przedawnienie art 190 par 1 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. Więc działamy wg słynnego 118 KC. ------------------------------------------------------------------- Opłaty dodatkowe pobierane wg art 481 par 3 są nielegalne. Tak stanowi wyrok sądu. Podpinanie (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

czyli zapisywac o czym sie rozmawiało ale nie nagrywać. pytałes o przedawnienie Art. 118kc po 2 latach juz nastepuje przedawnienie roszczen dotyczacych konkretnie tej sprawy pracownik firmy (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. (...)

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

. albo: art. 190 KK par. 1 . Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

razu do komornika. Jeżeli chodzi o zapewnienie sobie i dziecku bezpieczeństwa może Pani złożyć doniesienie na Policję o groźbach karalnych art. 190 par. 1 kk, lub nawet (...)

Groźba karalna

Groźba karalna

Groźba karalna Jakie są prawno-karne aspekty groźby karalnej ? Zagadnienie to reguluje art. 190 oraz 191 kodeksu karnego. Kasia 43 z jakiego artykułu jest groźba karalna?! salomea70 art. (...)

Rozprawa w sądzie - stalking

Rozprawa w sądzie - stalking

efekcie prowadzi do wzbudzenia w tej osobie strachu o swoje bezpieczeństwo. Obowiazujący od czerwca 2011 roku dodany art. 190 a kk stanowi: §. 1.Kto przez uporczywe nękanie innej osoby (...)

Groźby karalne - jak reagować???

Groźby karalne - jak reagować???

czyn z art 190 kk. W każdej chwili może Pan wniosek cofnąć (za zgodą prokuratora do czasu rozprawy, a potem za zgodą sądu, przy czym ponowne złożenie wniosku nie jest możliwe- rezygnacja (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

powołując się na art 117 par 1 K.C o przedawnieniu i sprawa zamknięte Seba prawo-cywilne.net Witam ,rodzina brata odrzucila spadek ktory ja przyjelam z dobrodziejstwem inwentarza .Podobno (...)

wniosek o uzasadnienie wyroku w KK

wniosek o uzasadnienie wyroku w KK

wniosek o uzasadnienie wyroku w KK Dzień dobry Jestem pokrzywdzony z art. 190 par. 1 kk. 31-12-2019 sąd wydał wyrok uniewinniający. Niestety, nie jestem oskarżycielem (...)

Oskarżony z Art 190 kk - Jak mam się bronić ???

Oskarżony z Art 190 kk - Jak mam się bronić ???

Oskarżony z Art 190 kk - Jak mam się bronić ??? Za kilka dni mam sprawę jako oskarżony o grożenie sąsiadowi czyli z art 190 / grożba karalna /. Facet zaczepiał na klatce (...)

art. 190 & 1

art. 190 & 1

prześle do jego szefa. A tu dostaję po miesiącu wezwanie jako podejrzany w sprawie z art. 190 & 1 kk. W mailach do Kasi rozpisywał sie, że cierpi na depresje i dlatego leczy się (...)

Oskarżony kompletnie za nic?

Oskarżony kompletnie za nic?

lat i zobowiązać Cię do respektowania warunków ugody mediacyjnej (pod warunkiem że nie jesteś osobą karaną). Jest jeszcze jedna możliwość. Przestępstwo z art. 190§1 kk jest (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

"kicha". Quentin Nalezy zlozyc w Prokuraturze wniosek o dobrowolne poddanie sie skazaniu bez rozprawy z art 335 par 1 kpk i poprosic sad o wyznaczenie pniezwlocznie terminu posiedzenia w tej (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

zarzucono kwalifikowane znęcanie, tj. znęcanie połączone ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa lub skutkujące targnięciem się pokrzywdzonego na własne życie (art. 207 par. 2 lub 3 Kk). (...)

Pilnie proszę o  pomoc  !!! art. 190 & 1

Pilnie proszę o pomoc !!! art. 190 & 1

, a te jego nagie zdjęcia prześle do jego szefa. A tu dostaję po miesiącu wezwanie jako podejrzany w sprawie z art. 190 & 1 kk. W mailach do Kasi rozpisywał sie, że cierpi na depresje (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

alkoholu Ustawa o wychowaniu w trzeźwości Dz. U. 2002 r. Nr 147 poz. 1231. Tutaj wogóle jest pomieszane. Art.15 par.1 lit.2 zabrania sie sprzedaży osobom do lat 18 ale w par.2 W przypadku (...)

czy to właściwa kwalifikacja czynu?

czy to właściwa kwalifikacja czynu?

zakwalifikowana przez naczelnika policji jako " wypowiadanie gróźb karalnych pod moim adresem" i wszczęto dochodzenie z art. 190 paragraf 1 kk wcześniej skierowałem sprawy do (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

istotne jest art. 157 par. 2 kk w zw. z art. 57 par. 1 i 2 kk. Dotyczy to bowiem wymiaru żądanej kary oraz obowiązku zapłaty przez Pana nawiązki. To zostanie (...)

czy możliwy jest wyrok w zawieszeniu za kradzież rozbójniczą i groźby karalne?

czy możliwy jest wyrok w zawieszeniu za kradzież rozbójniczą i groźby karalne?

art. 190 § 1 kk ? Wcześniej ta osoba była karana grzywnami za drobne kradzieże. Dodam, że pokrzywdzeni nie odnieśli żadnych uszczerbków na zdrowiu. W czasie rozboju doszło tylko (...)

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym?

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym?

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym? Witam, zostałem skazany z art.18 par (...)

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk. Witam, Mam pytanie jeśli ktoś udzieli mi rzetelnej odpowiedzi, będę bardzo wdzięczny. Jakiś czas temu zgłosiłem na prokuraturę (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

zwolniona dyscyplinarnie z pracy - poza tym dowiedziałam się, że szefowa złoży w prokuraturze zgłoszenie popełnienia tego czynu zgodnie z art. 267 par. 1. KK próbowałam się (...)

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

mimo wszystko wejdzie na takową stronę, to jednocześnie wyraża zgodę na oglądanie takich treści i nie można wtedy mówić o przestępstwie z art.202 par. 1 k.k. Taką opinie (...)

Pobicie, groźby karalne, znieważenie osoby - co robić?

Pobicie, groźby karalne, znieważenie osoby - co robić?

Pobicie, groźby karalne, znieważenie osoby - co robić? Witam, za 2 miesiące będę miał sprawę dotyczącą 3 art. 1. Przestępstwo 158 & 1 kk (pobicie) 2. Czyn 190 & 1 (...)

1

2

3