projekt zmiany w prawie budowlanym w 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


wewnętrzna instalacja gazowa

wewnętrzna instalacja gazowa

częsci wspólnej i stanowia jego wyposażenie. Licznik w lokalu lub na korytarzu był punktem okreslajacym pewne prawa w starym Prawie Budowlanym i Energetycznym. ,,Instalacja wodociągowa (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani w (...)

Jakie zmiany w prawie budowlanym w 2011 ?

Jakie zmiany w prawie budowlanym w 2011 ?

Jakie zmiany w prawie budowlanym w 2011 ? Witam, nowelizacja w prawie budowlanym ma ponoć wprowadzić rewolucyjne zmiany, ale wyczytałem, że (...)

Poszukuję prawnika - specjalisty od prawa budowlanego.

Poszukuję prawnika - specjalisty od prawa budowlanego.

Racławickiego mnie uchroniła przed przegraniem sprawy z Insepktoratem budowlanym w Poznaniu wiec polecam. Błaszczu Jak macie okazje walczyć z Nadzorem Budowlanym w Poznań to lepiej (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

garaż trzeba rozebrać lub przenieść w inne miejsce i znów złożyc w odpowiednim urzedzie zgłoszenie na następne 120 dni itd... Przyznasz że procedura bardzo kłopotliwa. Jeszce jedno - lepiej (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

efektem uzyskanej porady prawnej. Mój obowiązek alimentacyjny trwał 10 lat: 2001 - 2011 i żaden sąd tego obowiązku nie uchyli. Natomiast w roku 2017 tym, czyli w siedem lat od usamodzielnienia (...)

Nazwisko dziecka

Nazwisko dziecka

przeszkadza to ze syn ma jego nazwisko i nie chce go zmieniac....czy on moze to zrobic bez mojej zgody ? eve30 Witam Jestem w trakcie rozwodu. W marcu ma urodzić się moje córeczka. Przyjęłam (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

pisemnie ? W takich sprawach z nimi nie można wdawać się w żadne rozmowy. Wystąpić pisemnie /listem poleconym/ i zażądać dokumentów, w oparciu o które wzywają do zapłaty. Jeżeli (...)

Zmiany w prawie budowlanym??

Zmiany w prawie budowlanym??

Zmiany w prawie budowlanym?? witam, ponoć na dniach ma się okazać czy będziemy mieć przyjaźniejsze przepisy budowlane. Zamiast pozwolenia na budowę i użytkowania ma być prosta (...)

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

sie bierze tyle zawisci. W koncu na pewno w zwiazku byly jakies piekne chwile, sliczne wspomnienia i nie raz jeden drugiemu pomagal. Czemu w sadzie jest oczerniany tylko facet..?! Do rozpadu (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

ktorej bylem zatrudniony na pelny etat ?? Jasiu prawo-pracy.net Mam pytanie ile należy mi sie urlopu??? W 2007 w czerwcu skończyłam szkołe a w pażdzierniku poszłam na staż staż skończyłam (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ?? Najniższa krajowa 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto, tj. w 2011 roku stawka minimalna brutto wynosi 1386 zł. tak więc: * (...)

Czy opisana sytuacja dotyczy naruszenia praw autorskich?

Czy opisana sytuacja dotyczy naruszenia praw autorskich?

posądzenie o błędne wykonanie projektu(tzn niezgodnie z założeniami architektury). W opisie technicznym zapewne nadal figurują wszystkie stropy, a jednego już nie ma. Nie ma w projekcie obliczeń (...)

Wymiana okien

Wymiana okien

prawnej Zwrot kosztów poniesionych na wymianę okien W razie pytań lub wątpliwości, skontaktuj się z e-prawnik.pl     e-prawnikpl posiadam mieszkanie własnościowe w (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

prawnika!!! Mało tego-wiem,że alimenty działają w obie strony-nie tylko rodzic-->dziecko, ale też dziecko--->rodzic w sytuacji,gdy ten pozostaje w niedostatku.Ja wiem,że w tej (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

droga dojazdowa do w/w lini z drogi publicznej to odpowiednio: 200m i 100 m, dodam, że są to działki przeznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowe rezyndencjonalną. (...)

Szkolenia WOLTERS KLUWER POLSKA - czerwiec 2011 - KALENDARIUM !!!

Szkolenia WOLTERS KLUWER POLSKA - czerwiec 2011 - KALENDARIUM !!!

termin: 16 czerwca 2011 r. Warszawa, w godz. 10:00 - 16:00 wykładowca: dr Sebastian Ładoś - sędzia Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, Kierownik Sekcji Postępowania Przygotowawczego. Więcej

Uciążliwy sąsiad - grożący mieszkańcom, roszczący sobie prawa i zawłaszczający części wspólne

Uciążliwy sąsiad - grożący mieszkańcom, roszczący sobie prawa i zawłaszczający części wspólne

"jej" klatce schodowej po 22 to "się doigrają". Takie same pogróżki stosowała w kierunku mojej mamy i mnie, gdy nasze psy szczeknęły na nią w ciągu dnia. Przeszkadzało jej, że psy chodzą (...)

Legalizacja miękkich narkotyków

Legalizacja miękkich narkotyków

nigdy by nie zażył. Podobno w miarę czysty jest w Polsce haszysz, ale... kto to może wiedzieć. Tak czy owak - legalizacja mogłaby otworzyć drogę do kontrolowanej produkcji i sprzedaży w (...)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

ona na sądowną sprzedaż nieruchomości, którą obciąża w sytuacji, gdy należności związane z procesem inwestycyjnym nie są regulowane. Cena sprzedaży jest w całości lub w części (...)

Projekt zjazdu indywidualnego z drogi wojewódzkiej

Projekt zjazdu indywidualnego z drogi wojewódzkiej

Projekt zjazdu indywidualnego z drogi wojewódzkiej Witam. Proszę o informację czy po zmianach w prawie budowlanym potrzebuję projektu zjazdu indywidualnego z drogi wojewódzkiej ? (...)

co z kablami w budynku?

co z kablami w budynku?

znajdujące się w kanalizacji technicznej nie są ani obiektem budowlanym (lub jego częścią), ani urządzeniem budowlanym. Stwierdza to nowelizacja ustawy o Prawie budowlanym (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

wychowującemu dziecko ? przysługuje prawo do części urlopu macierzyńskiego, odpowiadającej okresowi pobytu pracownicy w szpitalu. W takim przypadku urlop macierzyński pracownicy przerywa się (...)

rażąco wygórowane kary umowne za zwłokę w opóźnieniu wykonania umowy

rażąco wygórowane kary umowne za zwłokę w opóźnieniu wykonania umowy

to konserwator zabytków tylko osoba odpowiedzialna za obiekt ze strony Zamawiającego), dodatkowo w trakcie prac wynikało całe mnóstwo nieścisłości pomiędzy projektem budowlanym, wykonawczym (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

marcu. W sierpniu przyszła odpowiedź z Niemiec, że zaczynają szukać dłużnika. W grudniu przyszło pismo, że został znaleziony. Po wyciągnięciu wszystkich odpisów złożyłam w lutym (...)

Zmiany w prawie pracy 2011

Zmiany w prawie pracy 2011

Zmiany w prawie pracy 2011 Witam Mam pytanie jakie zmiany sie szykuja jesli chodzi o prawo pracy od nowego roku??Z góry dziękuję za informacje

taryfikator mandatów 2012

taryfikator mandatów 2012

, czy wasz taryfikator tutaj http://e-prawnik.pl/wiadomosci/zmiany-w-prawie/nowy-taryfikator-mandatow.html przewiduje wszystkie zmiany, bo wydaje mi się że miało byc ich zdecydowanie (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

bez łazienki, ubikacji na koszt swoich rodziców też pijących i prowadzących "lekki" tryb życia).Jednak była żona ma zasądzone widzenia w 2 weekendy w miesiącu. Zabiera syna w sobotę, (...)

KSAP zmiany w stypendiach ?

KSAP zmiany w stypendiach ?

będzie obowiązywać od 23 września 2011 r. bez vacatio legis wierzymir Projekt określa przepisy dotyczące wynagrodzeń pracowników KSAP, co obecnie jest opisane w rozporządzeniu (...)

1

2

3

4

5

...

16