Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy przedawni się kredyt?20 Maja 2004

  o pomoc co mamy robic ? gosia prawo-cywilne.net nie prawda bo kredyty bankowe przedawniają się z upływem lat 3 od dnia wymagalności a Ty mozesz uchylić sie od obowiązku spłaty powołując (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"27 Września 2005

  na to, że - stosownie do art. 23 ust. 4 pkt 2 ustawy - za prawnie usprawiedliwiony cel uważa się dochodzenie roszczeń z tytułu prowadzonej przez administratora danych działalności gospodarczej, przetwarzanie (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę22 Kwietnia 2003

  szef.Nie ukrywam,ze zalezy mi na tych dniach wolnych bardziej niz na gotowce.Nie moge znalezc nic na ten temat i prosze o pomoc poparta paragrafkami;)beda potrzebne przy rozmowie z szefostwem....prosze prosze (...)

 • Prawko zabrane?? czy tylko grzywna?? 27 Czerwca 2011

  Postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy. 178a paragraf 1 kk grozi zakaz prowadzenia pojazdów, ale 137 ust.1 pkt 1 w zw. z art.135 ust. 1 pkt 1 lit. a i pkt 2 ustawy o ruchu (...)

 • Co robić??10 Listopada 2003

  Witam. W 1999r zostalem zlapany na jezdzie bez biletu, ukarano mnie oplata na kwote 70zl od tej deyzji odwolywalem sie ale bez skutku, myslalem ze sprawa juz dawno zostala zaponiana a tu dzis dostalem pisemko od (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu21 Sierpnia 2006

  Proszę o pomoc mam wyrok sądu w sprawie należności niewypłaconych za pracę sąd zasądził x kwotę ale nie ma możliwości ściągnąć od pracodawcy tej kwoty poniewarz jest niewypłacalny. Czy istnieje (...)

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?4 Marca 2006

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , że musi zdać egzaminy - to musi na nowo zrobić kurs (...)

 • Unieważnienie małżeństwa9 Kwietnia 2002

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. Piszę pracę magisterską i potrzebuję jak najwięcej (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia12 Marca 2006

  zwolnienie oraz lekarz rowniez, ale co z tymi urlopami ktore juz wzialam (zdrowotny-ciazowy,macierzynski,wychowawczy?)Bardzo prosze o szybka odpowiedz lub kontakt do kogos kto sie zna na karcie nauczyciela (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy2 Października 2006

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w sierpniu poinformowałam pracodawcę, że jestem w 16 (...)

< >

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane