prawo lokalowe po zmianach w 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


spadek

spadek

w ktorej kolejsnoci, jak mamy to zrobic abym to ja mogla nabyc calosciowe prawo lokalowe katarzynawit witam moja babcia założyła sprawę sądową o nabycie spadku po zmarłym mężu. (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

w dni ustawowo wolne w punktach bukmacherskich - to jest karygodne.Po co jest Ustawa?Po to żeby ja łamać? Dlaczego MY mamy pracować w Swięta i to w dodatku za tak marne pieniądze? (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

jednozmianowa....Pozdrawiam i dzieki serdeczne ADA prawo-pracy.net mam pytanie jestem w zwiazku z mezczyzna który płaci na swoje dzieci ze zwiazku małzenskiego alimenty w wysokosi 500 zł (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

lutego znowu sie zatrudniłam w tej samej firmie ile mi sie należy urlopu i czy po pół roku mi się należy urlop i ile mańka prawo-pracy.net pracuje od grudnia 2008 roku w tygodniu (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

administracji architektoniczno-budowlanej, którego w niniejszym przypadku nie dokonano. Przepis art. 50 ust. 1 pkt 1.ustawy - Prawo budowlane stanowi, że przypadkach innych niż określone w (...)

Właściciel mieszkania, które wynajmuję, chce pokazywać mieszkanie zainteresowanym zakupem

Właściciel mieszkania, które wynajmuję, chce pokazywać mieszkanie zainteresowanym zakupem

przyprowadzać do wynajmowanego przeze mnie mieszkania osoby trzecie, w celu oglądania mieszkania celem jego zakupu? Nie posiadam żadnego zapisu w umowie który by na coś takiego pozwalał. Dziękuję. (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

rzetelnie. Po kilku latach zaszlam w cuaze. Do osmego miesiaca szef zapewnial mnie ze po pol roku normalnie wracacm do pracy i wszystko jest ok. Tuz przez rozwizaniem poinformowal mnie ze jednak (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

technikum... Moi rodzice sa po rozwodzie jakies 4 miesiace w trakcie tego uzgodniliśmy z nimi ze beda dawac mi po 200 zl miesiecznie od rodzica w sumie 400 zl razem. miesciecznie na (...)

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

. Po zmianach część tego rodzaju produktów (np. ziemniaki i warzywa zamrożone) będzie obciążona stawką 5-proc., zaś pozostałe warzywa i owoce przetworzone będą podlegały stawce 8-proc. (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

obowiazki przechodzą na nowego właściciela, a tymczasem ubezpieczyciel wystawił polisę OC na mnie oraz na poprzedniego (!!!) właściciela, czyli w zasadzie w roku 2011 samochód miał (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani w (...)

Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

? Więcej artykułów i porad prawnych w kategorii Prawo mieszkaniowe e-prawnikpl Ja mieszkam w pruskim budynku który jest w fatalnym stanie i do generalnego remontu,mieszkam (...)

prawo meldunkowe, lokalowe-pilne!!

prawo meldunkowe, lokalowe-pilne!!

druga, przebywajaca w tym lokalu osobę. Jesli w sadzie złozono sprawe o eksmisje, to głowny najemca (czy pelnomocnik) nie dysponowal już tytułem prawnym do lokalu, bo ten przed wystąpieniem (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Sendit ( pośredniczyli z DPD), w fakturze korygującej, 184,50! O przyczynie korekty poinformowali po dłuższym czasie, mam wrażenie, ze wpadli na ten pomysł po tym, jak na ich prośbę (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

, z jakich przyczyn popadli w niedostatek. Niemniej ustawodawca dla osób, które znalazły się w tego rodzaju sytuacjach również pozostawił furtkę w dodanym przez ustawę nowelizacyjną (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

droga dojazdowa do w/w lini z drogi publicznej to odpowiednio: 200m i 100 m, dodam, że są to działki przeznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowe rezyndencjonalną. (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

efektem uzyskanej porady prawnej. Mój obowiązek alimentacyjny trwał 10 lat: 2001 - 2011 i żaden sąd tego obowiązku nie uchyli. Natomiast w roku 2017 tym, czyli w siedem lat od usamodzielnienia (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

jest chory itp. Chcialbym starac sie w sadzie o opieke nad dzieckiem, ale jest mozliwe w Polsce wygranie takiej sprawy??? (Artur) Możesz w trakcie trwania sprawy rozwodowej złożyć wniosek (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

MEZCZYZNI--WAS PROSZE O RADE--ALIMENTY=KOMORNIK

MEZCZYZNI--WAS PROSZE O RADE--ALIMENTY=KOMORNIK

to zasluzyles. aha. a na drugi raz to wsadzaj fiurta w kaloryfer i nie plodz wiecej dzieci egoisto wstretny! chetnie bym ci to wszystko w twarz powiedziala. malgorzata zajmij się w swojej (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

wysłuchać. W końcu stwierdziłem, że skoro ja coś mówię lub piszę, a do Was to nie dociera, to chętnie spotkam się z Wami w sądzie. Jaka była reakcja? Że nikt się ze mną nie będzie (...)

Problem z lokatorami i właścicielem mieszkania

Problem z lokatorami i właścicielem mieszkania

sprawę, że to mój problem, ale czy w sytuacji, kiedy mojemu bezpieczeństwu zagrażają mieszkający w tym mieszkaniu ludzie mam prawo do wypowiedzenia umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia? (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

za granice i twierdzi że to nie jego dziecko. Jednym słowem ma to daleko w D.....Jestem w 100% pewna, że to jego dzecko. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Jestem bezrobotna i potrzebuje (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

. Może być ona egzekwowana w Polsce lub w kraju, gdzie przebywa dłużnik, tzn. w tym wypadku w Szwecji. Od tego jaką drogę wybierze twoja znajoma zalezy dalszy tok jej postepowania.Otóż (...)

Ponowny egzamin na prawo jazdy

Ponowny egzamin na prawo jazdy

Ponowny egzamin na prawo jazdy Witam ! Jak to teraz jest , po tych zmianach w prawie jazdy? Zabrano mi prawo jazdy 2 lata temu i teraz mija czas jego zwrotu, czy teraz dostanę (...)

Prawo meldunkowe i lokalowe-kilka pytań-pilne!!!

Prawo meldunkowe i lokalowe-kilka pytań-pilne!!!

sie o zagrożeniu eksmisji wymówiła mieszkanie osobom podnajmujacym i zameldowała w mieszkaniu była żonę gł. najemcy.I teraz pytania: Czy wydział meldunkowy moze bez zgody ADM zameldowac w (...)

Odstąpienie od umowy najmu lokalu mieszkalnego

Odstąpienie od umowy najmu lokalu mieszkalnego

że w okresie od do obu stronom przysługuje prawo odstąpienia od niniejszej umowy w ciągu jednego miesiąca Po wykonaniu prawo odstąpienia umowy najmu uważa się za niezawartą" moje (...)

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

[przeciwko sąsiadce]facet pracuje na kopalni zarabia pieniądze na dwoje dzieci oraz na wspanialą żonę która po wyjsciu męża do pracy robila się w domu balety,a po baletach wychodziła (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży. 9. Sklep zastrzega sobie prawo do anulowania zamówienia będącego już w realizacji tylko w przypadku wyjątkowo (...)

Odliczanie VAT od aut 2011 - jakie zmiany ??

Odliczanie VAT od aut 2011 - jakie zmiany ??

Odliczanie VAT od aut 2011 - jakie zmiany ?? Zmiany w VAT, które weszły w życie od 1 stycznia 2011 r., przewidują m.in. likwidację obowiązku: * przedkładania przez nabywców samochodów (...)