przepisy o ulachyzacji w 2011 roku w gminach Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

socjalnego do nas do domu w celu przeprowadzenia wywiadu środowiskowego na rzecz pełnoletniego syna,który ubiega się o pomoc finansową z tutejszego ośrodka.Jeśli jest możliwość prosiłabym (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

rozliczał się z Urzedem Skarbowym w Niemczech. Czy tutaj bedzie wykazywał jakiś dochód tzn. czy Urząd Skarbowy Niemicki informuje Urząd Skarbowy w Polsce o osiaganych dochodach. Czy (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

. i jaki pozew napisać zeby dziecko miało nazwisko tamtego ojca. dziekuje. maja1991_2009 Dzień dobry. W wrześniu 2011 roku dostałam rozwód byłam wtedy w ciąży, mała urodziła (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

krajowa w roku 2011 chodzi o kwotę na rękę?Z góry dziekuję za informacje karina41 Najniższą krajową 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto. W 2011 (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia; 2) 91,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia; 3) 98,00 zł na dziecko w wieku powyżej (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

mogę. Mnie chodzi o to, czy bez problemu mogę założyć sprawę o alimenty jego rodzicom, czyli dziadkom syna??????? Aditi Hej CO TY MÓWISZ MI O ZA WYSOKICH DOCHODACH ABY OTRZYMAĆ ALIMENTY (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

parokrotnie uwagę , żeby go wypuszczała w ciągu dnia . Piesek się wybiega i jak się wysiusia ok. 22-ej to dośpi w domu do rana. Trzyma go cały dzień w domu a w nocy pies ujada (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty na siebie???? bardzo prosze o pomoc kinamina Jesli w marcu koncze 25 lat i chce dalej studiowac dziennie, czy w takim przypadku jestem w stanie wygrac sprawe o alimenty (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

obowiazki przechodzą na nowego właściciela, a tymczasem ubezpieczyciel wystawił polisę OC na mnie oraz na poprzedniego (!!!) właściciela, czyli w zasadzie w roku 2011 samochód (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

. Grudziadz w 1913 roku nalezal do niemiec, jednak z granic z 1937 jest to juz terytorium Polski. Do dzis w urzedzie masta z tego roku istnieja dwie ksiegi urodzen polska i niemiecka (...)

spadek

spadek

a podstawą do wydziedziczenia "mama" podała brak kontaktu od 12 lat . Testament był napisany w 2011 roku a mam zmarła w 2012.róznica jesy około roku od napisania do śmierci. (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

zasięgnąłem porady w kancelarii Grzybkowski-Guzek w Poznaniu. Oczywiście sprawa skończyła się w sądzie ale została wygrana więc bardzo się z tego powodu cieszę. Fachowe porady i (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

pisemnie/ o zamiarze skierowania sprawy do Sądu . Najlepiej na obecnym etapie udać się do Rzecznika Praw Konsumentów/ jest w każdym Starostwie/ i poprosić o pomoc w tej sprawie. (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

widywałam tylko w dniu kiedy je kupiłam, potem nawet w święta dziecko przysyłane było w za małych i podartych ciuchach. Dodatkowo mąż opłacał przedszkole w kwocie 200zł. (...)

Palenie śmieci na własnej posesji?

Palenie śmieci na własnej posesji?

plastikami to zasługuje na wysoki mandat goha prawo-cywilne.net W Bielsku-Białej straż miejska informuje palaczy, że śmieci należy spalać w piecach a nie na polu ( w Bielsku i Małopolsce (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

lutego znowu sie zatrudniłam w tej samej firmie ile mi sie należy urlopu i czy po pół roku mi się należy urlop i ile mańka prawo-pracy.net pracuje od grudnia 2008 roku w tygodniu (...)

zaświadczenie o niekaralności

zaświadczenie o niekaralności

roku byłem skazany na 1.5 roku w zawieszeni na 3 lata . Czy na obecną chwilę dostanę zaświadczenie o niekaralności ? Pozdrawiam Tomaszenko Witam. W 2009 roku byłem (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

lekarskim od 29.11.2016 czy pracodawca może mnie zwolnić? Wypowiedzieć umowę czy rozwiązać umowę o pracę? Proszę o pomoc. Gość87 Dzień dobry, Gość87, wypowiedzieć umowy o pracę (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

zmiany w przepisach, które zrzucały na byłych małżonków sprawę podziału mieszkania. Wystąpiłam do sądu o rozkwaterowanie nas oraz o przyznanie mi mieszkania ( w międzyczasie (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

należał? alutka8 No ja tam nie wiem, masz w sumie ziemie na której zarabiasz. Ale nie masz pracy. A pytałaś się o to w ZUS\'ie czy nie? Jak dzierżawa jest nie wielka, to może udostępnij (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

wiceprezesa, który w marcu 2011 roku zauważył, że wynagrodzenia rady nadzorczej są za wysokie. Dlaczego? Doszedł do nowelizacji tzw. ustawy kominowej. W artykule 29b ust. 2 napisano, (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

......robisz sobie z nas pośmiewisko....... A potem o windykacji mówi się jak o wariatach......Żal i sromota wielka Tez windykator Fifi przeczytaj sobie Ustawę o prawie telekomunikacyjnym (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

moge zrobic w tej kwestii??? Aga Chodzi mi tylko o tą konkretną sprawę twojej koleżanki o której pisałaś w poście z 27.07.2015 "Moja koleżanka po macierzyńskim nie dopełniła (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

[racodawcy o ciąży. W każdym razie wiele kobiet o tym, że jest w ciązy dowiaduje się ok. 3 miesiąca, tak miała moja koleżanka, cały czas miała krwawienia, myślała, że to (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

sytuacji złożone przez nauczycieli wnioski w okresie wakacji powinny być rozpatrzone w dniu 1 września czyli w dniu , w którym rozpoczynają się zajęcia w szkole." Pozdrawiam (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

przeprowadzą w przyszłym roku i który jest lub nie akceptowany przez prezesa SO oraz ministerstwo, w tym roku taka kontrola dotyczy np tzw. dozorów uproszczonych, w kręgu (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

wnioskujaca o alimenty postępuje w sposób właściwy i nie narusza zasad współzycia spolecznego- np. dotad nie ukonczyla szkoly, a w chwili jak opisano w poscie ubiega sie o (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

w równym stopniu od obojga rodziców.Nocleg lub dwa w tygodniu i co drugi weekend to standard w wielu krajach. polskitata TU NIE CHODZI O ODBIERANIE ale o prawo do wychowywania (...)