prawo o miarach od 1 lipca 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

wychowawczy.Proszę o odpowiedż.Pozdrawiam Karolina P prawo-pracy.net niestey nie będzie miała płatnego macierzyńskiego. Nie była zatrudniona na umowę o pracę ponad 6 m-cy oraz od (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

moje zwolnienie lekarskie może być dłuższe od trwającego 1 miesiąc wypowiedzenia o pracę? Monika prawo-pracy.net Tak lula prawo-pracy.net Pracuję w zakładzie 19 lat jestem (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

urlopu? ANETA prawo-pracy.net PRACOWAŁAM OD MARCA 2010 DO 31.12.2010 (UMOWA NA CZAS OKREŚLONY) I OD 01.01,.2011 (UMOWA NA CZAS NIEOKREŚLONY) DO KWIETNIA 2011 (W TYM MIESIĘCZNE (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

macie jedynie pretensje i żale a same pomyślcie o swoim postępowaniu................. ~~JA prawo-pracy.net witam:)jestem zatrudniona na umowe o prace na czas nieokreślony od 02.03.2009.pod (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

komornika i bezpodstawnie odwiesiła mu alimenty berta25 Witam i proszę o pomoc w sprawie mojego partnera.Chodzi o alimenty 700zł które opłacał regularnie od lipca 2015 (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

? Domyślam się, że o alimenty, więc do ewentualnej oceny twoich szans potrzebne są informacje o twojej rodzinie, czyli o rodzicach, o tym kto jest zobowiązany do alimentów na ciebie, (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

aby w koncu sie odczepili od nas bo nie zamierzamy płacic czegos co nie nalezy do nas prosze o pomoc iwonka.ban A ja dostałam od nich pismo, że zalegam za ubezpieczenie samochodu, który (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

lepiej temu dziecku sie zylo za 900 od ojca i za, dajmy na to 500 od mamy niz teraz jemu za 600. Pojmujesz roznice? lilka Fajne prawo w tym kraiku. Syn płodzi dzieci na lewo i prawo (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

dla poratowania zdrowia od przyszłego roku szkolnego czyli od 1 września ale jeszcze na starych obowiązujących zasadach. Czy zatem mogę złożyć zaświadczenie od lekarza o (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

sprawie o zaprzeczenie ojcostwa muszę przedstawić badanie DNA czy wystarczą oświadczenia moje i męża o tym, że nie jest to jego dziecko oraz zaświadczenie o separacji? betta80 Ja mam (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

momencie poddał się ale kiedy mnie poznał zaczęlismy walczyć o jego córeczke. Wprawdzie jego żona cały czas napiera na nas ale walro walczyć o swoje.Złożył pozew o rozwód a później (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

dziękuję za odpowiedż. Iwona71 prawo-pracy.net mam pytanie, zaczynam pracę od 12 maja, a zaplanowany mam już urlop od 7 lipca, ile dni mi przysługuje do tego czasu?dziekuję margo (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

? był to wypadek w pracy krystyna prawo-pracy.net jak skonczylo mi sie l4 w polowie miesiaca a na zwolnieniu bylem od 1 czerwca do 14 lipca to kiedy zus wyplaci mi pieniazki ?? slawek (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

nie określony . Proszę o pomoc. agnieszka prawo-pracy.net Witam mam takie pytanie: Byłam zatrudniona w zakładzie fryzjerskim na okres od 15.03 2010 do 30.04 2010. cały maj nie miałam (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

poprosiła sąd czeski tam gdzie był wydany wyrok o podwyższenie alimentów i spłacenia od ojca długu jaki powstał od 1993. wspomnę że mama prosiła o podwyższenie alimentów (...)

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

artykuł i ciebie mam ten problem, prosimy o kontakt DR Ajobi o pomoc ............... Jeśli chcesz rozwiązanie następującego problemu, skontaktuj się z nim także 1) Jeśli chcesz swoją (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

pracownik ma prawo ubiegac sie o odszkodowanie jesli pracodawca wypisal fikcyjna umowe Kombo Witam mam taką sprawe pracowałam od 2016 w pewnej firmie gdzie prosiłam o umowę lub (...)

rewolucja VAT

rewolucja VAT

? Prawo o miarach ustawy. Została ona opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 64, poz. 332. Czy mógłby mi ktoś w takiej \"pigułce\" przedstawić najważniejsze zmiany w ustawie? Co może być (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

? wilczyca90 niestety lekarze nie dbają o to żeby informować o tych kwitach, oc jest nie zrozumiałe bo to ich nic nie kosztuje zeby powiedziec o kwicie i go wydac! Grażyna 43 Hej. Proszę (...)

Spółdzielnia ignoruje wodomierze

Spółdzielnia ignoruje wodomierze

bylismy pod zarzadem zadnej spodzielni, bo blok byl wczesniej hotelem pracowniczym. Gorgiusz sluzę pismem z 1997 r urzędu miar o koniczności przestrzegania zapisu ustawy o miarach i ich (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

musi złożyć pozew o alimenty od ojca? Czy sama musi brać udział w rozprawie w sądzie? On sam nigdy nie zapłaci dobrowolnie ani grosza bo od 2 lat od niego nic nie dostałam. Czy (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej wymienione: (...)

Fotoradary - legalizacja

Fotoradary - legalizacja

wskazaniem instytucji wnioskujących o odstępstwo od wymagań paragrafu 13. Czy wszystkie legalizacje były legalne? Działaniem spójnym z powyższym jest gąszcz zmian w ustawie Prawo o (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o ile się walczy ( bo tego nie (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

o wysokość netto, bo to mnie interesuje. pozdrawiam Piotr. pietrek44 To zależy, min od tego ile pracowałeś wcześniej? do 5 lat masz liczone inaczej niż od 5 lat pracy. wojciek1 Do 5 (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

chodzi o generalizowanie. Jeśli chodzi o faceta i walizke, to albo odchodzi do kochanki, albo co jest żadkoscią z przyczyn zaleznych od siebie.. decyduje się zachować resztki honoru. Tłamszone (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

krajowa w roku 2011 chodzi o kwotę na rękę?Z góry dziekuję za informacje karina41 Najniższą krajową 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto. W 2011 roku stawka minimalna (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

po podwyżce i zwiększeniu progów? norb60 Od 1 listopada 2012 r. kryterium będzie wynosić 539 zł, sam zasiłek podskoczy o kilkanascie złotych. rodzic1 Kto będzie miał prawo (...)

KONTAKTY Z DZIECKIEM

KONTAKTY Z DZIECKIEM

pieniądze.Co pół roku jest w Polsce(jeden m-c) i oczywiście egzekwuje swoje prawa zapominając o obowiązkach.Bierze dziecko w sobotę o 10 i.............nie oddaje o 19-ej,po prostu ma (...)

Służebność

Służebność

, przed którym toczy się sprawa o własność lub o wydanie nieruchomości albo jej części, jest właściwy również do przeprowadzenia rozgraniczenia, jeżeli ustalenie przebiegu granic jest (...)

1

2

3

4

5

...

47