Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dni wolne za święta w sobotę22 Kwietnia 2003

  nie mieli by się do kogo przyczepić bo tak jak oni wszystko zrobilibyśmy zgodnie z prawem i nigdy nie wiadomo kto bierze w tym udział a komu naprawdę w tym dniu potrzebne jest wolne.Jeżeli (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy21 Czerwca 2005

  , tryska energią. Uważam, że jest to nie w porządku w stosunku do naszego Szefa. Też byłam w ciąży (dwa razy) i za każdym razem korzystałam ze zwolnienia ok. 8 m-ca ciąży. (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY26 Października 2006

  miesiace jezeli moja umowa o prace jest do kwietnia?jeszcze czy po urlopie macierzynskim musze wykorzystac urlop wypoczynkowy płatny. iwonamu prawo-pracy.net mania mam pytanie czy na trzecie dziecko (...)

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy16 Października 2011

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do godz 21-22 oprocz tego pracuja w soboty (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia12 Marca 2006

  pracy szkoły. Kiedy powinnam złożyć wniosek i zawiadomić o tym dyrektora ? Jeszcze w tym roku szkolnym, czy wystarczy np. w czasie wakacji ? Czy trzeba wziąć taki urlop na okres całego roku (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?20 Maja 2004

  z tytułu składek ulegają przedawnieniu po upływie 10 lat, licząc od dnia, w którym stały się wymagalne, z zastrzeżeniem ust. 5–5d. 5. Nie ulegają przedawnieniu należności z tytułu (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym26 Czerwca 2006

  wyglądać w następujący sposób: otrzymałeś mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeżwości. Przyjmując mandat karny kredytowany zgodziłeś (...)

 • jestem polakiem mieszkam we francji,żona wyjechała z dziećmi do polski7 Kwietnia 2012

  Witam od razu przejdę do rzeczy a więc ,mieszkałem z żoną we Francji około 6 lat,nagle żona podjeła decyzję o powrocie do polski,ale ja że mam we Francji kontrakt CDI nie mogłem tego (...)

 • VAT-2529 Marca 2013

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone 6% cło oraz 19% VAT od wartości (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy9 Czerwca 2005

  Społecznych, Strażą Graniczną oraz urzędami kontroli skarbowej. Równolegle kompetencje kontrolne w sprawach stosunku pracy wykonuje PIP. W 2002r. w 17% skontrolowanych przez PIP zakładów (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane