przepisy dotyczące emerytury dla pracujących od 1.01.2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Odmowa przyznania renty- co dalej?

Odmowa przyznania renty- co dalej?

śmietniki w poszukiwania możliwości przeżycia.Inni wiek 65 lat 25 lat pracy i emeryturka, choć przepracowali 20 lat krócej od tych ludzi długo pracujących. Chore przepisy ,chore ustawy (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

syna. Czy może od mojej żony (od nas) wystąpić z wnioskiem o alimenty. A jeśli tak, od czego zależy, że jej zostaną przyznane? A jeśli nasze dochody byłyby zbyt małe, to czy teściowa (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

dla poratowania zdrowia od przyszłego roku szkolnego czyli od 1 września ale jeszcze na starych obowiązujących zasadach. Czy zatem mogę złożyć zaświadczenie od lekarza o potrzebie (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

odpowiedź maanii Witam. Od 15 roku życia, kiedy wyjechałam do liceum, mam spore problemy finansowe. Rodzice niechętnie dawali mi pieniądze na utrzymanie - wtedy dostawałam od nich tylko 200zł (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

wątpliwe, aby sąd przyznał mu alimenty od dziecka, byłoby to bowiem radykalnie sprzeczne z zasadami współżycia społecznego). Dodatkowo jego była żona będzie wolna od zobowiązania w przypadku, (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

miejską i policję w Polsce, aby skutecznie walczyła z właścicielami psów. Ja od 6 lat męcze się z cwaniaczkowatymi idiotami, którzy wypuszczają psy od 6 rano do 23 w nocy, albo wręcz w (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

prokuratury to jedyne rozwiązanie by to załatwić Ewa Ja tez dostałam dzisiaj pismo wezwanie do zaplaty dla mojej babci która od 4 lat nie żyje Ula to tak jak ja moje najlepsze przepisy (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

WDZIECZNA JAK BY MI NA NIE KTOS ODPOWIEDZIAL OD # TYGODNI NIE MIESZKAM Z MATKA I OJCZYMEM A OD MOJEGO OJCA BIOLOGICZNEGO MAM ZASADZONE @%) ZL ALE ON NIE PLACI WYMIGUJE SIE OD PLACENIE ZRESZTA (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

lat pracy i wiek 62 lata.Ta utopijna ustawa pozbawia długo pracujących ubiegania się o zasiłek przedemerytalny, jest do kitu i zła.Totalna bieda dla długo pracujących. Andrzej

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd napisał wtedy własnie taką formułkę. Miałem też taki przypadek, że sąd I instancji, który orzekł odmownie nie ściągnął nawet akt od komornika i nie zażądał od niego wyjaśnień (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

płaci. Sąd zasądzi Pani alimenty na dziecko od dziadków i od tego czasu będą musieli płacić zasądzone kwoty, ale nie muszą pokrywać długu syna. mrozowskim Kiedy można pozwać o alimenty (...)

alimenty i ustalenie ojcostwa

alimenty i ustalenie ojcostwa

właściwym dla dochodzącego. To ile można żądać zależy od usprawiedliwionych potrzeb dochodzącego alimentów oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

duzym macierzynskim. Er Witam, bardzo proszę o informację w poniższej sprawie: ? Do 25 stycznia 2017 przebywałam na zasiłku macierzyńskim (od najwyższej podstawy); ? od 25 stycznia do 05.02.2017 (...)

straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

własne dziecko. A Wy staracie się mu doradzić, jak uwolnic sie od obowiązku?? Pomijam już rady, które pachną kryminałem! Poza tym, za uchylanie sie od płacenia alimentów dostaje się wyrok (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

czas określony od 20 października 2008-20października2009r(pełny etat)Od 12 listopada dowiedziałam się że jestem w ciąży 6 tydz.-dostałam skierowanie do szpitala -od tego czasu jestem (...)

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

(2) Duże kredyty dla firm - dla firm z sektora LLC i branży (3) kredyty hipoteczne --- kupić dom lub wyremontować dom (4) Kredyt rolniczy --- Pożyczki dla właścicieli gospodarstw (...)

Rozwód bez obecności pozwanego

Rozwód bez obecności pozwanego

,akt małżeństwa i opłatę 600zł, chyba ,że występuuje Pani o zwolnienie -to od razu dołączyć oświadczenie o stanie majątkowym z załącznikami-zaświadczenie z urzedu skarbowegoza poprzedni rok (...)

Alimenty płacone na ojca

Alimenty płacone na ojca

alimentów od dziecka dla rodzica. Można tylko liczyć na to że sąd dopatrzy się niezgodności z zasadami współżycia społecznego. Niestety w tej chwili jest tylu pracujących nma czarno (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wspollokatorce ktora brala prysznic a ze lazienka ma 2 wejscia jedno od wejscia glownego 2 od pokoju uslyszal jak ktos wchodzi i darła sie ze stoi nago zeby nie włazic na to pani starsza wparowala (...)

sprawa o alimenty na matkę

sprawa o alimenty na matkę

BO TO NA DZIECI PŁACIMY ALIMENTY NIE NA SWOJE ZACHCIANKI każdy chce żyć godnie ale... patrzmy najpierw na to co dla dziecka jest dobre a potem popatrzmy co bysmy chcieli dla siebie... bo my swoje (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

uprawniony, to jej znaczenie dla procesów podatkowych. Oznacza to, że US ma jedynie zbadać, jakie skutki rodzi zawarcie umowy dla celu opodatkowania nabycia podatkiem VAT. Sprawdzanie, czy mogła (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

posiadamy certyfikaty i legalnych licencjonowanych wierzyciele. przerabiamy kredytów na krótkich i długich terminów z kredytu, jak co 2%. mamy doskonałą reputację za udzielanie kredytów dla tysięcy (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

były zaliczane okresy, w których na mocy szczególnych przepisów pracownik został zwolniony ze świadczenia pracy, z wyjątkiem okresu urlopu wypoczynkowego. A zatem od dnia 1 listopada 2005 r., tj. (...)

Urlop? - Pracownik młodociany

Urlop? - Pracownik młodociany

pracownika, ucznia szkoły dla osób pracujących, udzielić mu w okresie ferii szkolnych urlopu bezpłatnego w wymiarze nie przekraczającym łącznie z urlopem wypoczynkowym 2 miesięcy. Co ważne (...)

ZUS TANIEJ?

ZUS TANIEJ?

zł miesięczxnie i od tej kwoty jest nalezna składka, a nie od minimalnej podstawy wymiaru z tytułu działalności. Przy zbiegach ubezpieczeń -np. działalność gospodarcza i umowa zelcenia - (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne przedawnia się, jeżeli zadłużenie nie zostanie uregulowane w ciągu 6 miesięcy od dnia wypadku lub od dnia złożenia wniosku o przyznanie tych świadczeń (...)

renta po zmarłym tacie

renta po zmarłym tacie

(adresy w internecie). Mam nadzieję, że Twoja Mama żyje, bo gdyby nie, to przysługiwałby Ci jeszcze dodatek dla sieroty zupełnej. pozwany Od kwoty brutto oblicza się 85% i od tej kwoty (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

alimenty dla ojca?? ela55 alimenty.pl witam w jakiej sytuacji należa się alimenty dla ojca? z góry dziękuje za odpowiedzi metkat Witam mam pytanie w jakiej sytuacji ojciec może zarządać alimentów (...)

Kruz A ZUS opłaty

Kruz A ZUS opłaty

. Płacą oni wygórowane składki zusowskie, a dostaję emerytury które nie wystarczają na godne życi. Tymczasem kruz rozdaje rolnikom - nierobom darmowe renty i emerytury z tytułu nie ciężkiej (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

wytrzymala. root_error_351 SKORO SŁUŻYSZ POMOCĄ TO CO POWIESZ NA TO ŻE: OD KILKU MIESIĘCI JESTEM Z MĘŻCZYZNA, KTÓRY ODSZEDŁ OD ŻONY BOWIEM BYŁA DLA NIEGO KOSZMAREM.ZONA ZNĘCAŁA (...)