

Oskarżony z Art 190 kk - Jak mam się bronić ??? Za kilka dni mam sprawę jako oskarżony o grożenie sąsiadowi czyli z art 190 / grożba karalna /. Facet zaczepiał na klatce schodowej (...)

Oszustwo art 286 kk1 - ściganie z urzędu

Oszustwo art 286 kk1 - ściganie z urzędu

Oszustwo art 286 kk1 - ściganie z urzędu Witam zostalem oskarzony o poslugiwanie sie kartami kredytowymi ludzi z usa i to przestepstwo scigaja z urzedu bo oni niezglosili tego (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

czyn zabroniony jest kara grzywny, ograniczenia wolnosci lub kara pozbawienia wolnosci do roku. Dziwi mnie kwalifikacja czynu jako umyslnego z art 157 par 2, lepiej przedstawic sprawe prawnikowi. (...)

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K. Zgodnie z treścią: \"Art. 212 kodeksu karnego § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę (...)

zaświadczenie o niekaralności

zaświadczenie o niekaralności

czynu z Art. 270&1 k.k.i Art. 12 k.k. Otrzymałam wezwanie do zapłaty grzywny oraz kosztów sądowych. Więc chyba nie otrzymam zaświadczenia o niekaralności, ale bym chciała się upewnić. (...)

art. 286 §1 kk - carding i konfiskata mienia i wyrok ??

art. 286 §1 kk - carding i konfiskata mienia i wyrok ??

art. 286 §1 kk - carding i konfiskata mienia i wyrok ?? Witam jestem podejzany o art. jak w tytule ...uzywalem cudzych numerow kart kredytowych ale nie mialem z tego zadnych kozysci materialnych (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

to w trybie art 335kpk, mam nadzieję, że otrzymam w związku z tym pismo. Pragnę także zaznaczyć, że jestem osobą pełnoletnią(26lat), bezrobotną(po studiach), obecnie mieszkam z rodzicami, (...)

nekanie wyzwiska szantaz

nekanie wyzwiska szantaz

rodzinę. Pisze raz meile z prośbami o wybaczenie stoi pod moimi drzwiami kiedy nie chcę z nia rozmawiać pisze meile z wyz ponownie. Jakiś czas temu poprosiła mnie o to abym napisała (...)

DLUG ALIMENTACYJNY-czy i jak mozna odzyskac pieniadze???

DLUG ALIMENTACYJNY-czy i jak mozna odzyskac pieniadze???

rosnie.osoba zobowiazana nie placi poniewaz nie ma z czego-prokuratura uchylila wniosek o przestepstwo z uwagi na trudna sytuacje dluznika.dluznik ow ma dosc majetna rodzine jednak-czy mozna (...)

Mam wyrok w zawieszeniu

Mam wyrok w zawieszeniu

czasie? (sara) Czy jest ktoś kto może mi pomóc????????????? sara jeśli nie udowodniono Ci winy, to nie masz czym się martwić, ten art. 270 to z jakiego Kodeksu on pochodzi bo napewno nie z (...)