Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dom - koszty testament a przepisanie19 Stycznia 2005

  W skrócie: Dom jest żyjących dziadków. Każde w testamencie zapisało swoją połowę po połowie na 2 synów. Kiedyś będę tam mieszkać ja (wnuczka) po odkupieniu połowy od drugiego syna. Dziadkowie chcą (...)

 • zakup ziemi23 Listopada 2005

  witam chcielibyśmy kupić ziemie, mamy takową na oku ale jest jeden problem. żeby kupić grunt o takim areale (6 ha) musimy, wg noweej ustawy spełniać pewne warunki tzn 1 wykształcenie rolnicze, 2 zaswiadczenie (...)

 • przepisanie domu29 Lipca 2004

  Rodzice mojego meza przepisali mu dom i działke czy ja jako zona mam do tego jakies prawa (katarzyna) Darowizna nie wchodzi w skład majątku wspólnego a więc dom i działka jest własnością tylko Twojego męża. (...)

 • przepisanie14 Marca 2010

  jakie są możliwości przepisania jeśli osoba, na którą przepisane jest mieszkanie za kilka tygodni kończy 18, a rodzice chcą dopisać jeszcze jedną osobę do tego mieszkania lub przepisać na osobę trzecią. (...)

 • sprawa spadkowa a przepisanie mieszkania- PROBLEM11 Lutego 2013

  Witam, moja sytuacja wygląda tak: moja mama zmarła 5 lat temu i zostawiła mi w spadku mieszkanie własnościowe. Odbyła się rozprawa sądowa i spadek przyjęłam na podstawie testamentu. Następnie żeby nie (...)

 • Przepisanie piętra w domu jednorodzinnym31 Maja 2011

  Dzień dobry, proszę o pomoc w moim problemie. Razem z żoną mieszkamy u teściów w domu jednorodzinnym. Razem z żoną, chcemy zamieszkać na poddaszu tego domu. Wcześniej chcemy go wyremontować, biorąc (...)

 • BRAK ZGODY NA PRZEPISANIE DZIAŁKI BEZ DOSTĘPU DO DROGI PUBLICZNEJ12 Stycznia 2012

  Witam, bardzo proszę o radę :( Jestem w trakcie przepisywania działki od mojej babci. Babci działka sąsiaduje z rodziców działką od prawej strony + fragment za domem rodziców też jest jej. Tę część (...)

 • Śmierć Prezesa sp.z.o.o.12 Marca 2013

  Witam.Mam problem odnośnie spólki z o.o. Spólka powstala w 1989 roku i jest w dalszym ciągu zarejestrowana w rejestrze handlowym, nie została przerejestrowana do KRS. Załoźycielami spółki jest (...)

 • czy mama moze przekazac mimieszkanie komunalne [scedowac]15 Marca 2011

  Witam moja mama ma mieszkanie komunalne jest na nim głównym najemca.ja zawsze mieszkałam u mamy do czasu kiedy chciałam ułożyć sobie życie wymeldowałam się od mamy na inne mieszkanie tam przebywałam przez (...)

 • Matka wzięła kilkanaście kredytów - co możemy zrobić?27 Sierpnia 2009

  ? Mama moja zaciągnęła ok. 15 kredytów w różnych bankach na kwotę ok. 180 000 zł ? Obecnie jej dochód wynosi ok. 1000 do 1400 zł (zależy od nadgodzin) ? Na dzień dzisiejszy (27.08.09) przebywa w szpitalu (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane