Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy16 Października 2011

  potrafi przywiezc pracownika (z dwu tyg delegacji ) w sobote o 1!!! w nocy do domu a w niedziele nastepnego dnia dzwoniac o godz 20 informuje pracownika ,ze o 23 tego dnia wyjezdza zpowrotem do pracy. Zdazalo (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy9 Czerwca 2005

  lekarskim i poszukiwac pracy. Okres pobierania składek chorobowych można przedłużyć do 6 miesięcy, trzeba tylko znaleźć w sobie jakąs chorobę niestety. Michał prawo-pracy.net trzeba ich (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy21 Czerwca 2005

  tzn. wrócić do swoich regulaminowych godzin pracy (które do tej pory były nagminnie łamane- mam wypracowane nadgodziny za które mi nie zapłacili i nie zapłacą).Moja szefowa oświadczyła że nic (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY26 Października 2006

  , żeby urzędy przymknęły oko na te cholerne 2 zł ? proszę o odpowiedź Grześ prawo-pracy.net WITAJ MAGDA czy możesz i napisać jak liczą te dochody z us? bo wiadomo moje sa za 2007 ale ja teraz (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę22 Kwietnia 2003

  orzeczenie Sądu Najwyższego. Ewa czyli jesli mam sobote wolna to moge 3 maja przeniesc sobie na 2 maja? i to by mi pasowalo ale z tym moim pier... szefem sie nie dogadam asia Jezeli dzien ustawo wolny od pracy (...)

 • Ile urlopu mi się należy???3 Stycznia 2006

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu na 1/2 i ma 26 dni.Jak to w końcu jest??Bardzo proszę (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia12 Marca 2006

  odpowiedz Pozdrawiam ANNNa prawo-pracy.net Witam Od 30 sierpnia 2009 do 18 października 2009 jestem na zwolnieniu lekarskim po przebytej operacji... czy na urlop na poratowanie zdrowia mogę przejśc odrazu (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego9 Marca 2007

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron z (...)

 • CHOROBOWE9 Marca 2008

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może rozwiązać ze mną umowę o pracę podczas chorobowego.Jeśli (...)

 • Zwrot podatku19 Marca 2004

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać nadpłacony podatek za granica (monika) Musisz (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.