Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo mieszkaniowe24 Września 2001

  Chcę wyjechać na rok do Niemiec, żeby tam studiować. Mieszkanie w którym mieszkam nie jest niestety własnościowe. CZy mogę je użyczyć osobom trzecim, nie spokrewnionym? Czy mogę je wynająć? W końcu, (...)

 • Prawo mieszkaniowe POMOCY!!5 Września 2006

  Witam, musze wykazać się znajomością następujących przepisów: - ustawy o samorządzie gminnym i finansach publicznych, - ustawy o ochronie praw lokatorskich, - ustawy o gospodarce nieruchomościami, - ustawy (...)

 • prawo mieszkaniowe w mieszkaniu kopalnianym16 Czerwca 2014

  Witam. Moja prababcia ma 85 lat, nie mieszka aktualnie w mieszkaniu którego jest głównym najemcom, ponieważ jest ono w tragicznym stanie. Jest to mieszkanie kopalniane. Chce ona mnie tam zameldować, żebym (...)

 • Czynsz w spółdzielni3 Listopada 2004

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam spółdzielnia opłacamy: - fundusz remontowy - gaz - ogrzewanie (...)

 • Budowa domu.13 Kwietnia 2012

  Witam, mam pytanie czy jest jakas możliwość żeby obejśc nieco prawo budowalne, i wybudować dom na działce rolnej? http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-mieszkaniowe/pozostale-6/artykuly/jak-wybudowac-dom-na-dzialce-rolnej-.html (...)

 • Eksmisja z mieszkania 28 Września 2010

  Witam mam bardzo ważną sprawę przez ponad siedem lat wynajmowaliśmy z rodziną mieszkanie niestety ale ostatnio właściciel kazał nam się natychmiast wynieść z mieszkanie ponieważ nie płaciliśmy za mieszkanie, (...)

 • wymiana pieca kaflowego w kamienicy - problem6 Sierpnia 2006

  witam.mam pytanie następującej traści: wynajmuje mieszkanie w kamienicy u prywatnego właściciela nieruchomości.mieszkanie ogrzewam piecem kaflowym który trzeba "przestawic" ze wzgledu na jego nieszczelność.rozmawialem (...)

 • Jak długo w BIK30 Czerwca 2004

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej liście w BIK Jestem tam już 1,5 roku Nie mogę dostać (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca21 Kwietnia 2014

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona spłatą długu , gdyż moj ojciec nie opłacał mieszkania. (...)

 • Wykup mieszkania lokatorskiego31 Października 2006

  Zastanawiam się nad przekształceniem lokatorskiego prawa do mieszkania na spółdzielcze własnosciowe prawo do mieszkania , ale moja sółdzielnia zawiesiła wykup mieszkań od lipca zeszłego roku usprawidliwiając (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane