projekt nowej ustawy o policji z 2011r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

, policji i prokuratury, moze i nawet z sadu). Czy ktos z was mial moze podobna sytuacje bedac w dalszym ciagu studentem? Tomek ma 17 lat i złapano mnie ostatnio na podrobionej legitymacji (...)

Jak założyć partię polityczną ?

Jak założyć partię polityczną ?

myslę o założenie nowej partii w kraju , posiadam dużo pomysłów do zrealizowania - zapraszam - pawel234@wp.pl - jestem z Piaseczna martin165 Witam Bardzo serdecznie piszę z małej (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policji o wstąpienie w stosunek najmu. Policja nie wyraziła zgody powołując się na art 89 ust. 1 i 2 ustawy o Policji z dn. 6.04.1990 r. Dz. U. nr 30 poz. 179. (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

policji.... mogę sie domyśleć że za alkohol... bo lubi pić i przyznaje się do tego.... konkubina go wyrzuciła z domu też pewnie dlatego... ma 3 synów, z żoną byłą 1 a z (...)

mieszkanie po policji

mieszkanie po policji

których Skarb Państwa jest podmiotem dominującym w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego (...)

Ochrona sklepowa

Ochrona sklepowa

opuszczenia chronionego obiektu...zresztą co będę tu pisała, art.36 ustawy o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997r, wraz z rozporządzeniami wykonawczymi wszystko (...)

Plan zagospodarowania przestrzennego

Plan zagospodarowania przestrzennego

przestrzennego jest z 1996 r., to znaczy, że jest planem obowiązującym, ale jego zapisy należy interpretować na podstawie znowelizowanego ustawy o planowaniu przestrzennym z (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

wychowaniu w trzezwosci i przeciwdzialaniu alkoholizmowi skazuje go (dz u z 2002r nr 147 poz. 1231 z poz zm) i zato n amocy at43 ust 1 powolanej ustawy skazuje go na grzywne ******** (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

Twoich dłu?gów, skontaktuj się z wierzycielami, tj. z osobami, którym jesteś dłużny pieniądze, i poproś o dane. Trzeba ich poinformować o Twej sytuacji. 2.Dowiedz się tego, (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

ALIMENCIARZA. Nawet z miłości, tym bardziej że oni podejrzanie często się zakochują... babsztyl wredny Proszę o radę. Mam zasądzone alimenty 220 zł. Sama zarabiam 2500,- i jakoś radzę (...)

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

by momentalnie . jaro Witam panią adwokat mam również problem z firmą raport dzisiaj 16.11.2016 r dostałam pismo od nich z wyrokiem sądu z dnia 7.11.2013 o narazie sądowym (...)

Wyrok skazujący

Wyrok skazujący

niesłusznie pozbawiony wolności przez sąd i prokuraturę, to może złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich o zbadanie jego sprawy. Zgodnie z art. 10 ustawy z 17 lipca 1987 (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

......robisz sobie z nas pośmiewisko....... A potem o windykacji mówi się jak o wariatach......Żal i sromota wielka Tez windykator Fifi przeczytaj sobie Ustawę o prawie telekomunikacyjnym (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

podane jak na widelcu!!! jak juz robic szum to z glowa!!! eeww prawo-pracy.net eeww w artykule z gazety Gdańskiej było napisane o zabezpieczeniach a raczej o braku zabezpieczeń8-) (...)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

uchylaniu się, tak jak formułuje to artykuł 209 par. 1 kk w nowym brzmieniu? Joga94 Witam dostałem z policji wezwanie w charakterze świadka w sprawie o przestępstwo z art.209 & (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

KRK.Sedziowie wychodzą z założenia,że to kurator prowadzi karę do końca.Zamierzam troche z tym powalczyć.W poprzednim poście pisałeś o zapisie w Regulaminie wewnętrznego urzedowa....,o (...)

wewnętrzna instalacja gazowa

wewnętrzna instalacja gazowa

projektanta po projekt. 3. Z papierkiem pkt. 2 do urzędu po wydanie pozwolenia na budowę. 4. Z papierkiem pkt. 3 do PINBu, aby wykonać zgłoszenie. 5. Z dziennikiem budowy do wykonawcy (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

wniosek. CZy jest możliwe abym zasądzenie alimentów (ich podwyższenie) odbyło sie bez mojego udziału. tzn. nie otrzymałem żadnego zawiadomienia z sądu. O ich podwyższeniu dowiedziałem się (...)

Inwestycje z funduszu remontowego

Inwestycje z funduszu remontowego

Urząd Miasta. Blok jest już stary (wybudowany w 1958r.). Nie posiada instalacji c. o. Mieszkania ogrzewane są na własny koszt. Po wykupieniu mieszkania (1996r.) w swoim mieszkaniu i na (...)

Legalizacja miękkich narkotyków

Legalizacja miękkich narkotyków

, zwykle chodzi o pieniądze. O ile sam nigdy nie miałem okazji sięgnąć po narkotyki "miękkie" czy "twarde" (pewnie także z powodu Sztaudyngerowskich trzech "O" - braku okazji, (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

wyroku od dnia 25 czerwiec i powinno trwac do 25 czerwca 2017r. pytanie moje nie mam jeszcze psycho testów ale mam skierowanie z policji czy moge juz robic te testy. dzis jest 18.03.2017r (...)

Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

wysokości 150 zł? Śmiechu warte. I co masz zamiar tak to zostawić? Pamiętaj, że wraz z rosnącymi potrzebami dziecka możesz żądać podwyższenia alimentów. Na tak, ale co z tego:-(((( A. (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

ale słyszałam że coś się zmieniło proszę o odpowiedz. pozdrawiam. małga prawo-pracy.net Ile mi sie należy chorobowe za 12 dni,na umowie mam 1.380??? Proszę o szybką odpowiedziedz. Z (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

chowanie glowy w piasek to słabe rozwiazanie;/ klara77 Obowiązek nauczycieli do nadzoru nad podopiecznymi wynika z ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz.U. (...)

KONTAKTY Z DZIECKIEM

KONTAKTY Z DZIECKIEM

-będzie zasięgal porad prawnika!hahahahahahaha Dominik Żona w trakcie rozwodu utrudnia mi kontakty z 5-o letnią córką, nie ma jeszcze wyroku , ale jest postanowienie o zabezpieczenie (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

? Zgodnie z art. 2 pkt 2 lit. "c" branżowej ustawy emerytalnej (j.t.: Dz.U. z 2004 r. nr 8, poz. 67, ze zm.), emerytowi policyjnemu przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego (...)

wyrok a nieplacenie alimentow

wyrok a nieplacenie alimentow

ustawa jaka się szykuje, a może też będzie niewypałem jak o zas. rodz. Jest w sejmie projekt ustawy wg której m. in. komornik będzie współpracował z pracownikami opieki społ. (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

ramach pomocy prawnej i często z tego korzysta. Są urzędy, które przyjmują umowy, ale robią to z braku znajomości przepisów. Raczej będzie miał Pan z tym kłopot. Odsprzedanie pojazdu (...)

Rozwód

Rozwód

zameldowania lub ostatniego zamieszkania. Jeżeli chodzi o kontakt z dzieckiem no to trzeba wnieść razem z pozwem o rozwód wniosek o ustalenie kontaktów z dzieckiem. (...)

1

2

3

4

5

...

29