Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Społeczny kurator sądowy18 Lipca 2003

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, obowiazki wynikaja z ustawy o kuratorach sądowych, obecnie (...)

 • nieletni pod wpływem alkoholu w szkole8 Lutego 2012

  Witam. Pisze pod wpływem informacji od mojej koleżanki która jest nauczycielką w jednej z małopolskich szkół. Co może zrobić nauczyciel kiedy ma podejżenie że jeden z uczniów w szkole jest pod wpływem (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym26 Czerwca 2006

  lepiej zapłacić janekmag Mam pytanie czy straz miejska moze dac mandat za niesienie piwa otwartego ale całe [po otwarciu nic nie było wypite] a wogole która ustawa mowi o wykroczeniu karnym w zwiazku (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę11 Grudnia 2002

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej rodziców. mieszkanie do niedawna było komunalne. Obecnie (...)

 • Podrobiona legitymacja30 Sierpnia 2001

  takim przypadku mu teraz grozi, czy jakoś da sie tą sprawę rozwiązać bardzo proszę o pomoc betii65e Wszystko zależy od sędziego. Art. 6. Wobec nieletnich sąd rodzinny może: 1) udzielić upomnienia, 2

 • Drazliwa sytuacja rodzinna3 Grudnia 2009

  Witam! Opiszę może pokrótce swój problem. Mianowicie, z moją babcią na mieszkaniu jest zameldowany jej syn, osoba bez pracy, ciągle matacząca, mająca pełno długów, alkoholik, można śmiało powiedzieć, (...)

 • Wykup mieszkania z Administracji Domów Miejskich7 Lutego 2008

  Witam mam taki problem. W sierpniu 2007r w urzędzie miasta zostały przez moją babcię złożone dokumenty dotyczące wykupu mieszkania od ADM. W listopadzie 2007r z powyższego mieszkania wymeldowały się trzy (...)

 • Alimenty na dziecko2 Sierpnia 2007

  płacił, ponieważ mąż nie pracuje. ja również nie pracuję i w obecnej chwili jestem na utrzymaniu rodziców. jaką kwotę mam wpisać mika alimenty.pl CHCE ZAŁOŻYĆ SPRAWĘ O ALIMENTY DLA DWÓCH NIELETNICH (...)

 • Unieważnienie uznania dziecka30 Marca 2005

  Czy jest sposób by po uznaniu dziecka po trzech latach od jego urodzenia, a po po czterech latach po jego uznaniu wnioskować o unieważnienie uznania? Oczywiście na podstawie badań. Tygrys! Napisz do mnie, na (...)

 • Do Kuratorów zawodowych16 Czerwca 2004

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną dotyczącą naszej pracy. Można by dokonywać wymiany doświadczeń (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane